אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איפה הכי כדאי להתגרש? צילום: אימג'בנק, Gettyimages

איפה הכי כדאי להתגרש?

במחקר נבדקו 14 מדינות, בהן גרמניה, שוויץ, קפריסין וארצות הברית. איזו מדינה היתה הכי נדיבה לטובת הצד של מקבל התשלומים?

17.12.2013, 10:18 | סוכנויות הידיעות

הסדרי הגירושים באנגליה הם הנדיבים ביותר בעולם, כך עולה ממחקר שערך משרד עורכי הדין ווית'רס בבריטניה ואשר ממצאיו פורסמו ב"פייננשל טיימס".

על פי המחקר, הסדרי הגירושים באנגליה הם הנדיבים ביותר לטובת הצד של מקבל התשלומים (בדרך כלל האשה) מבין 14 מדינות שנבדקו, ובהן גרמניה, שוויץ, קפריסין, ארצות הברית, ניו זילנד ודרום אפריקה. הסיבה לכך, לפי המחקר, היא שהשופטים בממלכה מביאים בחשבון טווח רחב יותר של גורמים.

פול מקרטני וגרושתו הת פול מקרטני וגרושתו הת'ר מילס | צילום: אימג'בנק, Gettyimages פול מקרטני וגרושתו הת

הת'ר מילס, גרושתו של פול מקרטני, היא דוגמה בולטת למגמה: מקרטני נאלץ לשלם לה 24.3 מיליון ליש"ט ב־2008 בתום ארבע שנות נישואים. במקרה נוסף שעלה לכותרות לאחרונה הוענק למישל יאנג הסדר של 20 מיליון ליש"ט לאחר הגירושים שלה ממייקל יאנג, שנחשב ליד ימינם של אוליגרכים. המקרה שלה אף הראה כי בתי המשפט בבריטניה מפגינים קשיחות כלפי בעלים המסרבים לציית לצווים הדורשים לחשוף את מצבם הפיננסי. יאנג עצמו נכלא לאחר שלא נשמע להוראות.

לדברי עורכת הדין קתרין תומאס, שייצגה את מישל יאנג, המורכבות של משפטי גירושים המערבים בני זוג עם נכסים ברחבי העולם, כולל במקלטי מס, הובילה לצמיחה במספר עורכי הדין המתמחים בדיני משפחה. "התחום נתפס בעבר כפחות אינטלקטואלי מאשר דיני חברות, אך עכשיו הוא מושך עורכי דין מהסיטי שמשתמשים במומחיות התאגידית שלהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות