אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נגמרה השביתה בנמל אשדוד: העובדים חזרו לעבודה מלאה צילום: אוראל כהן

נגמרה השביתה בנמל אשדוד: העובדים חזרו לעבודה מלאה

מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, ויו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, סיכמו שהנהלת הנמל תחזור בה ממכתבי ההשעיה, והעובדים יחזרו לעבודה מלאה. ביום א' תתכנס ועדת בטיחות של הנמל לדון בנושא האפודים הזוהרים

20.12.2013, 15:17 | ליאור גוטמן

השביתה בנמל אשדוד נגמרה ועובדי הנמל חוזרים לעבודה מלאה: בסיכום שהתקבל לפני שעה קלה בין מנכ"ל משרד התחבורה, עוזי יצחקי, ליו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות נקבע שהנהלת הנמל תחזור בה ממכתבי ההשעיה שהיא הוציאה לשני העובדים, והעובדים יחזרו לעבודה מלאה. מחרתיים (א') תתכנס ועדת בטיחות של הנמל, בשיתוף הוועד ותדון בנושא האפודים הזוהרים, שגרם למחלוקת הנוכחית.

ועד נמל אשדוד השבית הבוקר את כל העבודה ברציפים. מדובר בהשבתה השלישית השבוע. בוועד טוענים שהסיבה העיקרית להשבתת הנמל היא רצונה של ההנהלה לייצר משברים בכוח. 

קראו עוד בכלכליסט

אתמול (ה') נדרשו עובדים ללבוש אפוד זוהר במהלך העבודה גם במקומות שבהם הוא לכאורה לא נדרש, כגון בשעת ישיבה על מנוף שמוצב עשרות מטרים מעל לקרקע. לטענת הוועד, תזמון הבקשה ללבוש אפוד זוהר אינו מקרי - בשבוע הבא אמורים שלושה דירקטורים להגיש בכתב או בעל פה את התייחסותם לטענות רשות החברות שמצאה שהם לא מתפקדים. לדברי הוועד, אחד מהמוזמנים לשימוע, שיכול להסתיים בהדחה, הוא היו"ר גדעון סיטרמן. ולכן, כדי להסיט מהם את הפוקוס, ההנהלה יצרה משבר שלא קיים.  

במקביל לדרישת הלבוש של אפוד זוהר, הנהלת הנמל השעתה כאמור שני חברי ועד.

נמל אשדוד, צילום: אוראל כהן נמל אשדוד | צילום: אוראל כהן נמל אשדוד, צילום: אוראל כהן

מההסתדרות נמסר בתגובה שהם הגיעו להבנות מול הנמל על סיום השבתה. אבי ניסנקורן, יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות אמר בתגובה לסיום המשבר: "אני מברך את הצדדים על כך ששמו את טובת המשק לנגד עיניהם ואפשרו לנמל לחזור לעבודה סדירה. נושא הבטיחות עומד בראש סדר העדיפויות של העובדים וההסתדרות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
לא ההנהלה יצרה משבר, כי אם וועד העובדים
אם וועד העובדים היה מעוניין לשים את הפוקוס על ההנהלה, הוא היה צריך "לבלוע את הגלולה", לשתוק כמה שבועות, ולתת למפקחים לראות מה קורה בהנהלה. מה שקרה עכשיו, בעצם, הסיט את הפוקוס אל וועד העובדים. אז - או שהוועד מאוד לא חכם, ולכן גרם לכך שיעבירו את הפוקוס לעובדים, וצריך להדיח אותו. או שהוועד פועל כדי לפגוע בפעילות בנמל, בניגוד לחוק, שקובע ששביתה יכולה להתקיים רק שבועיים אחרי הכרזה על סכסוך עבודה, ולכן (בגלל שפועל בניגוד לחוק), יש להדיח אותו. בכל מקרה - המסקנה היא שצריך בדחיפות לטפל בוועד בנמל אשדוד.
20.12.13
לכל התגובות