אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוועדה הפרטית של ברזילי צילום: עמית מגל

הוועדה הפרטית של ברזילי

לאחר שמקורבו הודח מראשות ועדת הכספים, החליט ראש הלשכה להקים עוד ועדה

23.12.2013, 08:42 | ענת רואה

הסכסוכים בלשכת עורכי הדין מגיעים למחוזות אבסורד חדשים: לאחר שהמועצה החליטה להדיח את עו"ד משה וינברג - מאנשי אמונו של ראש הלשכה דורון ברזילי - מתפקידו כיו"ר ועדת הכספים, החליט ברזילי בתגובה להקים ועדת כספים נוספת שבה שלושה חברים ובראשה עו"ד וינברג.

לפי הנטען, הודיע וינברג לעובדי הלשכה שעליהם לקבל הוראות ולפעול רק בהתאם לוועדת הכספים "שלו", ולא להישמע להוראות הוועדה הקודמת, שהיו"ר שלה הודח. למחנה ברזילי אין רוב במועצה הארצית, כך שזו יכולה לקבל החלטות גם בניגוד לדעתו. העברת וינברג מתפקידו נעשתה לפני כשבועיים. תחתיו מונה לתפקיד עו"ד אודי בר עם, שהיה חבר בוועדת הכספים (ושייך לאופוזיציה בלשכה ולא לאנשי ברזילי).

דורון ברזילי. רוצה רק את אנשי שלומו, צילום: בועז אופנהיים דורון ברזילי. רוצה רק את אנשי שלומו | צילום: בועז אופנהיים דורון ברזילי. רוצה רק את אנשי שלומו, צילום: בועז אופנהיים

וינברג מצדו הפך לחבר מהמניין בוועדה. בעתירה שהגיש בימים האחרונים יו"ר המועצה הארצית עו"ד צבי פירון באמצעות עוה"ד שרון סחאי ודוד יצחק, לבית המשפט המינהלי נטען שהצעד של ברזילי נועד להחזיר אליו את השליטה בתקציב הלשכה. בעתירה נטען שמדובר בפעולה בלתי חוקית החותרת תחת אושיות הדמוקרטיה".

השופט קובי ורדי קבע דיון בעתירה ליום ראשון הבא והורה לברזילי להגיב לטענות תוך שלושה ימים ואסר על ועדת הכספים החדשה לפעול עד מועד הדיון.

מלשכת עורכי הדין לא נמסרה תגובה לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות