אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנושים יחכו לפירעון החוב, בן־דב יקבל מענק אי־תחרות צילום: אוראל כהן

הנושים יחכו לפירעון החוב, בן־דב יקבל מענק אי־תחרות

מחזיקי האג"ח של סקיילקס יתכנסו היום כדי לאשר הסדר חוב עם החברה בהיקף של 1.3 מיליארד שקל. במקביל, מבקשת החברה לאשר לבעל השליטה, אילן בן־דב, תגמול במניות בשווי של 4.3 מיליון שקל. ועדת התגמול: תמורה הוגנת וסבירה

16.12.2013, 08:35 | אסף גילעם

בצלו של מאבק השליטה באי.די.בי מתקרב ההסדר בסקיילקס שבשליטת אילן בן־דב לקראת סיום. היום יתכנסו מחזיקי האג"ח להצבעה על ההסדר, שזכה כבר לתמיכתו של המומחה מטעם בית המשפט רו"ח אריה עובדיה.  

קראו עוד בכלכליסט

בן־דב מחפש את תמיכתם של תשע סדרות האג"ח שחובה של סקיילקס כלפיהן עומד על 1.3 מיליארד שקל. הצעת הסדר החוב, שאושרה כבר באופן אינדיקטיבי על ידי מחזיקי האג"ח, מבוססת על דחיית חלק הארי של תשלומי הקרן למחזיקי האג"ח ואינה כרוכה בתספורת כלשהי.

על פי המתווה, שחל רק על הסדרות הלא מובטחות של סקיילקס, ישולמו במועד המקורי שנקבע לתשלומי הקרן רק 20% מהחוב, ואילו יתרת החוב תשולם בדחייה של שלוש שנים מהמועד המקורי.

"מתווה הסדר זה" כתב עובדיה, "מציע פירעון מלא ללא תספורת של החוב שבהסדר. תמורת דחיית מועדי הפירעון, ניתנות תמורות נוספות בדרך של הגדלת שיעורי הריבית והענקת אופציות למניות החברה למחזיקי האג"ח וכן מתן בטוחות.

בנוסף כולל ההסדר המוצע תרומה של בעלי השליטה בחברה בדרך של ויתור על חוב ועל שכר ואינו מציע התחייבות לוויתור או היעדר תביעות כנגד הבעלים ושאר נושאי המשרה". בכל מקרה אומר עובדיה כי "התוצאה של המתווה להסדר סקיילקס תלויה במידה רבה יותר בשווי ובתוצאות חברת פרטנרמאשר בתוצאות פעילות סמסונג".

אילן בן דב , צילום: אוראל כהן אילן בן דב | צילום: אוראל כהן אילן בן דב , צילום: אוראל כהן

עובדיה אישש כי ישנה חשיבות להמשך שליטתו של בן־דב, אשר הזיכיון של סמסונג שהוענק לסקיילקס, תלוי בו. תרומת הבעלים של בן־דב להסדר הנה ויתור על חוב של 13 מיליון שקל שבו הוא מחזיק כיום בתמורה להמרתו למניות לפי מחיר מניה של 3.6 שקל.

במסגרת הדיונים בנוגע למדיניות התגמול של סקיילקס לשכר הבכירים ביקש בן־דב לאשר לו תשלום עבור אי־תחרות ושכר שנתי בעלות של 1.8 מיליון שקל עבור ניהול הפעילות של תחום הטלפונים והאביזרים הסלולריים. לאחר מכן בעת גיבוש הסדר החוב הוצע כי בשנתיים הראשונות שלאחר ההסדר בן־דב לא יקבל שכר במזומן, אלא במניות. באותה עת, הקצאה של מיליון מניות שיקפה לבן־דב שכר של 3.6 מיליון שקל שיוקצו לו במהלך שנתיים.

מאז מחיר המניה עלה ושוויין של מיליון מניות סקיילקס נאמד כעת ב־4.3 מיליון שקל שייפרסו לבן־דב כשכר לשנתיים. בנוסף למניות, בן־דב יקבל שכר שנתי של 37 אלף שקל כדירקטור, מה שמביא את עלות שכרו לתקופה של שנתיים לכ־4.3 מיליון שקל, פי 14.2 לעומת השכר החציוני בסקיילקס.

ועדת התגמול של דירקטוריון סקיילקס שהתייחסה לעלות העסקתו של בן־דב אמרה כי היא סבורה שמדובר בתמורה סבירה והוגנת בתמורה לאי תחרות. עוד עולה מהמסמך כי חברת רואי החשבון ארנסט אנד יאנג העריכה את שווי אי־התחרות של בן־דב בשווי של 23 מיליון שקל.

המניות של בן־דב יהיו חסומות לשנתיים כאשר רבע מכמות המניות תשתחרר מדי חצי שנה. בה בעת הוסכם כי בן־דב יוכל להמשיך לכהן כיו"ר סקיילקס וסאני וכדירקטור בחברת פרטנר ויהיה זכאי לשכר דירקטורים רגיל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות