אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת העוגנפלסט מקיבוץ העוגן מצרפת לראשונה שותף צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

חברת העוגנפלסט מקיבוץ העוגן מצרפת לראשונה שותף

ל"כלכליסט" נודע כי החברה מכרה 40% ממניותיה לקרן המימון להב של יעל גיט וגיורא עופר. 10 מיליון שקל יועברו לקופת הקיבוץ ו־20–15 מיליון שקל יועברו ישירות לחברה עצמה. מדובר בהשקעה חמישית של קרן להב

23.12.2013, 08:11 | גולן חזני
חברת העוגנפלסט מקיבוץ העוגן מצרפת לראשונה שותף. ל"כלכליסט" נודע כי החברה מכרה 40% ממניותיה לקרן המימון להב תמורת 10 מיליון שקל וכ־15–20 מיליון שקל נוספים שיוכנסו לקופת החברה עצמה.

קראו עוד בכלכליסט

חברת העוגנפלסט עוסקת בייצור יריעות PVC לשימושים מתקדמים בתחומי הביטחון, הבנייה והתעשייה.

קרן המימון להב שמנוהלת בידי גיורא עופר ויעל גיט, חתמה על מזכר הבנות להשקעה בהעוגנפלסט. במסגרת העסקה יורחבו קווי הייצור בחברה באופן משמעותי. עם השלמת ההשקעה, תגיע קרן להב לאחזקה כאמור של כ־40% ממניות העוגנפלסט.

המפעל הוקם ב־1952 ונמצא בבעלות מלאה של קיבוץ העוגן. על פי הערכות, היקף המכירות של המפעל עומד על כ־100 מיליון שקל בשנה.

מימין: גיורא עופר ויעל גיט, צילום: אוראל כהן מימין: גיורא עופר ויעל גיט | צילום: אוראל כהן מימין: גיורא עופר ויעל גיט, צילום: אוראל כהן

עבור קרן להב מדובר בהשקעה חמישית מאז הקמתה בתחילת השנה. הקרן מתמחה במימון והשקעה בחברות "מידל מרקט" מתחומים שונים, שהיקף ההכנסות השנתי שלהן עולה על כ־40–50 מיליון שקל.

הקרן שהוקמה למימון ולהשקעות בחברות "מידל מרקט" פועלת מתחילת 2013 וביצעה כמה השקעות בחברות מסחר ותעשייה.

השותפים המנהלים של הקרן הם גיורא עופר, לשעבר מנכ"ל קבוצת דיסקונט, ויעל גיט, לשעבר סמנכ"לית המימון של קרן בראשית, המכהנת כמנכ"לית הקרן.

הקרן, שהיקפה הכולל הוא כ־110 מיליון שקל, משלימה פתרונות מימוניים ומייעדת את השקעותיה לחברות בינוניות במגזרי התעשייה, המסחר והשירותים. הקרן מבצעת השקעות בהיקפים שבין 5 ל־30 מיליון שקל עצמאית, או בשיתוף גורמי מימון נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות