אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זימפריום מגייסת 8 מיליון דולר בהובלת סיירה צילום: עמית שעל

זימפריום מגייסת 8 מיליון דולר בהובלת סיירה

החברה, זוכת תחרות הסטארט-אפים של "כלכליסט" ומכון הייצוא, מפתחת טכנולוגיות לאבטחת סמארטפונים. לצד סיירה, משתתפת בסבב גם סמסונג - שחתמה על הסכם אסטרטגי חשאי עם זימפריום

22.12.2013, 17:57 | אסף גלעד

חברת הסטארט-אפ זימפריום, שמפתחת אפליקציית הגנה מפני פריצות לסלולר דרך רשתות WiFi, גייסה 8 מיליון דולר בהובלת קרן סיירה. זימפריום (Zimperium) היא זוכת תחרות הסטארט-אפים של כנס Mobile 2013 שערכו "כלכליסט" ומכון הייצוא.

קראו עוד בכלכליסט

החברה פיתחה את אפליקציית zAnti לאנדרואיד ולאייפון המונעת מתקפות על הטלפון הסלולרי, בין השאר על ידי ניטור מצב אבטחת המידע ברשתות התקשורת אליהן מתחבר המשתמש, כמו למשל רשתות WiFi.

אחת המתקפות הפופולריות באמצעותן חודרים האקרים לטלפונים ולרשתות נוספות היא "האדם שבתווך" (man in the middle). במתקפה זו, האקר מנצל את החולשה של רשת התקשורת. באמצעות התחזות לאחד הצדדים, גורם ההאקר לצד השני ללחוץ על לינק זדוני, וכך לחדור לטלפונים ולרשתות נוספות.

יצחק "צוק" אברהם מייסד זימפריום, זוכה תחרות הסטארט-אפים בכנס Mobile 2013 , צילום: עמית שעל יצחק "צוק" אברהם מייסד זימפריום, זוכה תחרות הסטארט-אפים בכנס Mobile 2013 | צילום: עמית שעל יצחק "צוק" אברהם מייסד זימפריום, זוכה תחרות הסטארט-אפים בכנס Mobile 2013 , צילום: עמית שעל

שוק היעד במקרה זה הוא השוק הארגוני, והמוצר של זימפריום מכוון למנהלי ה-IT ואבטחת מידע בחברות בניטור המכשירים שמתחברים לרשתת הארהוא יסייע להם לנהל ולנטר את המכשירים המתחברים לרשתות הארגוניות, בין אם מדובר במכשירי אנדרואיד או במכשירי אייפון. בחברה רומזים שזה עוד לא הכל והאפליקציה שתושק בחודש הבא היא תוצר של פרויקט גדול בהרבה.

נבחרת סייבר

בדירקטוריון החברה יושב כבר היום אחד ההאקרים המפורסמים בעולם, קווין מיטניק, שהיה בעברו מבוקש על ידי הבולשת הפדרלית. את תהילתו קנה מיטניק, בין השאר, על ידי שכלול טכניקת ההנדסה החברתית - מלכודות למיניהן שמשכנעות גולשים ללחוץ על לינקים נגועים או לאפשר גישה אל מידע רגיש.

בעקבות הגיוס הצטרפו לחבר המנהלים של החברה שני 'קליברים' נוספים מעולם אבטחת המידע. האחד הוא איש קרן סיירה מארק פרנדדס מי שהשקיע ב-SourceFire, חברת הסייבר שנמכרה לסיסקו תמורת 2.3 מיליארד דולר בחודש יולי האחרון. השני הוא סטיבן נורתקאט, נשיא מכון הכשרת יועצי אבטחת המידע SANS. נורתקאט השקיע בחברה גם לפני יותר משנה בסבב הסיד שלה, מאות אלפי דולרים יחד עם קבוצת האנג'לים Lazarus המתמחה בהשקעות בחברות ישראליות. ל"כלכליסט" נודע כי סמסונג חתמה עם זימפריום על הסכם אסטרטגי אך בחברה סירבו להתייחס לנושא.

החברה נוסדה על טהרת יחידות המודיעין וממר"ם על ידי יצחק "צוק" אברהם ואליה יהודה. אברהם (25) מכיר את סמסונג עוד מהיותו "האקר לבן" בשורותיה, וכמי שהדגים במספר כנסים כיצד מעבדי סלולר מבוססי ARM אינם מוגנים דיו, כשפרץ לטלפונים בעודו על הבמה. החברה מעסיקה כיום 20 איש במשרדים בתל אביב ובסן פרנסיסקו ובכנוותה לגדול בעשרה עובדים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות