אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועדון 365: מחזיקי האג"ח שוכרים רו"ח לבדוק את המיזוג צילום: ענר גרין

מועדון 365: מחזיקי האג"ח שוכרים רו"ח לבדוק את המיזוג

כפי שנחשף ב"כלכליסט", חלק מהמחזיקים באג"ח מועדון 365, מתנגדים למיזוג עם המשביר בטענה שהמחזיקים טוענים כי הדירקטורים לא בחנו את השפעת המיזוג המתוכנן עליהם. החברה: "איננו זקוקים לחו"ד כלכלית כדי להבין היטב את משמעות המיזוג"

18.12.2013, 16:20 | אסף גילעם

נמשכת ההתנגחות בין רמי שביט למחזיקי האג"ח של מועדון 365 שבשליטתו. מחזיקי האג"ח המיוצגים על ידי עו"ד אופיר נאור ועופר גזית שכרו את שירותיו של רו"ח אריה עובדיה לבחון את המיזוג אותו מנסה שביט לקדם בין חברת האם, המשביר, לבין חברת הבת מועדון 365.

עמדת החברה גורסת כי לא צפויה כל פגיעה במחזיקים ולכן אין להם עילה לעצור את המהלך, אך בקרב מחזיקי האג"ח של המועדון עלו חששות מהמיזוג ויכולת החברה לעמוד בהתחייבויות כלפיהם.

המשביר והמועדון הודיעו על המהלך לפני כחודש ימים. באסיפת המחזיקים שהתכנסה בשבוע שעבר לדון על המיזוג נחשף על ידי "כלכליסט" כי קרן נוקד שבשליטת בכירי פסגות לשעבר, רועי ורמוס ושלומי ברכה, מובילה התנגדות למהלך כפי שהוא מקודם כיום על ידי החברה. החברה מציעה בתמורה להתחייבויות הקיימות שלה כלפי המחזיקים של אג"ח המועדון להעניק להם שיעבוד על מניות קשרי תעופה שמוחזקות על ידי המועדון.

רמי שביט, צילום: אוראל כהן רמי שביט | צילום: אוראל כהן רמי שביט, צילום: אוראל כהן

הבעיה החלה כשהנאמן רצה לפרסם כתבי הצבעה לפיהם יחליטו המחזיקים האם להתנגד או שלא להתנגד למיזוג. החברה סירבה לפרסם את כתב ההצבעה, והחזיקים נאלצו לבקש את התערבותה של הרשות לני"ע. החברה שלחה מכתב לנאמן מטעם עורך דינה, אמיר ברטוב, אשר טען כי למחזיקים אין עילה לעצור את המהלך, וכי החברה לא תממן הוצאות לא נחוצות שמטרתן לסכל את המיזוג.

בתגובה, שלח עו"ד נאור מכתב לחברה שבו הצר על מדיניות החברה ועורכי דינה "להלך אימים על הנאמן ומחזיקי אגרות החוב, בין היתר באמצעות התנערות החברה מחובתה לשאת בהוצאות הנאמן". המחזיקים גילו באסיפה האחרונה כי הדירקטורים של המועדון שהצביע בעד המיזוג לא ביקשו לראות חוות דעת כלכלית שמראה שאכן אין פגיעה בנושי המועדון

בעקבות המיזוג.

במכתבו של עו"ד נאור התייחס ואמר כי "צר לנו כי הנהלת החברה והדירקטוריון שלה לא מצאו לנכון להסתמך על חוות דעת כלכלית ראויה אשר תנתח ותציג את השפעה שיש למיזוג המוצע על זכויות אגרות החוב. לדעתנו זו התנהלות לא אחראי ולא רצינית". בהתאם לכך עדכן נאור כי המחזיקים החליטו לשכור את שירותיו של רו"ח אריה עובדיה (אשר משמש בין היתר כמומחה הכלכלי בהסדר בסקיילקס) לצורך בכינת השפעת המיזוג על מחזיקי האג"ח.

החברה הגיבה להחלטת המחזיקים עם מכתב נוסף מטעם עו"ד ברטוב. "החברה וגם המשביר אינן זקוקות לכלכלן ולחוות דעת כלכליות כדי להבין היטב את משמעות המיזוג ביחס להתחייבויות של כל אחת מהחברות". למרות זאת מדגיש ברטוב כי "החברה תפעל בשיתוף פעולה עם הנאמן כפי שפעלה עד כה ותספק לו את כל המידע שיידרש על ידו באופן סביר בהתאם לשטרי הנאמנות". מחר צפויה להסתיים ההצבעה של המחזיקים האם לאשר את המהלך כיום, או להמשיך בבחינתו על ידי המומחה מטעמם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות