אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד חברה בקשיים: הוגשה בקשה לפירוק מטבחי טופז צילום: R.P.V

פרסום ראשון

עוד חברה בקשיים: הוגשה בקשה לפירוק מטבחי טופז

לקוחות וספקי החברה טוענים בבקשה שהגישו לביהמ"ש המחוזי בנצרת כי "קיים חשד ממשי שהחברה הינה חדלת פירעון"

17.12.2013, 12:15 | זוהר שחר לוי

בקשה לפירוק מטבחי טופז הוגשה הבוקר (ג') לבית המשפט המחוזי בנצרת על ידי לקוחות וספקי החברה בטענה כי "קיים חשד ממשי שהחברה הינה חדלת פירעון".

את הבקשה הגישו לקוחות החברה, ניר משה גשן, אורלי גושן שרכשו ושילמו עבור מטבח מהחברה, אך טרם קיבלו התמורה, וכן על ידי חברת רכב ראובן המשכירה נכס למטבחי טופז בחיפה. הן הלקוחות והן המשכיר טוענים, באמצעות עו"ד פז גולדהורן כי מטבחי טופז חייבת להם סכומי כסף של כמה עשרות אלפי שקלים.

מטבחי טופז (ארכיון), צילום: R.P.V מטבחי טופז (ארכיון) | צילום: R.P.V מטבחי טופז (ארכיון), צילום: R.P.V

לפי בקשת הפירוק, טוענים הלקוחות כי רכשו מהחברה מטבח ושילמו עבורו כ-30 אלף שקל. המטבח, נטען, אמור היה להגיע לביתם בסוף חודש ספטמבר אך "חרף ההתחייבות כאמור ועד היום טרם הותקן המטבח". הלקוחה מציינת כי בשבוע שעבר שוחחה עם מזכירת סניף החברה בחיפה והאחרונה "הודתה באוזניה כי החברה מצויה בקריסה מוחלט ואינה יכולה לספק את מכלול המטבחים המוזמנים". לדברי הלקוחה, "נוכח החששות הכבדים" היא אף ביקרה במפעל החברה בראש פינה וגילתה כי מכלול פס היצור דומם ואין כל פעילות במפעלי הייצור.

"לאור המפורט", כך לפי הבקשה, "הרי שקיים חשד ממשי שהחברה הינה חדלת פירעון, דבר המצדיק התערבותו של בית המשפט". לדברי המבקשים, נוכח התנהלות החברה וכפי שפורסם בתקשורת קיים גם "חשש ממשי" כי החברה או הפועלים מטעמה יפעלו להברחת נכסי החברה ערב מתן הצו לפירוקה. במקביל לבקשת הפירוק, מבקשים הלקוחות והמשכיר למנות כמפרק זמני של החברה את עו"ד איתי פריימן.

עו"ד עדי בראונשטיין, המייצג את מטבחי טופז: "היות והבקשה טרם הומצאה לנו באופן פורמאלי, אין באפשרותנו להתייחס עניינית לאמור בה. יחד עם זאת, נציין כי על פניו עולה כי הבקשה הוגשה בחופזה, בניגוד להוראות הדין, יש בה כדי לפגוע שלא לצורך בחברה, בעובדיה, ובציבור לקוחותיה, ודברים אלו מקבלים משנה חשיבות לאור העובדה כי החברה חזרה לפעילות עסקית רגילה, שילמה ומשלמת את התחייבויותיה השוטפות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
המועצה לצרכנות: יש אחריות לקבלן ! תפיצו בבקשה !!!
המועצה לצרכנות פרסמה : "אם הקבלן ידע או היה עליו לדעת כי ספק המטבח בקשיים כלכליים, (איחורים באספקה לפרוייקט, תלונות מדיירים אחרים, מידע מקבלנים אחרים, מידע במדיה התקשורתית) אזי הוא אחראי לנזק שנגרם לקונה כתוצאה מפשיטת רגל של ספק המטבח- גם אם הקונה ביקש לשדרג את המטבח שהקבלן מספק" איך אתה מוכיח שקבלן ידע שחברה איתה הוא עובד נמצאת בקשיים ? חיים איציקובסקי, עו"ד "קודם כל אינך צריך להוכיח זאת, אלא הקבלן הוא האחראי בכל מקרה ושנית "אם הקבלן ידע או היה עליו לדעת ..." אינך צריך להוכיח שהקבלן ידע אלא שהיה עליו לדעת וזה כבר פשוט להוכחה."
צדק יהיה פה !  |  17.12.13
14.
אם חברות מטבחים פושטות רגל כל יום מה זה אומר על הנדלן...
הרי כל דירה חדשה צריכה מטבח והרי בשנה החולפת לא מעט חברות מטבחים גדולות פשטו את הרגל , מכאן אני משליך שאין קונים לדירות,הרי הקבלן החמדן לא ישלם לחברת המטבחים לפני שימכור את הדירות בפרויקט שלו. למי שיש שכל שיעשה חשבון מה הולך להיות בשוק הנדלן
זורו  |  17.12.13
13.
כמה נקודות למחשבה עבור חורי
כיצד אפשר להרכיב מטבחים כאשר המרכיבים כבר לא עובדים שבועיים. אך המרכיבים והעובדים יתנו את הלב והנשמה כאשר מצבם לוט בערפל כבד איזה ספק יספק לחורי חומרי גלם. צודקים הלקוחות שהיגשו תביעה, איזה ללקוח יסכים לשלם גמר חשבון למטבח כאשר הלקוח לא ידוע מתי יורכב ,אם יורכב ,באיזה איכות יורכב,ומי יתן אחריות בשנים הקרובות. על חורי להבין שהוא צריך להכניס את היד עמוק לכיס(ויש עומק)להחזיר את הכסף ללקוחות המבוהלים. לשלם ולהרגיע את הספקים ובעלי הנכסים ואז לקבל החלטה האם משקמים או סוגרים.
אוריהו  |  17.12.13
לכל התגובות