אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי תשואה של 81% השנה: על מה ממליצים בהלמן אלדובי? צילום: עטא עוויסאת

המלצות 2014

אחרי תשואה של 81% השנה: על מה ממליצים בהלמן אלדובי?

המלצות מוצלחות על מזור, פרטנר, קמהדע ואנלייט העניקו להלמן את תואר בכיר הממליצים של השנה האחרונה. ל-2014 ממליצים בהלמן לפזר את ההשקעה בין עזריאלי, שיכון ובינוי והאג"ח של דורי; פרויקט ההמלצות השנתי של "כלכליסט" יוצא לדרך

19.12.2013, 14:39 | שי סלינס

פרויקט ההמלצות השנתי של "כלכליסט" יוצא לדרך עם בית ההשקעות המצטיין של 2013 - הלמן אלדובי.

תשואה ממוצעת חלומית של 81% במניות ו-11% באג"ח העניקה להלמן אלדובי את התואר בשנה שעברה. בין השאר המליצו בהלמן על מזור רובוטיקה שזינקה מאז ינואר האחרון ב-300% ועל פרטנרשקפצה ב-40%. מבין איגרות החוב המליצו בבית ההשקעות על האג"ח של אנלייט (22% תשואה) ועל אפריקה מגורים (12%). לגבי תשואת המדדים פגעו כמעט במדויק בהלמן כשהימרו שמדד ת"א 25 יעלה ב-10% (עלה 11%).

מדי יום ועד סוף השנה יציגו כאן בתי ההשקעות המובילים בישראל את 5 המניות הטובות ביותר שלהם ל-2014, 5 אגרות החוב שינצחו את השוק, הרכב התיק המומלץ ובונוס מיוחד - פינת הימורים לשנה הבאה. הפרויקט מתחיל היום וימשך על תחילת השנה האזרחית.

דוד עזריאלי , צילום: אוראל כהן דוד עזריאלי | צילום: אוראל כהן דוד עזריאלי , צילום: אוראל כהן

 

חמש מניות מומלצות ל-2014

סאפיינס- רכיב הכנסות משמעותי בוודאות גבוהה. חברה דואלית, שתכנס בעדכון המדדים הקרוב לת"א 100. תחום פעילותה מאופיין בצמיחה מהירה הנובעת בעיקר ממגמה של הסטת תקציבים לחברות תוכנה חיצוניות והחלפת מערכות ליבה מיושנות בחדשות. המוצרים מיועדים לשני סקטורים בענף הביטוח: ביטוח אלמנטרי, באירופה בו החברה מציגה צמיחה מהירה ונחשבת לשחקנית מובילה. ולסקטור ביטוחי החיים והפנסיה. חדירה ללקוחות מהותיים בארה"ב בתחום זה צפויה להוות את עוגן הצמיחה העיקרי עבורה. היתרון הגדול של החברה, הוא המודל העסקי שלה, לפיו, כל עסקה ראשונית מול חברת ביטוח - משמעותה "חתונה קתולית" בין החברות, ל- 10 שנים בממוצע. שכן, ההסכם הראשוני צפוי לייצר עסקאות המשך שיצרו לחברה הכנסות שנתיות קבועות של 1-3 מיליון דולר כל שנה, מכל עסקה.

כלל ביוטכנולוגיה - אבני דרך משמעותיות בשנה הקרובה. החברה הינה חברת האחזקות הגדולה ביותר בישראל בתחום מדעי החיים והביומד. בשנת 2014 צפויים מספר אירועים משמעותיים בקרב חברות הפורטפוליו המהותיות של כלל ביוטכנולוגיה, בניהם: סיום וקבלת תוצאות מניסויPhase III שני (מאמת)בתרופה לסוכרת סוג 1 של חברת אנדרומדה, אשר עשויה להאט את התדרדרות המחלה, תחילת ניסוי Phase III במוצר הטריית הכוויות של חברת מדיוונד, אשר קיבל בעבר את אישור השיווק באירופה וצפוי להניב לחברה הכנסות.

בנוסף, כלל ביוטכנולוגיה פועלת באופן רציף להכניס חברת פארמה מובילה כשותפה אסטרטגית להמשך פיתוח מוצר הדגל של קיורטק, לטיפול בהתוויות שונות של סרטן. במקביל, לחברה בעלים חזקים בדמות כלל תעשיות של לן בלווטניק שלא אחת הביע את רצונו להמשיך ולתמוך בחברה.

עזריאלי - איתנות פיננסית לצד ייזום רחב. פעילות הייזום הגדולה של החברה היא מנוע הצמיחה העתידי ואם ניתן ללמוד מהעבר עזריאלי כנראה יודעת איפה ואיך ליזום. למרות פעילות זו החברה שומרת על איתנות פיננסית ותזרים חזק אשר צפויים לתמוך בייזום, גם במידה והמשק יכנס להאטה. החברה מפוזרת בין נכסי מסחר ומשרדים והיא מחלקת דיבידנד באופן שוטף, מה שהופך אותה לחברה מעניינת בעינינו. פוטנציאל נוסף שיבוא לידי ביטוי ברבעונים הקרובים הוא נושא המימון, שכן לעזריאלי היקף גדול יחסית של הלוואות בריבית גבוהה ביחס ליתר החברות בענף. החברה פועלת למחזר הלוואות אלו, מהלך אשר צפוי לחסוך בעלויות מימון ולהביא לשיפור ה-FFO של החברה.

שיכון ובינוי - רווחים גבוהים גם בשנים הקרובות. מדובר בחברה ייחודית בשוק המקומי בשל הפיזור המשמעותי שלה בתחום הנדל"ן והתשתיות בארץ ובחו"ל ומסת קרקעות היסטוריות באזורי הביקוש. שני הנכסים הגדולים של החברה הם תשתית מוצלחת וותיקה לביצוע פרויקטי תשתיות במדינות מתפתחות (בדגש על אפריקה), ויזום דירות מגורים בישראל, אשר יחדיו יאפשרו לחברה להציג רווחים גבוהים גם בשנים הקרובות.כמו כן, לחברה פעילות זכיינות צומחת בשל הלחץ הקיים על תקציב הממשלה, אשר מביא את המדינה להוציא יותר פרויקטים "החוצה". לפעילות זו סינרגיה עם פעילויות נוספות כמו סולל בונה תשתיות - דבר אשר להערכתנו יאפשר לשיכון ובינוי לזכות בחוזים גדולים ובמקביל לשמור על רווחיות סבירה.

פועלים - יכול להתמודד בהצלחה עם השנה המאתגרת. הבנק הגדול במערכת מתאפיין ביכולת שליטה גבוהה יחסית על ההוצאות וצפוי להערכתנו להמשיך במאמצי ההתייעלות. למרות סביבת הריבית הנמוכה והאתגרים הרגולטוריים השיג מתחילת השנה תשואה על ההון של 9.5% ונסחר במכפיל הון של כ- 0.85. למרות שהשנה הקרובה צפויה להיות מאתגרת למערכת הבנקאית, הפועלים יוכל להשיג תשואה על ההון של כ- 8% - 9%, לעמוד באתגרי ההון ואף להמשיך הדרגתית בחלוקת הדיבידנדים.

חמש איגרות חוב מומלצות ל-2014

1. אורתם סהר אג"ח ד' – בזכות הניהול והפיזור. תשואה לפדיון  2.47% צמוד מדד. מח"מ 1.8 שנים.

לחברה צבר הזמנות של כ-2.6 מיליארד שקל ופיזור רחב מאוד של פרויקטים הנמצאים בשלבי ביצוע שונים. ניהול החברה עד כה היה אחראי ושמרני, כאשר אופי הפעילות גוזר שמירה על רמת נזילות גבוהה. החברה ביצעה השנה גיוסים נוספים בשוק ההון ושיפרה עוד יותר את נזילותה. לאור הנ"ל, אנו מוצאים את האג"ח כראוי להשקעה.

אי.בי.אי אג"ח ב' – בזכות הנסיון והיציבות. תשואה לפדיון 2.62% שקלי, מח"מ 2.15 שנים.

אי.בי.אי הינה חברה ותיקה ואיכותית, הפועלת החל משנת 1981, במגוון פעילויות הקשורות בשוק ההון - ניהול תיקי השקעות, ברוקראז', קרנות נאמנות, קופות גמל וניהול חיתום הנפקות.

החברה מדורגת בדירוג A של חברת מעלות. בסיס ההון של החברה גבוה ומתבטא בשיעור הון עצמי של 46%, ויתרת הנכסים הפיננסיים של החברה גבוהה משמעותית מיתרת החוב. לאור הנ"ל אנו רואים את החברה כמסוגלת לשרת את מלוא החוב כסדרו.

דורי אג"ח ה' – בזכות בעלת השליטה. תשואה לפדיון 2.45% שקלי, מח"מ  1.17 שנים.

החברה הינה אחד מקבלני הביצוע הטובים בארץ - חברה שהנכס העיקרי שלה תזרימי ועם צבר עבודות מרשים. כמו כן בעלת השליטה בה היא קבוצת גזית גלוב, אשר להערכתנו תתמוך בחברה אם חלילה תזדקק לכך. האג"ח מדורג בדירוג A2 , והחברה גייסה גם השנה סכומים נוספים ששיפרו את מצב נזילותה. אנו רואים אג"ח זה כבעל סבירות פירעון גבוהה.

 , צילום: shutterstock צילום: shutterstock  , צילום: shutterstock

 

פרשקובסקי אג"ח ג' - בזכות הביטחונות והאמינות. תשואה לפדיון 3.78% שקלי, מח"מ 1.23 שנים.

החברה פועלת בתחום ייזום למגורים בישראל, ומתמקדת לאורך שנים באזורי ביקוש בה המוניטין שלה חזק. החברה בונה כיום פרויקטים בעיקר בראשל"צ , הרצליה, רחובות, מודיעין, ונתניה. אג"ח סדרה ג', שיתרתו 52 מליוני שקל, מגובה בשעבוד על חשבונות עודפים של 3 פרויקטים בביצוע, ופרויקט בתכנון. בפרויקטים שבביצוע, שיעורי המכירה גבוהים (82%-100%), והם צפויים להניב עד סוף שנת 2014 עודפים של 54 מליון שקל. הפרויקט שבתכנון, צפוי להניב כ-14 מליון שקל נוספים, המבטאים ביחד, יחס LTV של 130% על יתרת האג"ח. 

לאור שיעורי המכירה הגבוהים, הנראות התזרימית לטובת מחזיקי הסדרה הזו גבוהה. בנוסף החברה הוכיחה עד כה אמינות וניהול אחראי וכאשר היו ברשותה עודפי מזומן, פרעה לא פעם אג"חים שלה, ולא המשיכה להתמנף כפי שהיו עושות חברות רבות במצבה.

אליאנס אג"ח ב' - בזכות יתרות המזומנים והתזרים. תשואה לפדיון 2.75% שקלי, מח"מ  1.62 שנים.

החברה הינה חברה תעשייתית המייצרת, משווקת, ומוכרת צמיגים ברחבי העולם, בעיקר בשווקי צפון אמריקה ואירופה. החברה הינה חברה פרטית המוחזקת ע"י KKR , קרן השקעות בינלאומית המנהלת נכסים בהיקף של 75 מליארד דולר, ואשר נסחרת בבורסת NYSE בארה"ב. יתרות המזומנים של החברה מספיקות לפרעון חלויות קרן האג"ח בשלוש השנים הקרובות. החברה מדורגת בדירוג A3 של מידרוג, מציגה תזרים מזומנים חזק, ויחסי כיסוי טובים. החברה במגמת שיפור במצב עסקיה בשנים האחרונות.

הרכב תיק מומלץ לשנה הבאה:

30% מניות – 18% בחו"ל עם עדיפות למדינות מפותחות ו-12% בארץ.

50% קונצרני - במח"מ קצר.

20% אג"ח ממשלתי– מח"מ בינוני ארוך עם עדיפות לשקלי.

 

השנה, לאור הריביות והמרווחים הנמוכים השוררים בשוק ההון, אנו מעדיפים להיצמד לאג"חים קונצרניות בעלות מח"מ קצר, רצוי שקליות, ולהימנע מלקיחת סיכונים מיותרים אשר הפיצוי בגינם אינו מספק.

ביום ראשון מחלקת המחקר של בנק דיסקונט תציג המלצותיה לשנה הבאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
תיק האג"ח המומלץ של הדס ארזים לשנת 2013 הניב 17.3%-מקום 1
הדס ארזים מוזג לתוך הלמן, וצוות ההשקעות של הדס ארזים לשעבר,ממשיך לעבוד במסגרת צוות ההשקעות המאוחד, כדי לסייע וליצור כאן בית השקעות מוביל בשוק ההון. קופות הדס ארזים לשעבר בשלישיה המובילה של קופות הגמל, מזה שנתיים. אם מסיק מזה...שווה לעקוב אחר קופות הלמן אלדובי בשנת 2014..
צפו לשיפור ניכר בתשואות קופות הלמן , תל אביב  |  19.12.13
לכל התגובות