אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למי אתם מאמינים יותר: לאחות בבית חולים או לשופט בבית משפט? צילום: שאטרסטוק

למי אתם מאמינים יותר: לאחות בבית חולים או לשופט בבית משפט?

הסקר השנתי של גאלופ מדרג את המקצועות הישרים ובעלי המוסר הגבוהות ביותר בקרב הציבור. מקצועות הסיעוד והרפואה דורגו במקומות הגבוהים ביותר. ומי נמצא בתחתית הרשימה?

18.12.2013, 23:17 | סוכנויות הידיעות
האמריקאים מאמינים שבמקצוע האחיות נמצאות העובדות המכובדות ביותר, כך עולה מסקר שערכה חברת גאלופ. התפיסה הזו שולטת בציבור האמריקאי כבר למעלה מעשור. מקצוע הסיעוד מככב בראש הרשימה השנתית של גאלופ של המקצועות הישרים ובעלי אמות המוסר הגבוהות ביותר, בכל שנה מאז 1999. השנה, 82% מהמשתתפים בסקר טענו כי לאחיות יש סטנדרטים מוסריים "גבוהים" או "גבוהים ביותר". במקום השני נבחרו רוקחים ומורות לגיל היסודי.

 

82% מהנשאלים סבורים שבמקצוע האחות יש את אמות המוסר הגבוהות ביותר, צילום: שאטרסטוק 82% מהנשאלים סבורים שבמקצוע האחות יש את אמות המוסר הגבוהות ביותר | צילום: שאטרסטוק 82% מהנשאלים סבורים שבמקצוע האחות יש את אמות המוסר הגבוהות ביותר, צילום: שאטרסטוק

בקצה השני של הסקאלה, חברי הקונגרס ולוביסטים זכו לשיעורי ההערכה הנמוכים ביותר מצד הנשאלים. 56% אמרו כי אמות המוסר של הלוביסטים "נמוכים עד נמוכים ביותר". 66% מהנשאלים חשבו דברים דומים על חברי קונגרס.

להערכת עורכי הסקר, לסטריאוטיפים הנפוצים יש תפקיד חשוב בקביעת האופן שבו האמריקאים תופסים את מידת היושר במקצועות מסוימים.

"אחיות, רוקחים ורופאים – נחשבים למקצועות 'מרפאים' – ודורגו במקומות הגבוהים", כתבו במסקנות. "פוליטיקאים – בייחוד אלה שעובדים עבור הממשלה הפדראלית – זוכים להערכה נמוכה המשקפת את חוסר האמון הרווח כלפי הממשלה הפדראלית, שהתפתח ב-50 השנה האחרונות בארה"ב".

עורך דין. רק 20% חושבים שלעורכי דין יש אמות מוסר גבוהות, צילום: שאטרסטוק עורך דין. רק 20% חושבים שלעורכי דין יש אמות מוסר גבוהות | צילום: שאטרסטוק עורך דין. רק 20% חושבים שלעורכי דין יש אמות מוסר גבוהות, צילום: שאטרסטוק

הסקר נערך בכל שנה מאז 1976. בסקר הנוכחי לקחו חלק יותר מאלף אנשים מרחבי ארה"ב, שדירגו 22 מקצועות לפי רמות היושר והמידה של העובדים בהם.

התוצאות המלאות (אחוז הנשאלים שטענו שלעובדים יש אמות מוסר גבוהות)

אחיות 82%

רוקחים 70%

מורות ביסודי 70%

רופאים 69%

קציני צבא 69%

קציני משטרה 54%

כמרים 47%

מטפלות במעונות יום 46%

שופטים 46%

מטפלים בבתי אבות 32%

מוסכניקים 29%

בנקאים 27%

עובדי הרשויות המקומיות 23%

אנשי עסקים 22%

עיתונאים 21%

עורכי דין 20%

כתבי טלוויזיה 20%

אנשי פרסום 14%

עובדי ממשלה 14%

מוכרי מכוניות 9%

חברי קונגרס 8%

לוביסטים 6%

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות