אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת הכוכבים: דן כנסים עשויה לאבד את כנס החלל העולמי צילום: אלכס קולומיסקי

מלחמת הכוכבים: דן כנסים עשויה לאבד את כנס החלל העולמי

עתירה שהגישה חברת ארטרא, המתמחה בארגון כנסים, מתבקשת לבטל את ההתקשרות בין משרד המדע לחברת דן נכסים שזכתה במכרז לארגון הכנס היוקרתי

16.12.2013, 08:21 | זוהר שחר לוי

מי יארגן את כנס החלל העולמי שצפוי להתקיים בישראל ב־2015? שאלה זו הגיעה השבוע לפתחו של בית המשפט המחוזי בירושלים, במסגרת עתירה הדורשת ממשרד המדע לבטל את התקשרותו עם חברת דן כנסים. בנובמבר החליטה ועדת המכרזים של משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל שדן כנסים תשמש כספק יחיד ותארגן את הכנס, בהליך של פטור ממכרז. על החלטה זו קובלת חברת ארטרא, המתמחה בארגון כנסים, שביקשה גם היא להתמודד על הזכות לארגן את הכנס.

שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, יעקב פרי. שירותים ב־2.49 מיליון שקל, צילום: אוראל כהן שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, יעקב פרי. שירותים ב־2.49 מיליון שקל | צילום: אוראל כהן שר המדע, הטכנולוגיה והחלל, יעקב פרי. שירותים ב־2.49 מיליון שקל, צילום: אוראל כהן

בעתירה המינהלית שהגישו באי כוחה — עו"ד נבות תל־צור, טל שפירא ונטע לוין — מתבקש בית המשפט לבטל את החלטת משרד המדע בטענה שזו נעשתה תוך "שימוש חריג ובלתי ראוי" לפי תקנות חובת המכרזים. לפי ארטרא, כבר באוקטובר 2012, אז פורסם כי ישראל זכתה לארח את כנס החלל, פנו נציגיה למנחם קדרון, מנהל סוכנות החלל הישראלית, והביעו את רצון החברה להתמודד על ארגון הכנס היוקרתי. בהמשך, לפי העתירה, נעשו עוד פניות למשרד המדע, אך זה "התעלם במכוון".

משרד המדע, כך נטען, דיווח כי שווי השירותים שהוא מבקש לקבל מדן כנסים עומד על כ־2.49 מיליון שקל, כשהסכום המחייב אישור משרד האוצר בהתאם לתקנות חובת המכרזים עומד על 2.5 מיליון שקל. "סף כספי תמוה זה", כך לפי העתירה, "כשלעצמו אומר דרשני".

מפרקליטות מחוז ירושלים נמסר: "העתירה התקבלה ונגיב לבית המשפט כמקובל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות