אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידות בנעילה בת"א; אופקו צנחה ב-8%. פלוריסטם עלתה ב-3.3% צילום: בלומברג

ירידות בנעילה בת"א; אופקו צנחה ב-8%. פלוריסטם עלתה ב-3.3%

מדד ת"א 25 ירד ב-0.7%, ת"א 100 איבד 0.3%; מניית אופקו החלה בנפילה החופשית לאחר שיחת הוועידה שקיימה אחה"צ. ביהמ"ש אישר עקרונית העברת השליטה באי.די.בי לאלשטיין-בן משה - המסחר במניה ובאג"ח הופסק. מחזור המסחר - 1.1 מיליארד שקל

17.12.2013, 17:36 | שי סלינס

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ג') במגמה שלילית על רקע העליות שנרשמו אמש בוול סטריט והפתיחה המהוססת עם ירידות קלות היום בבורסות של ניו יורק. מחזור המסחר הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

המירוץ לראשות דירקטוריון בורסת ת"א עולה שלב. אתמול היה היום האחרון להגשת מועמדות לתפקיד ומתברר כי יותר מ-40 איש הגישו את מועמדותם, חלקם בעקבות המלצות שהתקבלו וחלקם מיוזמתם של המועמדים עצמם. ביניהם ד"ר רון מלכא וחנה פרי-זן. הוועדה צפויה להתכנס לקראת סוף השבוע ולהחליט מיהם המועמדים שהיא רואה כמתאימים ביותר לתפקיד. הוועדה כוללת לצד ליטבק גם את אלעד בנבג'י מאקסלנס, גתית גוברמן, דח"צית, יצחק חלמיש, דח"צ ויורם סירקיס מהבינלאומי.

 

משלחת קרן המטבע הבינלאומית, בראשות קרישנה סריניואסן, הגישה אתמול לשר האוצר יאיר לפיד ולנגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג, מסמך המסכם את עבודת המשלחת על כלכלת ישראל לשנת 2013. קרן המטבע הבינלאומית צפויה לפרסם בחודש פברואר 2014 את הדו"ח הסופי על כלכלת ישראל לשנת 2013. עפ"י הדו"ח, הכלכלה הישראלית צומחת בקצב מתון. קצב הצמיחה צפוי להישאר 3.5% ב-2013, ולהתמתן מעט ל-3.25% ב- 2014 . לחצי האינפלציה עדיין מרוסנים והאבטלה נמוכה. בניכוי השפעת הפקת גז בקנה מידה גדול, שיעור הצמיחה צפוי לעמוד בשנת 2013 על 2.5% בלבד.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

 

שוק האג"ח

כאמור, בית המשפט אישר היום את הסדר החוב באי.די.בי ובכך הכריע כי החברה תעבור לידי אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה.  שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, הורה לרשות ניירות ערך, לכונס הנכסים הראשי ולמשקיף מטעם בית המשפט לפגוש את בן משה ואלשטיין עד ה-29 בדצמבר ולברר את מקורות כספם ואת שמות בעלי השליטה בחברותיהם.

"עלינו לכבד החלטת הנושים ולקבל הצעת אלשטיין-אקסטרה", אמר אורנשטיין בהכרעת הדין. עסקינן בהליך מורכב... נעתרתי לרוב הבקשות על מנת להשיא את הערך לנושים, ואכן השווי לנושים עלה. פירוק של חברת אחזקות לא תועיל. בהעדר בקשת פירוק אין אפשרות לפרק. שעה שהחברה לא שילמה את חובותיה לנושים יש זכות להציע הסדר - אין טעם לפירוק".

 

אדגרהשלימה הנפקת אג"ח חדשה וגייסה כ-200 מיליון שקל. במהלך הגיוס נרשמו ביקושים של כ-492 מיליון שקל והריבית נסגרה על 3.5% לעומת ריבית המקסימום שעמדה על 4.5%.

מניות במרכז

סומוטו, המציעה פתרונות להפצת תוכנות, הודיעה כי דירקטוריון החברה אישר תוכנית לרכישה עצמית של מניות החברה על ידי בסכום של עד 5.5 מיליון שקל. התקופה שנקבעה לביצוע תוכנית הרכישה הינה עד לסוף 2014. מימון הרכישה יתבצע מתוך מקורותיה העצמיים של החברה.

 

פלוריסטםהודיעה על השלמת העסקה למסחור ושיתוף פעולה אסטרטגי עם ענקית הביוטק הקוריאנית צ'אה ביו. במסגרת החלפת המניות, הנפיקה פלוריסטם לצ'אה 2.5 מיליון מניות בתמורה ל-1.01 מניות של צ'אה ביו. ההחלפה משקפת השקעה של 10.4 מיליון דולר בחברה, במחיר של 4.16 דולרים למניה של פלוריסטם, כ- 26% מעל מחיר סגירת המנייה אתמול בניו יורק.

 

ההליכים להסדר בקבוצת אי.די.בי מתקרבים לסיומם והבורסה בתל אביב נערכת ליום שאחרי. הנהלת אי.די.בי אחזקות קיימה שיחות עם סגל הבורסה, במהלכן עלה כי החברה טרם הגישה לבורסה בקשה לאישור הסדר כלשהו. אם כחלק מההסדר יתבקש אישור לרישום מניותיה של החברה־הבת אי.די.בי פתוח, עליה יהיה לעמוד בכללים של חברה המבקשת לרשום לראשונה את מניותיה למסחר (הנפקה ראשונית), הדורש שווי מזערי של אחזקות ציבור. 

מנדלסון תשתיות מקבוצת נץ חתמה על הסכם לרכישת מחצית מהזכויות על שטח של כ־25.2 דונם סמוך לקיבוץ צרעה תמורת כ־7.5 מיליון שקל. בכוונת החברה להקים באתר מבנה לוגיסטי בשטח של כ־10,000 מ"ר, שבו תרכז את פעילות הסחר שלה. המניה עלתה אתמול ב־1.6%.

ביוליין, חברת פיתוח התרופות, קיבלה תוצאות ראשוניות חיוביות בניסוי שלב 2 בתרופת ה-BL-8040', בחולים בעלי התפרצות מחודשת של לוקמיה מיאלואידית חריפה (AML). התוצאות הראשוניות מראות כי BL-8040 היה בעל פרופיל בטיחותי בכל המינונים שנבדקו עד כה, הן כטיפול עצמאי והן בשילוב עם מינון גבוה של התרופה הכימותרפית Cytarabine (Ara-C).

המשקיעים במניית המכשור הרפואי, בריינסוויי, התלהבו מאוד מסקירה אופטימית שיצאה לחברה והזניקו את המניה בלא פחות מ-25% ביומיים. אלא שמתברר כי מדובר בחברת ייעוץ שנקראת Associaters Cameron שהיא בכלל חברת IR (קשרי משקיעים) וממש לא חברת אנליזה עצמאית. משיטוט באתר החברה מתברר עד מהרה כי בריינסווי נמנית על לקוחותיה של החברה ומקבלת ממנה שכר.

אחרי ירידה של 15% בשווי המניה מתחילת החודש, אופקו, קיימה היום שיחת ועידה עם אנליסטים ועיתונאים. החברה התייחסה בסקירה בעיקר לתרופות שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות