אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
DogeCoin: בדיחת הרשת שהפכה למטבע וירטואלי

DogeCoin: בדיחת הרשת שהפכה למטבע וירטואלי

מם שבמרכזו כלב יפני עילג הפך למטבע דמוי ביטקוין. מה שהחל כהלצה הפך למקור רווח פוטנציאלי לאור העניין הגובר במטבעות הווירטואליים; ערכו של הדוגקוין נסק בפקטור של פי 90 בתוך שבועיים

18.12.2013, 11:04 | הראל עילם
מבקרים רבים טוענים כי תופעת המטבעות הוירטואליים, כגון ביטקוין, היא לא יותר מאשר בועה חולפת באינטרנט. הכירו את דוגקוין (Dogecoin) - מטבע וירטואלי חדש שבנוי על אותו מבנה של ביטקוין ולייטקוין - וככל הנראה יספק לאותם מבקרים לא מעט תחמושת.

קראו עוד בכלכליסט

דוגקוין הוא המטבע הווירטואלי הראשון המבוסס על מם אינטרנטי - DOGE, שנבחר לאחד הממים המובילים של 2013 באתר KnowYourMeme. במם זה תמונות של כלב מזן שיבה אינו היפני שמשולבות עם טקסט משעשע באנגלית רצוצה.

אחת הווריאציות של מם DOGE אחת הווריאציות של מם DOGE אחת הווריאציות של מם DOGE

הבחירה במם - מטבעו תופעה חולפת ודינמית - כמרכז של מטבע וירטואלי רק מחזק את הביקורת על מטבעות וירטואליים כמשהו חולף. למרות שדוגקוין החל כבדיחה, הסחר בו החל לתפוס תאוצה - בין השאר בגלל הזינוק בשווי מטבע הביטקוין והסיקור התקשורתי המקיף סביבו. ברגע זה, כמות מטבעות הדוגקוין בשוק מוערכות בקרוב ל-55 מיליון דולר

.

הדוגקוין הוא ה-24 בערכו ברשימת המטבעות הווירטואליים (לפי בורסת CoinedUp) - הישג מכובד למטבע שהופיע רק בתחילת החודש בפורום BitcoinTalk - בו הוצג בסגנון שמזכיר את האנגלית העילגת של המם שאת מיתוגו אימץ. הוא נכרה בטכניקות דומות לשל ביטקוין ודומיו -  פתירת משוואות מורכבות.

מטבע ביטקוין בודד נסחר ברגע זה עבור 617 דולר למטבע, בעוד שמטבע דוגקוין נסחר פחות מסנט בודד. עם זאת, יש הרבה יותר מטבעות דוגוין בשוק - המספר המקסימלי של מטבעות ביטקוין מוגבל ל-21 מיליון, בעוד שדוגקוין צפוי להגיע לבסוף ל-100 מיליארד מטבעות. כמו כן, המחיר ההתחלתי של דוגקוין נקבע להיות מאית סנט, מה שאומר שהשווי שלו בפועל צמח בפקטור של פי 90 בתוך כשבועיים.

התנודות שלו פראיות לא פחות משל ביטקוין: שוויו עמד על סנטים בודדים ב-13 בחודש וזינק לכמעט 400 דולר למחרת, לאור התלהבות גולשים מערך ויקיפדיה שעוסק בו. למחר, צלל שוב ערכו לסנטים ספורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
נכון שהמטבעות האלו הם שום דבר אבל
כדאי שתדעו שגם השקל, הדולר האירו וכל מטבע אחר הם שום דבר. הכסף בעולם קיים ב-2 צורות: 1). חתיכות ניר מקושקש (שאנו קוראים להם שטרות). 2). סתם מספרים שתקתקו למחשב. יש הבדל מסוים בין הכסף הורטואלי (כמו המטבע הזה וכמו ביטקוין) לכסף הרגיל והוא שהממשלות מקבלות את הכסף הרגיל כאמצעי לתשלום המיסים.
galgal21 , המרכז  |  01.01.14
לכל התגובות