אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות השנה הקשה: בדיסקונט הולכים על בזן ב-2014 צילום: עטא עוויסאת

המלצות 2014

למרות השנה הקשה: בדיסקונט הולכים על בזן ב-2014

מחלקת המחקר של הבנק מהמרת על אבוג'ן, מאמינה בנייס, באיזיצ'יפ ובאורמת, ומגלה אופטימיות בעניינה של בזן למרות צניחה של 37% ב-2013. האג"ח המומלצות מציעות ברובן רמת סיכון נמוכה. ההמלצות של "כלכליסט" לשנה הבאה - המשך

22.12.2013, 12:26 | מיקי גרינפלד

בכל הכבוד למסורת, חידושים ושינויים תמיד מוסיפים עניין. ההצטרפות של דיסקונט לראשונה לפרויקט השנתי של "כלכליסט" מוסיפה עניין כפול, לנוכח העובדה שבמהלך השנה תעמוד מחלקת המחקר של הבנק לא רק תחת העין הבוחנת של הציבור - העוקב אחר ההמלצות, התחזיות וההישגים של הבנקים ובתי ההשקעות - אלא גם תחת זו של המנכ"לית הנכנסת לילך אשר טופילסקי.

פרויקט ההמלצות ל-2014 של "כלכליסט" ובתי ההשקעות נמשך - בכל יום עד סוף השנה האזרחית נציג בית השקעות אחר שימליץ על 5 מניות, 5 איגרות חוב, ופיזור מומלץ של תיק ההשקעות.

על מה ממליצים בהלמן אלדובי? לחצו כאן  וגלו.

אלו הן ההמלצות של מחלקת המחקר בדיסקונט:

חמש מניות מומלצות ל-2014

אבוג'ן– עוסקת בפיתוח זרעים מהונדסים גנטית, התחום הצומח ביותר בתעשיית הזרעים. יש לה כל מה שאנו מחפשים בחברות פיתוח: (1) פלטפורמה טכנולוגית, בניגוד למוצר בודד. (2) שת"פ וחוזי פיתוח עם המובילות בעולם. (3) אנשי פיתוח מתחומים שונים (מולטי דיסציפלינה). (4) מאזן יציב ושקט מימוני. (5) לאחרונה, נסחרת גם בבורסת ניו יורק. להערכתנו, למרות הסיכון האינהרנטי בחברות מסוגה, הפוטנציאל עדיין גדול מאוד.

מניית אבוג'ן עלתה השנה בכמעט 80%.

בזן– רצף של אירועים (מצוקת נזילות חזקה, השקעות כבדות, מרווחי זיקוק נמוכים ועוד) הביא את המניה לרמת מחירים מעניינת למשקיעים סבלניים. הנפקת זכויות וגיוס אג"ח שיפרו את מצוקת הנזילות. להערכתנו, מספר רבעונים של מרווחי זיקוק משופרים ונראה בדוחות את מלוא פירות ההשקעות הכבדות ותכניות ההתייעלות שבוצעו בשנים האחרונות.

מניית בזן יצאה בעדכון המדדים האחרון ממדד ת"א 25 לאחר שאיבדה מתחילת 2013 כמעט 40% מערכה.

אורמת– גידול בהפקת החשמל ממפעלים גיאותרמיים, מחיר גז טבעי בעלייה, הייפ חזק סביב תחום האנרגיה בארה"ב וביקוש חזק לטכנולוגיה של החברה במגזר המוצרים, מושכים את המניה מעלה. מנגד, החברה רגישה לעליית תשואות ארוכות בארה"ב והיא משופעת חוב. שינוי במבנה הבעלות ובהנהלה (לאחר שקרן פימי נכנסה לפי שווי של 21.67 שקל למניה), עשויים לכוון את הפעילות להשאת התשואה למשקיעים בשנים הקרובות.

אורמת עלתה השנה ב-14%.

מייסדי אורמת דיתה ויהודה ברוניצקי, צילום: בועז אופנהיים מייסדי אורמת דיתה ויהודה ברוניצקי | צילום: בועז אופנהיים מייסדי אורמת דיתה ויהודה ברוניצקי, צילום: בועז אופנהיים

איזיצ’יפ – עוסקת בפיתוח מעבדי תקשורת מחשבים, שוק פוטנציאלי של כ-800 מיליון דולר. בשנה הקרובה צפויה החברה להשיק קו מוצרים חדש של מעבדי NP-5, המיועדים לשימוש בנתבי תקשורת ובמוצרי אחסון נתונים. לחברה, המקפידה על "ניהול רזה" ( הוצאות תפעוליות נמוכות) איתנות פיננסית גבוהה המגובה בייצור מזומנים מידי רבעון, ויתרת מזומנים של כ-190 מיליון דולר. להערכתנו, למרות הסיכון המחזורי בחברות מסוגה, איזיצ'יפ צפויה להציג צמיחה גבוהה בהכנסות בשנים הקרובות.

מניית איזיצ'יפ איבדה כמעט 30% מערכה מתחילת 2013.

נייס– מובילת שוק עולמי, העוסקת בפיתוח פתרונות לניתוח מידע הנאסף מאינטרנט ומטלפוניה. כ- 75% מהכנסות החברה באות מהשוק האזרחי, והשאר מהשוק הביטחוני (מערכות אבטחה ומודיעין). נייס מוכרת בהיקף של מעל מיליארד דולר בשנה, נהנית מצמיחה מדודה ונוהגת לחלק דיבידנד למחזיקי המניות.

נייס רשמה מתחילת השנה עלייה של כ-16% בערך המניה. מדד ת"א 25, אליו משתייכת נייס, עלה מתחילת השנה בכ-12%.   

 

חמש איגרות חוב מומלצות ל-2014

תעשייה אווירית אג"ח ב' - תשואה של 1.7%, לא-צמודה בריבית קבועה, מח"מ 2.3 שנים, דירוג AA.

תעשייה אווירית פועלת בתחומי כלי הטייס, טילים ובדק מטוסים. החברה, הנהנית בשנים האחרונות ממגמת עליה בהכנסותיה וברווח הגולמי, נמצאת בבעלות ממשלתית מלאה, והיא בעלת חשיבות אסטרטגית. אנו ממליצים על האג"ח ללקוחות שונאי סיכון, הנהנים מפרמיה על אג"ח בסיכון קרוב לסיכון הממשלתי.

נצבא אג"ח ה' - תשואה לפדיון של 1.4%, צמודה למדד, מח"מ 4.4 שנים, דירוג AA.

נצבא פועלת בתחום הנדל"ן המניב, בעיקר מסחר, משרדים ותחנות מרכזיות, ובייזום בניה למגורים. החברה משתייכת לקבוצת איירפורט סיטי. אנו ממליצים על האג"ח ללקוחות שונאי סיכון בזכות המרווח הגבוה יחסית לקבוצת הדירוג.

שלמה החזקות אג"ח יד' - תשואה של 1.8%, צמודה למדד, מח"מ של 3 שנים, דירוג A2.

שלמה החזקות פועלת בעיקר בתחום הליסינג וההשכרה של כלי רכב. החברה יצרה בשנים האחרונות מנועי צמיחה כגון מכירת, ייבוא וביטוח רכב. מחזיקי האג"ח נהנים, בין היתר, גם מבטוחה ספציפית איכותית בדמות של צי רכב, החוזים והביטוח עליו. אנו ממליצים על האיגרת ללקוחות בעלי שנאת סיכון בינונית בזכות המרווח והשעבוד הנלווה.

שלמה שמלצר - שלמה החזקות, צילום: אוראל כהן שלמה שמלצר - שלמה החזקות | צילום: אוראל כהן שלמה שמלצר - שלמה החזקות, צילום: אוראל כהן

 

אינטרנט זהב אג"ח ב' - תשואה של 2.4%, צמודה למדד מח"מ קצר של 1.4 שנים, דירוג Baa1.

אינטרנט זהב מהווה החזקה במינוף כפול בבזק. לנוכח התוצאות החיוביות בבזק ירדה תשואת האג"ח בצורה דרמטית. אנו מעריכים כי האיומים על חברת בזק רלוונטיים לטווח הבינוני והארוך בלבד ולאור המח"מ הקצר שלה, סיכון האיגרת נמוך מזה המשתקף בדירוג האשראי שלה. ממליצים עליה ללקוחות אוהבי סיכון.

דלק אנרגיה אג"ח ד' – תשואה של 2.5%, לא-צמודה בריבית קבועה, מח"מ 2.2 שנים, אינה מדורגת. מגובה ביחידות ההשתתפות.

החברה פועלת בתחום חיפוש והפקה של גז ונפט בארץ ובעולם. בזכות גילויי הגז הגדולים השתפר מצבה של החברה ופרמיית הסיכון שלה ירדה. עדיין, אנו מעריכים כי רמת הסיכון של האיגרת נמוכה, וחושבים כי השוק אינו מתמחר את הסיכון הנמוך באופן מלא. לפיכך, צופים התכווצות מרווחים וממליצים עליה ללקוחות אוהבי סיכון.

הרכב תיק מומלץ לשנה הבאה:

ככלל, חשיפה של 35% מכלל התיק באפיק השקלי ו-35% מכלל התיק באפיק הצמוד למדד. ההשקעות יחולקו באופן הבא:

55% מהתיק באג"ח ממשלתי (ישראל) במח"מ שלא יחרוג מ-4 שנים.

15%מתיק הלקוח באג"ח חברות - 10% בדירוגים בינוניים-גבוהים (A) ו-5% מתיק הלקוח בדירוגים גבוהים (AA). מח"מ שלא יעלה על 3 שנים.

5% מכלל התיק באג"ח חברות בינ"ל. במדינות החשופות למשבר באירופה - השקעה באג"ח בדירוג A ומעלה בלבד. מח"מ של כ-4 שנים.

10% מהתיק במניות בישראל.

15% מהתיק במניות בחו"ל, בהעדפה לחשיפה באמצעות מדדי תנודתיות נמוכה. החשיפה המומלצת היא 60% לארה"ב, 25% לאירופה והפסיפיק ו-15% לשווקים מתעוררים.

מחר בפרויקט - ההמלצות של מגדל שוקי הון 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות