אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברוורמן: "לא היה גורם אחד שריכז את הטיפול הכללי בסופה" צילום: דוברות הכנסת

ברוורמן: "לא היה גורם אחד שריכז את הטיפול הכללי בסופה"

ועדת הכלכלה קיימה דיון ראשון על היערכות ותפקוד חברת החשמל בסופה האחרונה. יו"ר החברה רון-טל: "שיקום רשתות החשמל שנפגעו ייארך עוד חודשים"

17.12.2013, 17:27 | רוני זינגר

ועדת הכלכלה של הכנסת קיימה היום (ג') דיון ראשון על היערכותה של חברת חשמל ותפקודה במהלך הסופה שפקדה את ישראל בסוף השבוע שעבר.

יו״ר חברת החשמל יפתח רון-טל פתח את דבריו במהלך הדיון בהתנצלות בפני הציבור שהיה מנותק מחשמל במהלך ימי מזג האויר הקשה. "בשיא הסערה היו מנותקים כ-60 אלף משפחות ועכשיו, למעט מספר מאות משפחות שעדיין מנותקות, חיברנו חשמל לכל היישובים", אמר רון-טל.

הוא הוסיף עם זאת, כי שיקום רשתות החשמל שנפגעו ייארך עוד חודשים וכי הפתרונות שניתנו לעת אתה הם "אילתורים" וכי מצב החירום בחברת החשמל עודנו נמשך, ועל כן לא ניתן עדיין לספק לקחים מסכמים מהתפקוד בימי הסופה.

עובדי חברת החשמל מתקנים נזקים בעקבות הסופה, צילום: חברת חשמל עובדי חברת החשמל מתקנים נזקים בעקבות הסופה | צילום: חברת חשמל עובדי חברת החשמל מתקנים נזקים בעקבות הסופה, צילום: חברת חשמל

רון-טל התבקש להתייחס גם לפרסום ולפיו מהנדסים של חברת החשמל מצאו את הזמן לצאת להשתלמות באילת במהלך ימי הסופה "הנהלת החברה הודיעה לשני ראשי ועד המהנדסים על הכוונה לפטר" את "אותה קבוצה של פורעי חוק".

יו״ר ועדת הכלכלה ח"כ אבישי ברוורמן סיכם את הדיון ואמר כי מהדברים שנשמעו עלה כי לא היה גורם אחד שריכז את הטיפול הכללי - הן בפינוי וחילוץ והן בפילוס הדרכים עבור הצוותים שבשטח: "הוועדה מבקשת מחברת החשמל להעביר בעוד כחודש דיווח על הלקחים מהמשבר וכן נתונים באשר לאפשרות להטמנת קווי החשמל, ומציעה לבחון תוכנית להטמנה לטווח ארוך. כמו כן ביקשה הוועדה דיווח ממרכז השלטון המקומי, על פעולת הרשויות בפתיחת הדרכים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות