אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארז ויגודמן מנכ"ל מכתשים אגן, בין שלושת המועמדים הסופיים למנכ"ל טבע צילום: תומי הרפז

בלעדי לכלכליסט

ארז ויגודמן מנכ"ל מכתשים אגן, בין שלושת המועמדים הסופיים למנכ"ל טבע

נותרו שלושה מועמדים לתפקיד מנכ"ל ענקית התרופות. הדירקטוריון צפוי להגיע להחלטה במהלך החודש הקרוב

23.12.2013, 07:04 | ניר צליק

דירקטוריון טבע צפוי להכריע בחודש הקרוב מי ייכנס לתפקיד מנכ"ל החברה הקבוע במקומו של ג'רמי לוין שפוטר לפני כחודשיים. כך נודע ל"כלכליסט". עוד נודע ל"כלכליסט" כי רשימת המועמדים של החברה צומצמה לשלושה מועמדים אחרונים, כאשר ככל הנראה, אחד מהם הוא ארז ויגודמן, מנכ"ל מכתשים אגן. מנכ"ל טבע הנוכחי הוא איל דשא, סמנכ"ל הכספים לשעבר, שמכהן בתפקיד באופן זמני ועשוי אף הוא להיות אחד המועמדים הסופיים.

קראו עוד בכלכליסט

ארז ויגודמן ארז ויגודמן ארז ויגודמן

מנכ"ל שיפעל בסביבה אתגרית ולא ודאית

עוד נודע ל"כלכליסט" כי תהליך האיתור וההערכה של בחירות המנכ"ל לטבע נערך על ידי חברת ההשמה אגון־זנדר. אגון־זנדר מדורגת בין שלוש חברות השמת המנהלים המובילות בעולם, אשר לה כ־68 משרדים ב־41 מדינות ברחבי העולם, ומעסיקה מעל ל־2,000 עובדים, בהם 450 יועצים.

אחת הסיבות לכך שטבע נעזרה בחברה חיצונית לסיוע בתהליך בחירת המנכ"ל היא שג'רמי לוין, מנכ"ל טבע האחרון, כיהן בחברה פחות משנתיים, וההערכות הן כי לוין פוטר על רקע החשש כי הוא לא יצליח להניע את תוכנית ההתייעלות המקיפה של החברה.

אחד הקריטריונים המשמעותיים שעליהם הושם דגש הוא יכולתו של המועמד לפעול בסביבה אתגרית, לא ודאית, אשר מחייבת יישום מהיר וחד של תוכניות אופרטיביות. פרופיל המנכ"ל נקבע גם על סמך התייעצות עם כל חבר דירקטוריון בנפרד, וכן בשיתוף מנהלים נבחרים. על סמך פרופיל זה גיבשה אגון־זנדר רשימה בת כ־150 מנהלים פוטנציאליים, בחנה וראיינה אותם. הרשימה צומצמה לכדי 40 מועמדים, אשר ענו על הקריטריונים, בהמשך הרשימה צומצמה שוב, לעשרה מועמדים, ומתוכם נבחרו שלושה מועמדים סופיים. ועדת האיתור של טבע, אשר סיננה את המועמדים, מונה שלושה דירקטורים, כאשר בראשה עומד סגן היו"ר אמיר אלשטיין.

אמיר אלשטיין. סינן את המועמדים, צילום: סיון פרג אמיר אלשטיין. סינן את המועמדים | צילום: סיון פרג' אמיר אלשטיין. סינן את המועמדים, צילום: סיון פרג

טבע מתכוננת לפקיעת הפטנט על הקופקסון

טבע צפויה להתמודד בשנה הקרובה עם אתגרים רבים, בהם תוכנית הקיצוצים המסיבית שעליה הכריזה החברה, כאשר במקביל, במהלך שנת 2014 צפויים לפקוע חלק מהפטנטים על תרופת המקור הבולטת של החברה, הקופקסון, לטרשת נפוצה.

ג'רמי לוין בנה אסטרטגיה שבמסגרתה סימנה טבע כמה תחומים עיקריים, בהם בריאות האשה, מערכת העצבים המרכזית, מערכת הנשימה וסרטן, כתחומים בהם היא תתמקד. זאת במקביל לפיתוח ישויות טיפוליות חדשות (NTE), תרופות המשמשות במקביל לטיפול בכמה בעיות רפואיות או מקטינות את מספר הטיפולים היומי בתרופה מסוימת.

לפני שבועיים מונה לתפקיד סגן יו"ר טבע אמיר אלשטיין במקומו של משה מני, סגן היו"ר הקודם שימשיך לכהן כדירקטור. אלשטיין פרש לטובת התפקיד בטבע מתפקידו כיו"ר החברה לישראל. אחת ההערכות היא כי אלשטיין עשוי להחליף את פרוסט בתפקיד היו"ר בעתיד, כאשר התפקיד כסגן היו"ר הוא מדרגה בדרך לתפקיד זה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
מנכ"ל ישראלי?
המנכ"ל הישראלי הקודם של טבע- שלמה ינאי, בא גם הוא ממכתשים ותראו לאן הוא הוביל את החברה. אין בישראל מנהל שמסוגל לנהל חברה בגודל הזה ובתחום המיוחד שלה. הבעיה עם ג'רמי לוין היתה שהוא לא הסתדר עם היו"ר פרוסט שהראש שלו לא נמצא בטבע. צודק בני לנדא שטוען שהדירקטוריון של טבע לא מסוגל להוביל חברה כזו. הפיתרון לא נראה כרגע באופק וכנראה שהחברה תמשיך לשקוע עד שתימכר במלואה או בחלקים - חבל.
אלישע , מרכז  |  23.12.13
2.
כל עוד מנכ"ל טבע לא יישב בדירקטוריון - בשל הרגולציה - נראה תוצאות עלובות!
כל אנליסט בגרוש בארה"ב תמה כיצד יכול להיות שמנכ"ל של חברה לא יושב בדירקטוריון. כשמסבירים להם שזה נובע מהרגולציה הישראלית - הם מגיבים בתמיהה. מה לעשות - הרגולציה פה בלתי שפוייה בעליל, ופוגעת בחברות. הרגולציה פה מתנהלת על-פי עמדה אקדמית סהרורית משהו שלא נשענת על הפרקטיקה בעולם העסקים הבין לאומי.
רגולציה = שחיתות! , הררי ניירת!  |  23.12.13
לכל התגובות