אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: מותר לכפות הסדר נושים על חברה צילום: מוטי קמחי, ynet

פרשנות

לראשונה: מותר לכפות הסדר נושים על חברה

השופט אורנשטיין: "חברה... שטענתה לפיה היא סולבנטית מושתתת על אדנים רעועים, אין מניעה לכפות עליה הסדר נושים בניגוד לרצונה"

18.12.2013, 06:56 | משה גורלי
כאשר השופט אורנשטיין חזר מחופשת השבתון באוקטובר, הוא נדרש לפרק מוקש קטן שהותירה לו השופטת אלשיך בהחלטתה מיום 8.10.13, שעסקה בבקשת אלשטיין למנוע מהנאמנים לתור אחר הצעות חדשות להסדר באי.די.בי אחזקות.

השופט איתן אורנשטיין, צילום: ענר גרין השופט איתן אורנשטיין | צילום: ענר גרין השופט איתן אורנשטיין, צילום: ענר גרין

בהחלטתה פרשה אלשיך את משנתה לגבי כפיית הסדר נושים על חברה בניגוד לרצונה. "לטעמי, התייחסות בית המשפט לעניין זה לא היתה דרושה למחלוקת שעמדה על הפרק", כתב אורנשטיין אתמול בפסק הדין.

לפי אלשיך, דרך המלך של נושים הטוענים לחדלות פירעונה של חברה הגורסת אחרת היא הגשת בקשת פירוק, שבמסגרתה יוכיחו הנושים כי החברה היא חדלת פירעון. אורנשטיין משיב: "אין עסקינן במחלוקת אמיתית על היותה של חברת אחזקות חדלת פירעון... דומה שההחלטה כוונה למחלוקת בהסדר הנושים של חברת פתוח, שלגביה המצב אינו חד־משמעי".

אורנשטיין מסכים שהשאלה אם ניתן לכפות הסדר נושים על חברה שקיימת מחלוקת כנה על היותה חדלת פירעון טרם הוכרעה, ועתה הוא הכריע בה: "חברה... שטענתה לפיה היא סולבנטית מושתתת על אדנים רעועים, אין מניעה לכפות עליה הסדר נושים בניגוד לרצונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות