אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בוול סטריט ננעל בעליות; מניית ביוליין זינקה ב-14% צילום: בלומברג

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות; מניית ביוליין זינקה ב-14%

דאו ג'ונס עלה ב-0.8%, נאסד"ק ו-S&P 500 עלו ב-0.7%; מדד מנהלי הרכש לדצמבר אכזב והייצור התעשייתי לנובמבר הפתיע לטובה; ביוליין קיבלה תוצאות ראשוניות חיוביות בניסוי לטיפול בלוקמיה

16.12.2013, 23:03 | ערן סוקול

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ב') בעליות לאחר פרסום נתוני מדד מנהלי הרכש שעמד מתחת לצפיות בשוק והייצור התעשייתי שהפתיע לטובה. ברקע: העליות באירופה וירידות שנרשמו הבוקר בבורסות המובילות באסיה.

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

ביום רביעי תסתיים וועידת השוק הפתוח של הפד (FOMC) האחרונה בראשותו של היו"ר המכהן, בן ברננקי, שתערך במשך יומיים, בה עלול הפד להכריז על תחילת ה"טאפרינג" - צמצום ההרחבות הכמותיות.

"בהתבסס על נתוני שוק העבודה לבדו, הסיכוי לתחילת ה'טאפרינג' עלה" אמר נשיא הפד של סנט לואיס ג'יימס בולארד בשבוע שעבר. אולם, מבחינת נתוני האינפלציה, אין סיבה להתחיל את הצמצום, כאשר נתוני האינפלציה מצביעים על 1.2% בלבד, מתחת ליעד של הפד שעומד על 2%.

אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex בית השקעות אמר כי "קיימת דריכות שיא בשוק ההון לקראת ישיבת הפד. המימוש שהתרחש בימים האחרונים בשוק המניות מגלם ציפייה לצמצום קל של כ-10 מיליארד דולר בהיקף רכישת הנכסים ע"י הבנק הפדרלי בטווח הקצר. בחדרי העסקאות ניתן עדיין לזהות ביקוש ער, אך בהיקף נמוך מזה שראינו בשבוע שעבר. המשמעות היא כי השוק גילם ירידה קלה בהיקף הרכישות וסיים להיערך לכך. בפועל השוק יגיב באלימות רק במקרה של הפתעה. כלומר, מצד אחד צמצום אשר עולה על 20 מילארד דולר ומאידך שמירה על התוכנית בהיקפה הנוכחי, כאשר זו עשויה לדחוף את השווקים לראלי נוסף".

המסחר בבורסות המובילות באירופה ננעל היום בעליות, זאת לאחר פרסום נתוני מדד מנהלי הרכש ביבשת. ברמה הכללית, הצביע מדד מנהלי הרכש באירופה על התרחבות הכלכלה עם קריאה של 52.7 נקודות בתחום היצרני - מעל הצפי בשוק, בתחום השירותים הצביע המדד על התרחבות אולם עמד על 51 נקודות - מתחת לצפי בשוק.

צרפת ממשיכה להציג נתונים מדאיגים, עם קריאה של 47.1 במדד מנהלי הרכש בתחום הייצור וקריאה של 47.4 במדד מנהלי הרכש בתחום השירותים, רמת שפל של שבעה חודשים, שני הנתונים מעידים על התכווצות התעשייה ועמדו על רמה נמוכה מהציפיות בשוק.

לעומת זאת, בגרמניה נרשמה הקריאה הגבוה מזה 30 חודשים, של 54.2 בתחום הייצור - מעל הצפי בשוק, וקריאה של 54 נקודות בתחום השירותים - פחות מהצפי בשוק. עם זאת, מדדי מנהלי הרכש בגרמניה ממשיכים להצביע על התרחבות התעשייה.

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

המסחר בבורסות המובילות באסיה ננעל הבוקר בירידות ברקע הרפורמות שפורסמו בסין ביום שישי ונתוני מאקרו מאכזבים שדווחו הלילה במדינה. מדד הייצור של HSBC לחודש דצמבר ירד ל-50.5 נקודות, בהשוואה לקריאה של 50.8 נקודות בנובמבר. נתוני דצמבר הם החלשים ביותר שנרשמו בשלושת החודשים האחרונים, והחשש הוא כי הם משקפים האטה בקצב הצמיחה של המגזר התעשייתי במדינה.

השלטון בסין הודיע בסוף השבוע כי ינסה למצוא פתרונות לנקודות החולשה הכלכליות העיקריות של המדינה על ידי כך שירסנו את הצמיחה של החובות המקומיים ויפחיתו את תפוקת היתר במפעלים, זאת בעודם מנסים לשמור על יעד הצמיחה שנקבע ל-2014. הדיווח מטעם הממשל משקף את האכזבה מקצב הפיתוח וההתקדמות של התעשייה ותהליך העיור.

ניקיי האנג סאנג

שנגחאי

מאקרו בארה"ב

 

היום לפני פתיחת המסחר פורסמו נתוני מדד מנהלי הרכש במגזר היצרני לחודש דצמבר, עם קריאה של 54.4 נקודות במדד, מעט פחות מהצפי בשוק לקריאה של 54.9 נקודות במדד, זאת לעומת קריאה של 54.7 נקודות בחודש הקודם.

בנוסף, פורסמו נתוני הייצור התעשייתי לחודש נובמבר, שהצביעו על גידול בשיעור של 1.1% בשווי הכולל של המוצרים, כאשר הצפי בשוק היה לגידול של 0.6% בשווי המוצרים, זאת לעומת ירידה של 0.1% בחודש הקודם. מדובר בעלייה החודשית בשיעור הגבוה ביותר בשנה האחרונה אולם הייצור הובל בעיקר על ידי תשומות של השירות הציבורי לאחר חודש קר מהרגיל.

 

וול סטריט, צילום: איי אף פי וול סטריט | צילום: איי אף פי וול סטריט, צילום: איי אף פי

מניות במרכז

בצעד שעורר תרעומת בקרב מומחים לענייני פרטיות ואבטחה, הסירה גוגל(GOOG) בעדכון האחרון שלה למערכת ההפעלה הסלולרית אנדרואיד (4.4.2) כלי חדש יחסית שאפשר למשתמשים לחסום את הגישה של אפליקציות המותקנות על המכשיר למידע אישי רגיש כגון מיקום, מספר הטלפון וספר הכתובות. הכלי עקף את מערכת ההרשאות הרגילות ואפשר למשתמשים להתקין אפליקציות הדורשות את הגישה למידע, אבל עדיין לחסום אותן.

חברת הביטוח AIG מוכרת את International Lease Finance, חטיבת החכרת המטוסים שלה ל-AerCap ההולנדית בעסקת מזומן ומניות המוערכת ב-5.4 מיליארד דולר. בבעלות החטיבה כ-1,000 מטוסים, והיא התחייבה לרכוש עוד 330 מטוסים חסכוניים בדלק. לאחר הרכישה, היא תהפוך להיות החברה הבת של AerCap.

מניית ספרינט (S) עלתה ב-3.4% ביום שישי לאחר שנחשף בוול סטריט ג'ורנל כי החברה מתכוונת לרכוש את יריבתה הקטנה T-מובייל (TMUS) שזינקה אף היא ב-8.7% בשישי. במידה ויאושר המיזוג על ידי הרגולטור, של ספקיות הסלולר השלישית והרביעית בגודלן, יוכלו ליצור תחרות מהותית יותר לחברות הגדולות בהרבה AT&T המסומנת (T) וכן לחברת וריזון (VZ). 

ישראליות במרכז

ביוליין(BLRX), חברה ביופרמצבטית הנמצאת בשלבי פיתוח קליניים, המתמקדת בזיהוי, רכישה ופיתוח של תרופות, הודיעה היום על תוצאות ראשוניות חיוביות בניסוי קליני Phase 2 בחולים בעלי התפרצות מחודשת של לוקמיה מיאלואידית חריפה (AML). התוצאות הראשוניות מראות כי תרופת החברה בטיחותית בכל המינונים שנבדקו עד כה, הן כטיפול עצמאי והן בשילוב עם מינון גבוה של התרופה הכימותרפית Cytarabine. כמו כן, נמצא כי התרופה מעודדת נדידה משמעותית של תאים סרטניים ממח העצם למחזור הדם ההיקפי, ובכך מגדילה את חשיפתם של תאים אלה לטיפול הכימותרפי. בנוסף, נצפו סימנים של מוות משמעותי של תאים סרטניים (אפופטוזיס) בעקבות מתן של המינונים הגבוהים יותר שנבדקו עד כה.

אלקוברה(ADHD) המתמקדת בפיתוח ומסחור של תרופת Metadoxine בשחרור מושהה לטיפול בהפרעות קוגניטיביות, הודיעה היום על השגת תוצאות חיוביות בעלות מובהקות סטטיסטית גבוהה בשלב IIb בניסוי במבוגרים בעלי הפרעת קשב וריכוז ללא מרכיב היפראקטיבי (ADD). הניסוי הראה כי שימוש בתרופת החברה, תרופה שאינה ממריצה, עדיף על פלסבו באופן סטטיסטי מובהק, וזאת החל מהיום הראשון לטיפול. כמו כן הודגם כי אין הבדל משמעותי בתופעות הלוואי בין הטיפול בתרופה לטיפול בפלסבו.

 

חברת אורבוטק(ORBK) הודיעה היום על קבלת הזמנות ראשונות המסתכמות בכ-10 מיליון דולר דרך החברה הבת - OLTS, מיצרני פאנלים סולארים למערכת ה-Aurora PECVD – מערכת ייחודית לבדיקת פאנלים סולארים. משלוחי המערכות צפויים להתבצע במחצית הראשונה של 2014.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות