אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתמו הסכמי המכרזים לבנייה לשכירות בהרצליה, חיפה ורמה"ש צילום: עומר מסינגר

נחתמו הסכמי המכרזים לבנייה לשכירות בהרצליה, חיפה ורמה"ש

במכרז בחיפה ישווקו 268 יח"ד, מהן 67 במחיר מפוקח. בהרצליה ישווקו 215 יח"ד, מהן 54 במחיר מפוקח. במכרז ברמת השרון ישווקו 246 יח"ד, מהן 61 במחיר מפוקח

18.12.2013, 20:25 | דותן לוי

שר האוצר, יאיר לפיד, ראש עיריית חיפה, יונה יהב, ראש עיריית הרצליה, משה פדלון ומ"מ ראש עיריית רמת השרון, שירה אבין, חתמו היום (ד') על הסכמים אשר יאפשרו את פרסום המכרזים הראשונים לדיור להשכרה במחיר מפוקח.  

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במכרזים שיפורסמו על ידי ועדה בין משרדית של משרד האוצר, השיכון ורשות מקרקעי ישראל ובהמשך ייתכן שיעברו לניהולה של החברה הממשלתית שתוקם - "דירה להשכיר". באוצר הגדירו את המכרזים כמכרזי חלוץ אשר יסייעו להם בהמשך כאשר ישווקו אלפי יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך. בנוסף למכרזים אלה צפויים להתפרסם מכרזים לכ-800 יחידות דיור להשכרה בירושלים ולאחר מכן לכ-1,200 יחידות דיור להשכרה ברמת גן. 

במכרז בחיפה ישווקו 268 יח"ד, מהן 67 במחיר מפוקח. בהרצליה ישווקו 215 יח"ד, מהן 54 במחיר מפוקח. במכרז ברמת השרון ישווקו 246 יח"ד, מהן 61 במחיר מפוקח.

תנאי השכירות וחוזה השכירות יוגדרו מראש בתנאי המכרז וחוזי השכירות יפעלו כך שדייר שיחתום על חוזה במתחם יוכל להתגורר בו 5 שנים עם אופציה להארכה ב-5 שנים בכל פעם שחוזה השכירות מסתיים. עדכון המחיר בכלל הדירות, בהתאם להמלצות צוות 90 הימים, יהיה מפוקח וצמוד למדד המחירים לצרכן בלבד לתקופה של 5-3 שנים. לאחר מכן יועלה שכר הדירה לכלל הדיירים ב1% לשנה בלבד לכל היותר.

טקס פרסום מכרזים לדיור להשכרה בחיפה הרצליה רמת השרון טקס פרסום מכרזים לדיור להשכרה בחיפה הרצליה רמת השרון טקס פרסום מכרזים לדיור להשכרה בחיפה הרצליה רמת השרון

על מנת שהמכרזים יצליחו, מקיימים משרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל את המכרזים ללא מחיר מינימום ועם הגנות פיננסיות אשר יבטיחו תשואה ליזמים בין היתר על מנת לעודד אותם לגשת למכרזים ולהבטיח את איתנותם בהמשך.

ב"כלכליסט" נחשף השבוע כי עובדי רשות מקרקעי ישראל מתנגדים למהלך לפיו הקרקעות ישווקו על ידי גורם אחר ולא באמצעותם וועד העובדים אף הורה להם שלא לשתף פעולה עם אנשי האוצר אשר מונו ללמוד את הנושא בשיתוף עפ אנשי הרשות.

שר האוצר, יאיר לפיד: "המכרזים הראשונים לבניית דיור להשכרה לטווח ארוך הם "גיים צ'יינג'ר" משמעותי שאנחנו מכניסים לשוק הנדל"ן, שעתיד לשנות את פני הדיור בישראל. זה המודל שיכסה בשנים הקרובות את כל המדינה. המכרזים הללו עליהם אנו חותמים היום יהפכו מהר מאוד לבנייני מגורים מטופחים, עם דירות מוארות וירוקות, הבנויות בסטנדרטים הגבוהים ביותר. בגדלים האלה יהיו שטחים ציבוריים וחדר כביסה וחדר כושר. ומה שעוד יהיה לדיירי המגדלים האלה זו ודאות. יהיה להם הביטחון שהמחיר יהיה מפוקח ואף אחד לא יקפיץ אותו, ותהיה להם הידיעה שאי אפשר לבוא יום בהיר אחד ופשוט לזרוק אותם החוצה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
לעג לרש!!!
צודק דן מרמת גן, פשוט בושה וחרפה, לעג לרש. מחירים מופקעים לחלוטין שלא לדבר על הכמות-צריך פי 100 מינימום, רק במרכז כדי שיתחילו להרגיש בשינוי! בכל הארץ צריך 40-50 אלף בשנה מינימום!!! זה טירוף ורשעות גם יחד. לפיד, אתה באמת חפפן ובור בכלכלה. עכשיו גם במקצוע הישיר שלך כביכול-תקשורת ויחסי ציבור, נכשלת בגדול. צא לנו מהכיס וצא מהכנסת לטיול בארץ ותראה איך הצעירים מתכננים לעזוב מפה במקום שיראו את עתידם בארץ אוכל יושביה הזו שקוראים לה מדינת ישרעל!!!
מטר רבוע , גוש דן הצפופה והמצחינה  |  19.12.13
7.
הבדיחה על חשבוננו..
182 דירות? 3600 ש"ח בחיפה? אני ברמת גן משלם 3100 על 80 מטר. נפלנו חזק עם שר האוצר. זה מה שקורה שמגיש חדשות הופך לשר אוצר. במקום לחזק את הציבור ולתת דירות מוזלות כמו בחריש, מקבעים את המעמדות במחירי דירות מופקעים בשכירות. מה קורה במצב הזה? היזם מקבל כסף וביטחונות מהמדינה ובסוף התהליך לאדם אחד יש 182 דירות. במקום של 182 איש לכל אחד תהיה דירה. שר האוצר שלנו רק מחזק את השליטה של בעלי ההון. ולאזרח שכתב ישר כוח, אני מרחם עליך...
דן , רמת גן  |  19.12.13
לכל התגובות