אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקזיט של תיא השקעות: תיא מוכרת את אווסקו בכ־110 מיליון שקל

בלעדי לכלכליסט

האקזיט של תיא השקעות: תיא מוכרת את אווסקו בכ־110 מיליון שקל

החברה של עמי גניגר מחזיקה בכ־30% ממניות אווסקו. ההשקעה רשמה בספרי דו"חות תיא לפי שווי של 66 מיליון שקל בלבד

24.12.2013, 08:33 | ניר צליק

תיא השקעות, הנשלטת על ידי עמי גניגר, תמכור את אחזקותיה באווסקו הבריטית בתמורה ל־20 מיליון לי"שט (כ־110 מיליון שקל), כך נודע ל"כלכליסט". החברה מחזיקה בכ־30% ממניות אווסקו. אווסקו נסחרת בבורסת לונדון לפי שווי של כ־60 מיליון לי"שט.

קראו עוד בכלכליסט

תיא השקעות היא חברה ציבורית הנשלטת על ידי עמי גניגר ושווייה הבורסאי עומד על 114 מיליון שקל. תיא עוסקת בהפקת שידורי טלוויזיה ומתן שירותים בתחום המדיה באמצעות החברות־בנות אווסקו, אותה כאמור היא מוכרת כעת, והאולפנים המאוחדים. לפני מספר חודשים צפתה אווסקו כי היא תראה שיפור בתוצאותיה בשנת 2014 על רקע משחקי החורף ברוסיה והמונדיאל בברזיל. עם זאת, את 2013 צפויה החברה לסיים עם הכנסות נמוכות מהצפוי בשל התחרות הגוברת.

אווסקו עלתה לכותרות לפני כשלוש שנים כשזכתה בתביעה שהוגשה כנגד וולט דיסני, כאשר בית המשפט בקליפורניה פסק כי על וולט דיסני לשלם כ־280 מיליון דולר לחברת סלדור בגין אי הסכמת מכירת זכויות יוצרים של התוכנית "מי רוצה להיות מיליונר". חלקה של אווסקו בתביעה עמד על כ־50 מיליון דולר.

יורודיסני וולט דיסני, צילום: אימג יורודיסני וולט דיסני | צילום: אימג'בנק, Gettyimages יורודיסני וולט דיסני, צילום: אימג

במהלך המשפט טענה דיסני כי התנהלותה בעניין ההכנסות היתה תקינה והפנתה את האשמה לסוכנות וויליאם מוריס אשר ניהלה את המגעים עם חברת קלאדור, שהיתה שותפתה של אווסקו במגעים למכירת הפורמט. קלאדור טענה בתביעה כי דיסני הפרה את החוזה מולה כאשר לא שילמה לה הכנסות שהגיעו מהשעשועון וכאמור, קלאדור זכתה בתביעה, יחד עם אווסקו.

את תשעת החודשים הראשונים של השנה סיימה תיא השקעות עם הכנסות של 106.7 מיליון שקל לעומת 42.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה, כאשר השיפור בא בעיקר על רקע קבלת סכום הפיצוי מדיסני. בשורה התחתונה, סיימה החברה את התקופה עם רווח נקי של 25.4 מיליון שקל לעומת 5.4 מיליון שקל בתשעת החודשים המקבילים ב־2012. בקופת החברה היו נכון לסוף הרבעון השלישי 34 מיליון שקל. בהתאם לדוח"ות 2012, ההשקעה באווסקו רשומה לפי שווי של 66 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות