אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל איכילוב: נשעה הרופאים שביקשו כסף צילום: עמית שעל

מנכ"ל איכילוב: נשעה הרופאים שביקשו כסף

מנהל בית החולים, פרופ' גבי ברבש, הודיע כי יפתח בהליכי השעיה נגד הרופאים הבכירים שתועדו דורשים עשרות אלפי שקלים עבור טיפול ב"תיירי מרפא". "חייבים לשמור על החוק ועל העקרונות האתיים"

17.12.2013, 12:58 | ירון קלנר, ynet

"הדברים מחייבים פעולה". מנהל המרכז הרפואי איכילוב בתל אביב, פרופ' גבי ברבש, הודיע היום (ג') כי הוחלט לפתוח בהליכי השעיה נגד שלושת רופאי המוסד שתועדו מבקשים עשרות אלפי שקלים עבור טיפול בחולים זרים. בתוכנית "עובדה" בערוץ 2 פורסם אמש כיצד שלושת הרופאים הבכירים - פרופ' צבי רם, פרופ' שלומי קונסטנטיני וד"ר יוסי פז - ביקשו את הכספים מתחקירנית התוכנית שהציגה את עצמה כסוכנת בשירות "תיירי מרפא".

קראו עוד בכלכליסט

ברבש."חייבים לשמור על החוק ועל העקרונות האתיים", צילום: עמית שעל ברבש."חייבים לשמור על החוק ועל העקרונות האתיים" | צילום: עמית שעל ברבש."חייבים לשמור על החוק ועל העקרונות האתיים", צילום: עמית שעל

"אין ספק לאיש שאסור לדרוש או לקבל תשלום עבור טיפול הניתן לאזרח או לתייר במסגרת בית החולים הציבורי", כתב פרופ' ברבש לעובדי בית החולים איכילוב. "נחמץ הלב, מדובר בבכירי הרופאים, רופאים עתירי זכויות שחיים ונושמים את בית החולים שלנו מהבוקר עד הלילה ואלפים חייבים להם את חייהם על עבודתם כאן".

על השלכות החלטת ההשעיה כתב פרופ' ברבש כי "ברור שלהחלטה שלי על אופן הטיפול במצב הנוכחי עלולות להיות השלכות מרחיקות לכת על תפקודו של כל המערך הנוירוכירורגי ועל המשך הטיפול במאות חולים, מבוגרים וילדים".

 

פרופ' ברבש הוסיף כי "יחד עם זאת, המרכז הרפואי שלנו, כמו כל בית חולים, חייב לשמור על החוק, על כללי התפעול המוכתבים לנו ועל העקרונות האתיים המתחייבים מכל מי שעוסק במקצוע הרפואה. היסוס כאן עלול לגרום נזקים בשטחים ותחומים נוספים ולערער את האתיקה הארגונית - עניין שיש לו השלכות חמורות לא פחות. לכן, חובה עליי לפתוח בהליכי השעיה מול שלושת הרופאים הנוגעים בדבר".

לסיום דבריו בנושא התייחס פרופ' ברבש לכך שהמוסד התמודד בעבר "עם לא מעט משברים". הוא גם ציין כי בעקבות אותם משברים "התחזקנו והפכנו למרכז-על מצטיין ומוביל למרות המשברים, כיוון שאף פעם לא טייחנו טעויות ותקלות, תחקרנו, למדנו והפקנו לקחים. איש מאיתנו איננו חסין מטעויות. אנחנו לומדים ונפיק לקחים גם מאירוע זה! אני מתפלל שתימצא הדרך לפעול על פי החוק במינימום פגיעה בחולים ותוך המשך שמירה על העקרונות המוסריים שבית החולים שלנו חייב לעבוד לפיהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
פרופ' קונסטנטיני
פרופ' קונסטנטיני מנהל נורוכירורגית ילדים באיכילוב , אינו עוד רופא הוא פשוט מלאך שמטפל בילדים וזמין להוריהם 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע שבתות וחגים וזאת ללא מחשבה אפילו על קבלת תמורה כלשהיא מעבר למשכורתו באיכילוב. מדובר באדם ורופא משכמו ומעלה שהוא מופת ודוגמא . מנסיון אישי לצערי , אני יכול להעיד על כך. כמו כן חשוב לציין ש"עובדה" הציגה את הנושא באופן מגמתי ביותר. המטופלים הישראלים זוכים לקדימות ויחס אישי , ולא נפגעים מקיומה של תיירות המרפא , אולי ההפך הוא הנכון . נושא זה של תיירות המרפא פרוץ , ולא הוסדר באופן ראוי . להבנתי עשרות רופאים באיכילוב גובים כספים באמצעות תיירות המרפא ואין לתפוס שעירים לעזאזל , יש לטפל ולהסדיר את העניין . לא נראה הגיוני שמנהל בית החולים פרופ' ברבש לא היה מודע לעניין . הוא העדיף כנראה להתעלם .
אלי קופלביץ , שמשית  |  18.12.13
6.
יש לאסור על עבודה פרטית במקביל לתפקיד ציבורי!
או זה - או זה! יהיו מעט רופאים מוכשרים שיעברו להיות 100% פרטיים. הרוב המוחלט של הרופאים יישארו במערכת הציבורית (ויש לחייב אותם הן במשמרות, והן בשעות עבודה מלאות). כל ערבוב בין פרטי וציבורי יוצר שחיתות.
רגולציה = שחיתות! , הררי ניירת!  |  17.12.13
לכל התגובות