אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על תקבל 6 מיליון דולר מהמדינה לכיסוי הוצאות האבטחה צילום: עמית שעל

אל על תקבל 6 מיליון דולר מהמדינה לכיסוי הוצאות האבטחה

זאת בהתאם לסיכום שהושג לפני כחצי שנה בין חברת התעופה הלאומית למשרד האוצר שסיים את השביתה שהחלה עקב אישור הסכם "שמים פתוחים"

18.12.2013, 16:21 | שי סלינס

בהתאם לסיכום שהושג עם משרד האוצר לפני כחצי שנה, חברת התעופה הלאומית אל על, הודיעה היום ( ד') כי התקבל אישור גורמי המדינה בדבר העלאת השתתפות בהוצאות הביטחון של חברות התעופה הישראליות בשיעור של 12.5% נוספים, כך ששיעור השתתפות המדינה יעמוד על 97.5%.

כתוצאה מכך תקבל אל עד סכום של כ-6 מליון דולר מהמדינה אשר יירשמו בדוחותיה הכספיים על ידי הקטנת הוצאות ההפעלה לשנת 2013.

אליעזר שקדי, המנכ"ל היוצא של אל על אליעזר שקדי, המנכ"ל היוצא של אל על אליעזר שקדי, המנכ"ל היוצא של אל על

לפי הסיכום שחתמה אל על עם המדינה באפריל האחרון, אשר הביא לסיום השביתה שהחלה עקב אישור הסכם "שמים פתוחים", החל ממאי 2013 הוגדל שיעור השתתפות המדינה בהוצאות הביטחון של חברות התעופה הישראליות ל-72.5% (במקום 70% לפני כן) וכן תינתן תוספת השתתפות קבועה במימון מלא של המדינה בשיעור של 12.5% נוספים. כמו כן, סוכם כי החל ממועד יישום הסכם השמיים הפתוחים, תוגדל תוספת ההשתתפות הקבועה בשיעור של 12.5% נוספים.

הסכם השמים הפתוחים בין ישראל לאיחוד האירופי אמור לבטל הסכמים דו צדדיים שקיימים היום בין ישראל למדינות האיחוד ומגדירים את יעדי הטיסה. לפי ההסכם החדש, כמעט שלא תהיה מניעה לחברת תעופה ישראלית לטוס לכל יעד באירופה ולהיפך. הגדלת היצע הטיסות אמור להוזיל את הכרטיס לנוסע הישראלי ולתייר שבא לארץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות