אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האפיפיור עונה למבקרים: "אני לא מרקסיסט" צילום: אם סי טי

האפיפיור עונה למבקרים: "אני לא מרקסיסט"

אחרי שעורר ביקורת בגלל הערות בגנות הקפיטליזם, האפיפיור הבהיר כי האידיאולוגיה המרקסיסטית מוטעית

15.12.2013, 20:35 | סוכנויות הידיעות

האפיפיור פרנציסקוס מבקש להבהיר כי הוא אינו מרקסיסט וסבור ש"האידיאולוגיה המרקסיסטית מוטעית", זאת לאחר שהערות ביקורתיות שלו על הקפיטליזם משכו תשומת לב ציבורית רבה.

בראיון שנתן הכס הקדוש לעיתון האיטלקי "לה סטמפה" ופורסם בסוף השבוע, הוא הוסיף כי אף שהוא אינו מאמין באידיאולוגיה מרקסיסטית, "פגשתי מרקסיסטים רבים בחיי שהיו אנשים טובים. אני לא נפגע כשמכנים אותי כך".

האפיפיור פרנציסקוס, צילום: אי פי איי האפיפיור פרנציסקוס | צילום: אי פי איי האפיפיור פרנציסקוס, צילום: אי פי איי

בחודש שעבר פרסם האפיפיור הצהרה שגרמה להרמת גבות, בין השאר אצל נוצרים שמרנים בארה"ב. ראש הכנסייה הקתולית הזהיר מפני "קפיטליזם בלתי מרוסן" וכתב: "כל עוד בעיותיהם של העניים אינן נפתרות על ידי דחיית האוטונומיה המוחלטת של השוק ושל ספקולנטים פיננסיים, ועל ידי תקיפת הגורמים המבניים לאי־שוויון, לא יימצא פתרון לבעיות העולם". שדרן הרדיו השמרן ראש לימבו כינה את הדברים "מרקסיזם טהור".

בראיון ל"לה סטמפה" התעקש האפיפיור כי דבריו מסתמכים על דוקטרינה נוצרית. בהצהרה בנובמבר כתב גם שממש כשם שבעשרת הדיברות מופיע הציווי "לא תרצח", "צריך להגיד "לא" לכלכלה של הדרה ואי־שוויון. כלכלה כזו הורגת". האפיפיור התראיין לעיתון האיטלקי לרגל חג המולד ולקראת הטקסים בהשתתפותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות