אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי אפשר לחזור אחורה: אורנשטיין יסרב לפירוק צילום: אוראל כהן

אי אפשר לחזור אחורה: אורנשטיין יסרב לפירוק

העלאתה של אופציית הפירוק דומה קצת למשפט שלמה, בו האם הלא אמיתית מציעה לחתוך את הילד. במקרה שלנו, ההצעה באה דווקא מהאם הביולוגית

16.12.2013, 11:49 | משה גורלי
את אופציית הפירוק שהעלה אתמול בא-כוחה של אי.די.בי  עו"ד רובי בכר, שמרה החברה לאורך כל הדרך על אש קטנה. מצד אחד היא משתתפת במכרז על ההסדר, ומצד שני היא מחזיקה בטיעון שלא ניתן לכפות הסדר נושים על חברה בניגוד לרצונה. השופט אורנשטיין לא הכריע בטענה זו, שאף עלתה לעליון. שם, גם השופט סולברג התיר להמשיך את ההליך מבלי להכריע בה.

קראו עוד בכלכליסט

נוחי דנקנר בדיון בביהמ"ש, צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר בדיון בביהמ"ש | צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר בדיון בביהמ"ש, צילום: אוראל כהן

ההליך אכן התקדם והתמקד בתחרות בין המציעים כשאופציית הפירוק מרחפת כביכול כאופצייה חילופית נוספת. אולם, נראה שהעלאתה תידחה בידי השופט. ראשית, בגלל העדר תום הלב. אי.די.בי משולה לשחקן שמשתתף במשחק ואחרי שהפסיד הוא מבקש לבטל את התוצאה ולחזור לאופצייה שנזנחה. שנית, גם אם ימונה מפרק הוא יצטרך לבוא בדין ודברים עם הנושים ולא סביר שיגיע לתוצאה שונה מהותית מזו שהושגה בפועל. שלישית, מה ההיגיון שחברה פושטת רגל תכתיב לנושים את הדרך המיטבית בעיניהם לקבלת החוב.

כאשר עורכי הדין אייל רוזובסקי וגיא גיסין הגישו לראשונה את הבקשה למינוי נושא משרה, הם אכן העלו את הטענה התקדימית שניתן לכפות על חברה סולבנטית הסדר בניגוד לרצונה. אורנשטיין הרים את הכפפה מבלי להכריע בה. עכשיו, על קו הסיום, לא נראה שיחזור לאופציית הפירוק שמשמעויותיה הכלכליות ולוחות הזמנים שלה לא נבחנו לעומק. העלאתה דומה קצת למשפט שלמה שבו האם הלא-אמיתית מציעה לחתוך את הילד. במקרה שלנו, ההצעה באה דווקא מהאם הביולוגית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות