אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלקברי מתרחקת מתחום החומרה: ביטלה פיתוח שני סמארטפונים צילום: ניצן סדן

בלקברי מתרחקת מתחום החומרה: ביטלה פיתוח שני סמארטפונים

מדובר במכשירים לשווקים מתפתחים אשר יועדו למשתמשים שמחפשים טלפון עסקי זול. זאת, בעקבות הפסד של 2.6 מיליארד דולר שרשמה בשל כשלון מכירות המכשירים הקודמים שלה ברבעונים האחרונים

24.12.2013, 14:16 | נמרוד צוק
בשעה שהיא משקיעה מאמצים בקידום פלטפורמת המסרים העסקית BBM, נראה כי בלקברי הבינה שבחזית שיווק המכשירים כמעט אפסה התקווה: החברה ביטלה את השקתם של שני דגמים חדשים מתוכננים, לאחר שהפסידה 2.6 מיליארד דולר במהלך הרבעון השני והשלישי של 2013 בשל מלאי מכשירים מדגמים קודמים שלא נרכשו.

קראו עוד בכלכליסט

ביטול הדגמים החדשים נחשף בדו"ח הרבעוני שפרסמה בלקברי ביום ו' האחרון. המכשירים שבוטלו כונו בשמות הקוד הפנימיים Cafe ו-Kopi, והיו מיועדים ללקוחות בשווקים מתפתחים שמחפשים סמארטפונים בסיסיים וזולים, על פי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל.

מיעוט הזמנות חריג. פרסומת למכשיר ה-Z30

לא נוטשים את ספינת החומרה לחלוטין

בתחום התוכנה, העסקים פורחים סכנה מפתיעה לווטסאפ: BBM של בלקברי צוברת תאוצה סקר חדש שבוחן את תפוצת אפליקציות הצ'ט בעולם מראה שאפליקציית החברה הקנדית עקפה את ווטסאפ בקרב משתמשי iOS בארה"ב, בריטניה והודו. זאת, על אף שהמיקוד שלה הוא במשתמשים עסקיים נמרוד צוק, 8 תגובותלכתבה המלאה

למרות הכשלון המסחרי של ה-Z10 וה-Z30, שני הדגמים המתקדמים האחרונים של החברה, היא אינה מוותרת על פלח השוק העליון ומתכננת להוציא שני מכשירים חדשים עבורו שמפותחים תחת שמות הקוד "אונטריו" ו"ווינדרמיר".

ביטול הדגמים מגיע על רקע הכרזת הסכם בין בלקברי לפוקסקון, היצרנית הסינית הקבלנית של מוצרי אלקטרוניקה, להעברת חלק מייצור מכשירי החברה לידי פוקסקון, במפעליה במקסיקו ואינדונזיה. הדגם הראשון שייוצר במסגרת השותפות יכונה "ג'קרטה" ויצא לשוק באפריל 2014. בהמשך הדרך צפויה פוקסקון לקחת לידיה את כלל ייצור המכשירים עבור בלקברי.

על אף הצמיחה המהירה בפופולריות שירות המסרים שלה מאז שחרור הגרסאות לאנדרואיד ואייפון, מצבה העסקי של בלקברי בכי רע: ברבעון האחרון היא הפסידה כ-4.4 מיליארד דולר, ויצרה הכנסות של 1.2 מיליארד דולר בלבד, לעומת 2.7 מיליארד ברבעון המקביל אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות