אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם אתם חושבים שיום אחד תמציאו משהו שישנה את העולם? צילום: shutterstock

האם אתם חושבים שיום אחד תמציאו משהו שישנה את העולם?

סקר שערך מגזין "טיים" מצא כי מרבית האנשים חושבים שממציאים הם אנשים מיוחדים ושזו זכות שלא שמורה לכל אחד; צעירים נוטים להחשיב את עצמם כממציאים יותר ממבוגרים; גברים חושבים על עצמם כחדשנים ויצירתיים יותר מנשים

17.12.2013, 18:37 | מעין מנלה
האם אתם מחשיבים את עצמכם כממציאים? חושבים שיום אחד תמציאו משהו שישנה את העולם? ובכלל, האם ממציאים הם אנשים מיוחדים או שכל אחד יכול להיות ממציא? מגזין "טיים" בשיתוף עם קוואלום ערכו סקר מקיף בשבע עשרה מדינות ושאלו אנשים משכבות שונות של האוכלוסיה בארה"ב, קוריאה, רוסיה ומדינות נוספות שאלות לגבי חדשנות, יצירתיות והמצאות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הסקר רובנו חושבים שממציאים הם אנשים מיוחדים ומוכשרים ולא כל אחד יכול להיות ממציא בימינו. כך, בארה"ב 62% מהמשיבים חושבים שממציאים הם אנשים מיוחדים, וברוסיה רק 10% מהמשיבים חשבו שכל אחד יכול להיות ממציא. בקוריאה, ככל הנראה עקב ההתפתחויות הטכנולוגיות במדינה, מאמינים 68% מהנסקרים שכל אחד מהם יכול להיות אחראי להמצאה הגדולה הבאה.

היכולת להמציא ולחדש נתפסת כמשהו שניתן ללמוד ולא כתכונה מולדת. בעוד שבארה"ב, ברזיל אוסטרליה ושוודיה כרבע מהנסקרים השיבו שהיכולת להמציא היא תכונה מולדת, בסין ואינדונזיה רק אחוזים בודדים מהמשיבים מאמינים שצריך להיוולד ממציא.

המצאה, אילוסטרציה, צילום: shutterstock המצאה, אילוסטרציה | צילום: shutterstock המצאה, אילוסטרציה, צילום: shutterstock

בקוריאה יותר מ-90% מהנסקרים מחשיבים את עצמם כממציאים, וזאת בהשוואה לכ-35% בארה"ב ו-20% בגרמניה. מהסקר עולה כי צעירים נוטים להחשיב את עצמם כממציאים יותר ממבוגרים וגברים חושבים על עצמם כחדשנים ויצירתיים יותר מנשים. כך, 37% מהנסקרים במדינות המפותחות בגילאי 18 עד 24 השיבו כי הם חושבים על עצמם כממציאים לעומת 27% מבני ה-55 ומעלה. במדינות המפותחות 35% מהגברים חושבים על עצמם כממציאים לעומת 29% מהנשים.

למרות שרובם הגדול של הנסקרים מאמינים שאנו חיים בעידן של חדשנות, רוב האנשים גם מאמינים שמרבית ההמצאות המודרניות מבוססות על המצאות קודמות. הגלגל כבר הומצא אבל עדיין, רק כ-20% מהנסקרים מאמינים שאחרים כבר חשבו על רוב הרעיונות הגדולים.

הסקר מצא כי ההמצאה השימושית ביותר בעיני הצרכנים היא ברוב גדול הטלפון הסלולרי. חיתולים חד פעמיים, שעון מעורר, שלט לטלוויזיה ומייבשי שיער נותרו הרחק מאחור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות