אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת לאחר נתוני מאקרו מאכזבים; גילת עלתה ב-5.9% צילום: בלומברג

וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת לאחר נתוני מאקרו מאכזבים; גילת עלתה ב-5.9%

דאו ג'ונס עלה ב-0.1% לשיא חדש, נאסד"ק ירד ב-0.3% ו-S&P 500 איבד 0.1%; בשבוע שעבר נרשמו 379 אלף דרישות ראשוניות לדמי אבטלה - שיא של יותר מתשעה חודשים; פייסבוק ירדה ב-0.9%; מזור עלתה ב-4.9%

19.12.2013, 23:03 | ערן סוקול

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ה') במגמה מעורבת. דאו ג'ונס עלה ב-0.1% לשיא סגירה חדש - ה-46 שלו השנה.

לפני פתיחת המסחר פורסם נתון מאכזב של הדרישת הראשוניות לדמי אבטלה, ובהמשך פורסמו נתוני מכירות הבתים הקיימים ומדד הייצור של הפד שעמדו אף הם מתחת לציפיות בשוק. ברקע למסחר - הודעת הפד מאתמול לגבי צמצום ההרחבה הכמותית החל מינואר, עליות השערים באירופה והמגמה המעורבת בבורסות אסיה. 

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

הזהב נפל היום ב-3.4% לרמה של 1,193.6 דולר לאונקיה - לשפל של יותר משלוש שנים. מחירי החוזים נגעו ברמת שפל של חצי שנה, כאשר ירדו לראשונה מתחת לרף ה-1,200 דולר לאונקיה במסחר התוך יומי. הנפט עלה ב-1% ל-99 דולר לחבית.

קצת יותר משנה לאחר השקת החלק השלישי של התוכנית להקלה כמותית (QE3), הבנק המרכזי של ארה"ב הודיע אתמול כי החל מחודש ינואר הקרוב יירד קצב רכישות האג"ח החודשי ל-75 מיליארד דולר, לעומת קצב הרכישות הנוכחי שעומד על 85 מיליארד דולר. לפי ההודעה של הפד, ההחלטה נובעת בעיקר מהתאוששות שוק העבודה בארה"ב והעובדה כי הכלכלה נמצאת על המסלול הנכון לצמיחה.

בנוסף, חזר הפד על החלטתו מלפני מספר חודשים לפיה הריבית המינימלית בארה"ב (עומדת כיום על בין 0 - 0.25%) תישאר ברמתה הנוכחית כל עוד שיעור האבטלה בארה"ב לא יירד אל מתחת ל-6.5%. לפי העדכון האחרון של משרד התעסוקה בארה"ב שיעור האבטלה בתחילת נובמבר עמד על 7%. 

 

אייל קליין, האסטרטג הראשי של בית ההשקעות IBI אמר כי "אנו מצפים להמשך התחזקות בכלכלת ארה"ב ולפיכך כי תוכנית רכישות האג"ח של הפד תגיע לסיומה המוחלט במהלך 2014. על אותו משקל, אנו מצפים כי גם בריטניה תלך בדרך דומה וגם שם נראה ב-2014 יציאה מתוכנית רכישות האג"ח של הבנק המרכזי. מאידך, אנו מצפים לראות דווקא מגמה הפוכה של הגדלת התערבות בגוש היורו וביפן".

 

המדדים המובילים באירופה ננעלו היום בעליות על רקע הודעת הפד מאתמול, והבעת האמון במגמת ההתאוששות של המשק האמריקאי. בכנס תחזיות שקיימו במטה גולדמן זאקס בלונדון ציינו אנליסטים לשוקי אירופה כי הצמיחה ביבשת תוסיף להיות חלשה, אך העולם המתפתח וארצות הברית דווקא יספקו מקדמי צמיחה. 

פוטסי

דאקס

CAC 40 מילנו

המסחר בבורסות המובילות באסיה ננעל הבוקר במגמה מעורבת, ברקע להודעת הפד לגבי צמצום תכנית הרכישות והעליות שנרשמו אתמול בוול סטריט. הניקיי ננעל ברמה הגבוה ביותר מאז 2007, ברקע להיחלשות הין מול הדולר לרמת שפל של 5 שנים. 

ניקיי האנג סאנג

שנגחאי

מאקרו בארה"ב

היום לפני תחילת המסחר, פורסמו נתוני הדרישות הראשוניות לדמי אבטלה של השבוע שעבר עם 379 אלף דרישות חדשות - שיא של כמעט תשעה חודשים. הצפי בשוק היה לקריאה של 336 אלף דרישות בלבד, זאת לעומת 368 אלף דרישות שנרשמו בשבוע הקודם.  

לאחר פתיחת המסחר פורסמו נתוני מכירות הבתים הקיימים לחודש נובמבר, עם מכירות של 4.9 מיליון בתים, כאשר הצפי בשוק היה למכירות של 5.04 מיליון בתים, זאת לעומת מכירות של 5.12 מיליון בתים בחודש הקודם.

במקביל פורסם מדד הייצור של הפד (מחוז פילדלפיה) לחודש דצמבר, עם קריאה של 7 נקודות בלבד במדד, כאשר הצפי בשוק היה לקריאה של 10.3 נקודות, לעומת קריאה של 6.5 נקודות בחודש הקודם.

זהו מדד מוביל לחוסן הכלכלה, כאשר עסקים מגיבים במהירות לתנאי השוק ושינוי בסנטימנט בקרבם יכול לספק אינדיקציה לגבי הפעילות הכלכלית בעתיד, כגון צריכה, תעסוקה והשקעות. המדד נקבע באמצעות סקר שנערך בקרב כ-250 יצרנים במחוז פילדלפיה של הפד, אשר מתבקשים לדרג את הרמה היחסית של תנאים עסקיים כלליים. קריאה של מעל 0 נקודות במדד מצביעה על שיפור בתנאי הייצור, וקריאה שלילית מצביעה על נסיגה.

וול סטריט, צילום: רויטרס וול סטריט | צילום: רויטרס וול סטריט, צילום: רויטרס

מניות במרכז

פייסבוק(FB), הרשת החברתית הגדולה בעולם, הודיעה היום כי תפיץ 70 מיליון מניות של החברה במסגרת הצטרפותה למדד S&P 500. מייסד ומנכ"ל החברה, מארק צוקרברג, ימכור 41.35 מיליון מניות וצפוי לגרוף לכיסו מעל ל-2.2 מיליארד דולר. עוד הוסיפו בפייסבוק כי התמורה שתתקבל מהמניות תשמש בעיקר לבסס את ההון של החברה וכי המניות יופצו לגופים מוסדיים. 

בנוסף, בעלי מניות בפייסבוק יוכלו להגיש תביעה נגד החברה, מארק צוקרברג ושורה של בנקים שלקחו חלק בהנפקתה בשנה שעברה - ולקבל פיצויים בגין מידע שהוסתר מהם. כך קבע אתמול רוברט סוויט, שופט בית המשפט המחוזי במנהטן. ברשימת 40 הנתבעים ישנם בכירים נוספים בחברה ובנקים כגון ג'יי.פי מורגן צ'ייס(JPM), מורגן סטנלי (MS) וגולדמן זקס (GS).

ההחלטה של מיקרוסופט(MSFT) להיכנס לתחום החומרה ולהתחיל לייצרי את טאבלטי Surface התקבלה על על רקע האיום הגובר מצד אפל - כך מגלה מנכ"ל החברה הפורש, סטיב באלמר, בראיון לאתר חדשות הטכנולוגיה ZDNet. “חששתי שיש תחומים בהם אנחנו פגיעים בתחרות עם אפל ובלי יכולות חומרה משלנו, שאנחנו לא מתמודדים כל כך טוב דרך השותפות שלנו", אמר באלמר בראיון. “היו הרבה סיבות לחשוב שיהיה יותר קשה להתחרות באפל באמצעות מודל השותפות שלנו. זה היה מותג יוקרתי יותר. השותפות שלנו התקשו להשקיע בתחרות עם מותג יוקרתי בלי מוצר - מוצר, מותג, מחיר - שיאפשר לנו ללכת ראש בראש, זה נראה כמו תחום שהיינו חשופים בו".

ישראליות במרכז

מזור רובוטיקה (MZOR) קיבלה הזמנה ראשונה מטורקיה למערכת Renaissance של החברה (מערכת רובוטית המשמשת לניתוחים בעמוד השדרה). על פי דיווח החברה לבורסה, המערכת מיועדת לבית חולים באיסטנטבול. מניית מזור זינקה כ-300% מתחילת השנה.  

אלוט תקשורת (ALLT), ספקית בינלאומית של פתרונות אופטימיזציה ופתרונות מחוללי הכנסות, עבור מפעילי תקשורת קווית וסלולרית וספקי שירותי ענן, הודיעה היום כי מפעיל וירטואלי של תקשורת סלולרית (MVNO) מ- EMEA בחר בפתרון הווידאו שלה על מנת לשפר את תעבורת הרשת והווידאו, לצמצם את ההוצאות התפעוליות ולספק ניתוח של תעבורת המידע ודפוסי השימוש של מנוייו.

גילת רשתות לוויין (GILT), העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים ושירותים לרשתות תקשורת לווייניות, זכתה בפרויקטים המוערכים ב-130 מיליון דולר בפרו וקולומביה. חתימת ההסכם לביצוע הפרויקטים צפויה בזמן הקרוב. אמש, דיווחה החברה על זכייה בפרויקט הנאמד ב-99 מיליון דולר לתקופה של כשלוש שנים וחצי. במסגרת הפרויקט הלאומי לאספקת שירותי תקשורת לאזורי פריפריה בקולומביה. בנוסף, דיווחה היום החברה כי תקים רשת תקשורת בפס רחב תמורת כ-30 מיליון דולר במטרה לספק שירותי טלפוניה ואינטרנט ל-70 קהילות באיזורים המרוחקים ביותר של נהר האמזונס בפרו.

אילן בן דב ממשיך למכור מניות פרטנר(PTNR). בן דב, בעל השליטה בסקיילקס מכר היום מניות פרטנר ב-22 מיליון שקל. בחודש דצמבר לבדו מכר מניות פרטנר בשווי כ-150 מיליון שקל. ככל הנראה המכירות בוצעו לצורך תשלום חובותיה של סקיילקס לבעלי האג"ח. החברה צריכה לשלם בעוד ארבעה ימים כ-80 מיליון שקל למחזיקי אג"ח סדרה ד', תשלום אשר נדחה מסוף חודש אוקטובר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות