אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלקברי: פוקסקון תייצר עבורנו מכשירים צילום: ניצן סדן

בלקברי: פוקסקון תייצר עבורנו מכשירים

יצרנית הסמארטפונים שפרסמה אמש דו"ח מאכזב, הודיעה כי חתמה על עסקה במסגרתה תייצר עבורה פוקסקון במשך 5 שנים מכשירים באינדונזיה ומקסיקו

21.12.2013, 11:44 | עומר כביר

יצרנית הסמארטפונים הכושלת בלקברי חתמה על עסקה בת חמש שנים עם פוקסקון, שמייצרת ומרכיבה מכשירי אלקטרוניקה בעבור מרבית יצרניות החומרה הגדולות - כך הודיעה החברה בהודעה לעיתונות.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת העסקה, פוקסקון תייצר מוצרים בעבור בלקברי במפעליה באינדונזיה ובמקסיקו, כאשר בשלב הראשון תתמקד השותפות בייצר סמארטפון לאינדונזיה ולמדינות מתפתחות אחרות.

“העסקה מדגימה את מחויבות בלקברי לשוק המכשירים ואת נחישותנו להישאר כמובילי חדשנות בצד המאובטח של פתרונות מובייל מלאים", אמר מנכ"ל ויו"ר החברה, ג'ון צ'ן, בהודעה שפרסמה החברה.

“השותפות עם פוקסקון תאפשר לבלקברי להתמקד במה שאנחנו עושים הכי טוב - עיצוב אייקוני, אבטחה ברמה בינלאומית ופיתוח תוכנה ויכולות ניהול לארגונים - תוך התמקדות בשווקים בעלי צמיחה מהירה וניצול הגידול והיעילות של פוקסקון כדי להתחרות ביעילות גדולה יותר".

בלקברי Z10 , צילום: ניצן סדן בלקברי Z10 | צילום: ניצן סדן בלקברי Z10 , צילום: ניצן סדן

בלקברי פרסמה את ההודעה בתקופה שבא צצים סימני שאלה רבים לגבי עתידה של החברה, שמזה זמן רב וחרף השקעה רבה לא מצליחה להתחרות ולשקם את מעמדה בזירת הסמארטפונים המודרניים. זמן קצר לפני הדיווח על העסקה עם פוקסקון פרסמה בלקברי דו"חות כספיים מאכזבים במיוחד לרבעון השלישי של השנה.

לפי הדו"ח, הכנסות החברה ברבעון שעבר הסתכמו ב-1.2 מיליארד דולר בלבד, צניחה מדכאת של 56% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, אז עמדו ההכנסות על 2.7 מיליארד דולר. ההפסד של החברה הסתכם ב-4.4 מיליארד דולר. זאת, לעומת רווחים של 9 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה.

בלבקברי מכרה ברבעון 1.1 מיליון מכשירים בלבד. זאת, לעומת 4.3 מיליון מכשירים ברבעון השלישי של 2012 ו-14.2 מיליון ברבעון השלישי של 2014. לשם השוואה, ברבעון השלישי של 2013 אפל וסמסונג מכרו יחדיו 110 מיליון מכשירים, ואפילו נוקיה, שגם מצבה לא נחשב למזהיר במיוחד, מכרה פי 8 יותר מכשירים - 8.8 מיליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות