אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וול סטריט: דאו ג'ונס ו-S&P 500 בשיא חדש; פייסבוק קפצה ב-5% צילום: איי אף פי

וול סטריט: דאו ג'ונס ו-S&P 500 בשיא חדש; פייסבוק קפצה ב-5%

דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו ב-0.5% ונאסד"ק טיפס ב-1.1%; מדד דאו ג'ונס שבר שיא בפעם ה-48 השנה; מדד אמון הצרכנים לנובמבר עמד בהתאם לציפיות; מניית פייסבוק החלה להיסחר היום במסגרת מדד ה-S&P 500

23.12.2013, 23:04 | ערן סוקול

המסחר בוול סטריט ננעל היום (ב') בעליות על רקע המגמה החיובית שנרשמה בפתיחת שבוע המסחר במדדים המובילים באירופה ואסיה. מדד דאו ג'ונס שבר שיא בפעם ה-48 השנה.

היום פורסמו מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן ונתוני הוצאות הצרכנים לחודש נובמבר שעמדו בהתאם לציפיות בשוק.

דאו ג'ונס נאסד"ק

S&P 500

בסקירתם השבועית כותבים הראל פיננסים "דווקא בשבוע שבו הודיע הפד על התחלת ה'טאפרינג' העפילו כמה מהמדדים בוול סטריט לשיאים חדשים ורשמו עליות שבועיות של 2.5%-3%. באירופה נרשמו עליות של כ-4% וביפן כ-3%. הסטטיסטיקה מאז שנות ה-50 מלמדת שבחמשת הימים האחרונים של דצמבר והיומיים הראשונים של ינואר S&P500 עולה בממוצע בכ-1.5%, כאשר ב-20 השנים האחרונות עלו שוקי המניות ב-80% מהפעמים".

אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex בית השקעות אמר כי "שוק ההון חשש רבות מהיום בו יצמצם ברננקי את היקף רכישות הנכסים. כיוון שרכישות הנכסים היו בפועל הדלק מאחורי הראלי האחרון. השוק התגונן היטב בפני תרחיש הצמצום באמצעות מכשירי גידור חכמים אך לא היה צורך בכך, שכן הנגיד ריסן את המכה בכנפי השוק הדוהר בכך שהבטיח שנה נוספת בסביבת ריבית אפסית".

בהובלת הכלכלות החזקות - גרמניה ואנגליה, המסחר בבורסות אירופה ננעל היום במגמה חיובית, זה היום הרביעי ברציפות. המשקיעים באירופה שאבו עידוד מהתחזית שנתן ביום ראשון יו"ר קרן המטבע הבינ"ל, קריסטין לגארד, לפיה כלכלת ארה"ב צפויה לצמוח בקצב מהיר יותר מזה שציפתה בעבר.

פוטסי דאקס

CAC 40 מילנו

המסחר בבורסות אסיה ננעל הבוקר בעליות, על רקע נתוני הצמיחה שהפתיעו לטובה בארה"ב בסוף השבוע. אחרי 10 ימים רצופים של ירידות - הבורסה בסין ננעלה בעליות. סין מתכוונת בשנה הבאה להתחיל בבנייה של 6 מיליון יחידות לפחות של דיור ציבורי, כך מדווחת סוכנות החדשות הממשלתית. התכנית היא חלק מהמאמצים של הממשלה להגדיל את אספקת הדירות הזולות בתגובה למחירי השיא שאליהם טיפסו הנכסים. יפן חשפה בסוף השבוע את התקציב הגדול ביותר אי פעם, על רקע החלטתו של ראש הממשלה שינזו אבה להעלות את ההוצאות בתחומי ביטוח לאומי, הביטחון ועבודות ציבוריות, במקביל לניסיונות לרסן את הצמיחה בנטל החובות, שנחשב לגבוה ביותר בעולם.

ניקיי האנג סאנג

שנגחאי

מאקרו בארה"ב

הצרכנים בארה"ב רכשו בביטחון רב יותר בנובמבר. לפני פתיחת המסחר פורסמו נתוני הוצאות הצרכנים לחודש נובמבר, עם עלייה של 0.5% בשווי ההוצאות, בהתאם לצפי בשוק, זאת לעומת גידול של 0.4% בחודש הקודם. העלייה חלה למרות שהגידול בהכנסות הצרכנים עמד על 0.2% בלבד, פחות מהצפי בשוק לגידול של 0.4% בהכנסות.

בנוסף, פורסם מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן (Revised UoM Consumer Sentiment) לחודש דצמבר, עם קריאה של 82.5 נקודות במדד, בדומה לצפי בשוק לקריאה של 82.9 נקודות, זאת לעומת קריאה של 82.5 נקודות בחודש הקודם. 

וול סטריט, צילום: בלומברג וול סטריט | צילום: בלומברג וול סטריט, צילום: בלומברג

מניות במרכז

שבועיים אחרי שקיומה פורסם, מאשרות היום אפל(AAPL) וצ'יינה מובייל - ספקית הסלולר הגדולה ביותר בעולם - את חתימת העסקה ביניהן לשיווק מכשירי אייפון במדינה. החוזה נחתם רשמית אתמול ושיווק המכשירים צפוי להתחיל ב-17 בינואר. "סין היא שוק חשוב באופן יוצא מגדר הרגיל עבור אפל, ושיתוף הפעולה שלנו עם צ'יינה מובייל הוא הזדמנות להביא את האייפון ללקוחות רשת הסלולר הגדולה בעולם. משתמשי האייפון בסין הם קבוצה נלהבת שגדלה בקצב מהיר, ואנחנו לא יכולים לחשוב על דרך טובה יותר לקדם את השנה החדשה בסין מאשר לאפשר לכל לקוחות החברה שרוצים בכך לשים את ידם על אייפון חדש", אמר על העסקה טים קוק, מנכ"ל אפל.

מניות בלקברי (BBRY) זינקו ב-15.5% ביום שישי בנפחי מסחר גבוהים לאחר שהחברה הכריזה על עסקת ייצור לחמש שנים עם חברת פוקסקון (Foxconn). יצרנית הסמארטפונים אף דיווחה על הפסד רבעוני גדול מהצפי בשוק. ייתכן והראלי במניה שחל ביום שישי הינו תוצאה של סגירת פוזיציות שורט על המניה אשר איבדה כ-40% משווי השוק שלה מאז תחילת השנה.

מניית פייסבוק(FB) החלה להיסחר היום לראשונה כחלק ממדד ה-S&P 500, מניות הרשת החברתית עלו ביותר מ-3% בשבוע שעבר ויותר מהכפילו את ערכן מתחילת השנה.

ישראליות במרכז

כן פייט ביופרמה (CANF) דיווחה היום אחה"צ על הצלחה בתוצאות ניסוי שלב 2b בדלקת מפרקים שיגרונית. החברה העוסקת בפיתוח תרופות למחלות דלקתיות ומחלות סרטניות, דיווחה כי תרופת ה-CF101 עמדה בכל יעדי הניסוי העיקריים בצורה משמעותית סטטיסטית, והובילה לשיפור משמעותי בתסמיני המחלה כפי שניבדק על פי המדדים המדעים הרלבנטיים בראשם מדד ACR20, שהוגדר כמטרה הראשית של הניסוי). בניסוי נמצא כי יעילותה של תרופת ה-CF101, אשר ניתנה כתרופה בודדת, עולה בצורה לינארית במהלך תקופת הטיפול (12 שבועות) באותה תבנית שנצפתה בניסויים הקודמים. במקביל, הפרופיל הבטיחותי היה מעולה ללא כל עדות להשפעה מדכאת כלשהיא על מערכת החיסון ודומה לזה שנצפה בניסויים הקודמים.

דירקטוריון ביוסל, המחזיקה ב-15.47% ממניות פרוטליקס(PLX) , החליט על חלוקת דיבידנד בעין של מרבית מניות פרוטליקס שבהחזקתה. החברה תגישה בקשה לרשויות המס לשם קבלת הנחיה מקדמית (פרה רולינג) בקשר עם אופן ניכוי המס במקור מהמניות שיחולקו כדיבידנד בעין.

טאואר(TSEM) עלתה אתמול בת"א ב-40% והשלימה את פער הארביטראז' עמו חזרה מוול סטריט - שם זינקה בשישי ב-44.8%. הזינוק במניה החל לאחר שבמהלך סוף השבוע הודיעה טאואר על הקמת מיזם משותף עם פנסוניק היפנית, שיגדיל את הכנסותיה ב-400 מיליון דולר בשנה.

המשקיעים בוול סטריט יגיבו היום לראשונה להודעתה של אלביט מערכות(ESLT) אשר דיווחה אתמול על שני הסכמים עם משרד ההגנה האוסטרלי בשווי של 229 מיליון דולר, לתקופה של שלוש שנים. אלביט מערכות הינה הקבלן הראשי של מערכות ניהול הקרב של הצבא האוסטרלי. החברה ציינה כי הפרויקט שיתבצע בחלקו הגדול על ידי אלביט מערכות אוסטרליה, "יתמוך ביעדי הצבא האוסטרלי להפוך לצבא דיגיטלי".

פוינטר טלוקיישן(PNTR), ספקית טכנולוגיה ושירותים לניהול משאבים ניידים, הודיעה על הגעה להסכם עם בעלי המניות של חברת שגריר מערכות בע"מ, לרכישת 41.8% ממניות שגריר תמורת 8.3 מיליון דולר וכן 914 אלף מניות של פוינטר המהוות כ-14.1% מההון המונפק של החברה. הרכישה תגדיל את אחזקתה ל-96.3% ממניות שגריר. יתרת 3.7% מניות שגריר מוחזקים על ידי מנהלי שגריר בהווה ובעבר ובכוונת פוינטר לרכוש את יתרת מניות אלה בעתיד באותם תנאים. פוינטר צופה כי על בסיס דוחותיה הכספיים פרו-פורמה, תשפר העסקה את הרווח הנקי ביותר מ-10% מ-46 סנט ל-51 סנט למניה.

רדהיל ביופארמה (RDHL) הודיעה על תוצאות חיוביות בניסוי מקדמי שערכה לבחינת תרופת RHB-105 כקו טיפול ראשון בזיהום של חיידק ה-H.pylori. מדובר בניסוי קליני שלב III אשר נועד לבחון את מאפייני הספיגה בגוף של התרופה. חולים ראשונים החלו בטיפול לפני כשבוע במסגרת הניסוי ותוצאותיו צפויות להתקבל עד לרבעון השלישי של 2014.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות