אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון רכשה את שירות GoPago, מתכננת שירות תשלום סלולרי

אמזון רכשה את שירות GoPago, מתכננת שירות תשלום סלולרי

החברה פיתחה פלטפורמה לרכישת מוצרים שכוללת גם כלים עבור הצרכן לרכישה ותשלום במובייל וגם עבור החנויות - לניהול המכירות. הטכנולוגיה תעמוד במרכז פרויקט נרחב של אמזון, שצפוי להתמקד בשירותי תשלום חדשים

18.12.2013, 09:49 | נמרוד צוק
מה עומד מאחורי רכישת הסטארט-אפ האיטלקי-אמריקאי Gopago על ידי אמזון? על פי ראיונות שנתן מייסד החברה וינצנזו די-ניקולה לעיתון האיטלקי "לה רבופליקה", הטכנולוגיה שפיתחה החברה לתשלומים באמצעות הטלפון הסלולרי תעמוד במרכזו של פרויקט שאפתני חדש של אמזון בתחום. החברה טרם חשפה את טיבו המדויק.

קראו עוד בכלכליסט

GoPago, שהוקמה ב-2009 על ידי די-ניקולה ושותפו ליאו רוקו בעיר טרמו ופועלת בשנים האחרונות מעמק הסיליקון, פיתחה פלטפורמה לתשלום על סחורות שנקנות בחנויות רגילות לפני שמגיעים לחנות, באמצעות הטלפון הסלולרי. הפלטפורמה כוללת גם אפליקציה לניהול המכירות עבור בעלי חנויות וטכנולוגיה מבוססת ענן לסליקת התשלומים.

האם אמזון רוצה לאפשר לכם לשלם עם הקינדל בחנויות?, צילום מסך: The Verge האם אמזון רוצה לאפשר לכם לשלם עם הקינדל בחנויות? | צילום מסך: The Verge האם אמזון רוצה לאפשר לכם לשלם עם הקינדל בחנויות?, צילום מסך: The Verge

הגרסה הראשונה של המוצר הושקה באוגוסט 2011 וזכתה בפברואר 2012 להשקעה בהיקף לא ידוע מג'יי.פי מורגן צ'ייס. בחודשים האחרונים התמקדה החברה בשיווק GoPago Live - פתרון כולל לנקודות מכירה. לטענת החברה, במקביל למו"מ עם אמזון היא זכתה להתעניינות גם מצד גוגל, וכפי הנראה הרכישה על ידי אמזון כוללת רק את הטכנולוגיה והמוצרים, ללא גיוס של עובדי החברה לעבודה באמזון.

רמזים נוספים לפרויקט עליו עובדת אמזון אפשר למצוא בשחרור שירות ההזדהות והתשלום הדיגיטלי שהשיקה לא מזמן, שאמור לספק פתרון תשלום כולל לאתרים שיתחרה בפייפאל, ובתוכניותיה להתחיל לשווק דגמי סמארטפונים מתוצרתה. על פי חלק מההערכות בעמק הסיליקון, מדובר בפלטפורמת תשלומים ניידת שתתחרה ב-Square של ג'ק דורסי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות