אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הפד היה יכול להיות סבלני יותר בנוגע לצמצום רכישות האג"ח" צילום: רויטרס

"הפד היה יכול להיות סבלני יותר בנוגע לצמצום רכישות האג"ח"

נשיא הפד של בוסטון, אריק רוזנגרן, שהיה היחיד מבין חברי מועצת הבנק המרכזי של ארה"ב שהתנגד להחלטה, מסביר את עמדתו; לדבריו, יש להמתין לשיפור מובהק יותר בכלכלה

20.12.2013, 20:14 | סוכנויות הידיעות
"הפד היה יכול להיות סבלני יותר" לפני ההכרזה שפרסם השבוע על צמצום התוכנית לרכישות האג"ח, כך הסביר אריק רוזנגרן, נשיא הפד בבוסטון, את התנגדותו להחלטה. רוזנגרן היה היחידי מבין עשרת חברי המועצה של הבנק המרכזי האמריקאי שהתנגד להפחתת הרכישות החל מינואר ב-10 מיליארד דולר - ל-75 מיליארד דולר בחודש.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי רוזנגרן, הפד היה צריך להמתין עד שהשיפור בכלכלת ארה"ב יתבטא באופן מובהק יותר בנתונים. "אינני בטוח במידה מספקת בתחזית (לשיפור כלכלי) באופן שיאפשר שינוי בהקלה המוניטארית בשלב זה", הוא אמר. רוזנגרן גם הביע ספק באשר לעמדה לפיה האינפלציה צפויה לעלות ולהתקרב ליעד של 2% שהציב הבנק.

יו"ר הפד היוצא, בן ברננקי, והיו"רית הנכנסת, ג יו"ר הפד היוצא, בן ברננקי, והיו"רית הנכנסת, ג'נט ילן | צילום: איי אף פי יו"ר הפד היוצא, בן ברננקי, והיו"רית הנכנסת, ג

רוזנגרן הביע עם זאת תמיכה בהנחיה שפרסם הפד לפיה הוא לא יעלה את הריביות לטווח הקצר (עומדות כיום על 0% עד 0.25%) לפני ששיעור האבטלה יירד מתחת לרף של 6.5%. לפי העדכון האחרון של משרד התעסוקה בארה"ב, שיעור האבטלה בתחילת נובמבר עמד על 7%. לפי התחזיות בוול סטריט, שיעור האבטלה בארה"ב צפוי לרדת אל 6.5% בסוף 2014.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות