אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלמה נס יחכה לכנ"ר: השופט הורה לדוד האן להגיב לבקשת שכר הטרחה צילום: אוראל כהן

שלמה נס יחכה לכנ"ר: השופט הורה לדוד האן להגיב לבקשת שכר הטרחה

זאת לאחר ש־16 חברות גדולות סירבו להביע עמדה בנוגע לבקשה החריגה של נאמני קלאבמרקט שלמה נס וגבי טרבלסי

17.12.2013, 08:17 | ענת רואה

עמדתו של כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר), פרופ' דוד האן, תהיה כנראה זו שתכריע את בקשת שכר הטרחה שהגישו נאמני קלאבמרקט עו"ד שלמה נס ורו"ח גבי טרבלסי, בהיקף של 5.3 מיליון שקל כולל מע"מ, וכן 500 אלף שקל הוצאות. זאת, לאחר שקבוצת הספקים הגדולים שהתבקשה להביע עמדה בנוגע לשכר הודיעה כי היא מותירה את ההכרעה לשיקול דעתו של השופט איתן אורנשטיין, ונמנעה מלהביע עמדה לכאן או לכאן. גישה דומה ננקטה גם על ידי ועדת הביקורת של קלאבמרקט, שסירבה אף היא להביע עמדה ברורה.

קראו עוד בכלכליסט

בקשת השכר של נס וטרבלסי הוגשה באמצע נובמבר, יומיים לפני פרישתה של השופטת ורדה אלשיך, כשהשניים ביקשו לפסוק להם את מיליוני השקלים הנוספים המבוקשים על ידם, וזאת אף שלכאורה סוגיית שכר הטרחה כבר הוכרעה וסוכמה לפני שש שנים, כשהם קיבלו 24 מיליון שקל - שכר טרחה שנכון לאותו מועד היה הגבוה אי פעם בתיק חדלות פירעון.

הכנ"ר דוד האן. יכריע?, צילום: אוראל כהן הכנ"ר דוד האן. יכריע? | צילום: אוראל כהן הכנ"ר דוד האן. יכריע?, צילום: אוראל כהן

נס וטרבלסי נימקו את בקשת השכר הנוספת שהוגשה לאחר שכבר נפסק להם שכר סופי בכך שההערכה היתה שהעבודה על התיק תסתיים לקראת אמצע 2007, ובפועל לטענתם הם נאלצו לעבוד על התיק ארבע שנים נוספות והשקיעו 6,000 שעות נוספות מעבר להערכת השעות המקורית.

השופט אורנשטיין הורה בתחילה לוועדת הביקורת ולספקים להגיב לבקשה. ועדת הביקורת שבה חברים עו"ד אלי זהר, עו"ד עדי בראונשטיין ורו"ח אלעד יריב לא נקטה עמדה בסוגיית השכר ונכתב כי השלושה מותירים את ההחלטה לבית המשפט. עם זאת, חברי הוועדה תמכו בכך שנאמני הרשת יקבלו החזר הוצאות של 500 אלף שקל כפי שדרשו. בימים האחרונים הוגשה תגובה גם מטעם הספקים הגדולים - קבוצה של 16 חברות גדולות (ובהן אסם ותנובה) שהחוב כלפיהן עמד על 319 מיליון שקל. בעמדה זו, באמצעות עו"ד ניצה פוזנר, נכתב כי רוב הספקים "מותירים את ההחלטה לשיקול דעת בית המשפט".

בהחלטה שמסר השופט אורנשטיין הוא קבע שהכנ"ר האן יגיב לבקשת השכר בתחילת ינואר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות