אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עונה חדשה ב"גשר": "הדיבוק" ופרוייקט שישלב בין כדורגל לעולם התיאטרון צילום: צביקה טישלר

עונה חדשה ב"גשר": "הדיבוק" ופרוייקט שישלב בין כדורגל לעולם התיאטרון

את שנת 2014 יפתח התיאטרון עם המיתוס "הדיבוק", בבימוי יבגני אריה ובהשתתפות אפרת בן צור, סשה דמידוב; שפרויקטים נוספים שנמצאים בעבודה הם "XX" בבימויה של לנה קריינדלין והצגה על מועדון הכדורגל המיתולוגי מכבי יפו

24.12.2013, 15:13 | מאיה נחום שחל
בתיאטרון גשר לא נוהגים לכנס כל שנה מסיבת עיתונאים על מנת להציג את הרפרטואר, אולם השנה בחרה מנכ"ל התיאטרון לנה קריינדלין לחלוק את השמחה לקראת עונה שנראית לה מיוחדת במינה. "הרגשתי שיש רפרטואר מיוחד ושיש לי משהו להגיד" היא אומרת.

"החלטנו לא לדבר על המצב הכספי כי אנחנו לא רוצים שיעשו מזה כותרת, אבל אני חייבת להגיד שיש לנו בתיאטרון שלושה אנשים שבלעדיהם היינו סוגרים את התיאטרון מזמן - יו"ר התיאטרון עו"ד אלי זוהר, בוריס קרסני מהוועד המנהל וישראל מקוב יו"ר אגודת הידידים. רק השנה הם הצילו את התיאטרון 3 פעמים. זו גם בושה למדינה וגם כבוד לאנשים האלה".

לנה קריינדלין , צילום: אוראל כהן לנה קריינדלין | צילום: אוראל כהן לנה קריינדלין , צילום: אוראל כהן

את שנת 2014 יפתח התיאטרון עם המיתוס האגדתי "הדיבוק", מחזה מקורי חדש שכתב רועי חן בהשראת הקלאסיקה של ש.אנסקי, בבימוי יבגני אריה ובהשתתפות אפרת בן צור, סשה דמידוב, דורון תבורי ועוד.

חן ואריה עובדים גם על עיבוד חדש ל"דון קיחוטה" שיעלה בתחילת 2015 ואריה יביים בהמשך גם את "על עכברים ואנשים" על פי ספרו של ג'ון סטיינבק.

שני פרוייקטים מסקרנים ומיוחדים נמצאים בימים אלה בעבודה. את הראשון "XX" תביים קריינדלין עצמה שחוזרת לכיסא הבמאי לאחר היעדרות של שש שנים. "נמאס לי לנהל תיאטרון כי כל הזמן צריך לרדוף אחרי אנשים וכסף אז החלטתי לחזור לבימוי ולעשות שואו אמיתי".

הפרוייקט שיעלה בקיץ יפגיש על הבמה את הדמויות הנשיות של ברכט, פושקין, שלום עליכם, לוין, גוגול, שייקספיר ועוד, תוך שיתוף פעולה עם מעצבי אופנה ישראלים מובילים כשכל אחד מהם יעצב את דמותה של האישה כפי שהשתקפה בתקופתה. ההפקה תהיה שילוב של תיאטרון, אופנה, מולטימדיה ומוזיקה ותהיה כולה על טהרת הנשיות. "אולי ניתן לגברים לנגן" אומרת קריינדלין בחיוך.

פרוייקט נוסף ישלב בין עולם הכדורגל לעולם התיאטרון. מעצב הבית של גשר מיכאל קרמנקו ייצור פרוייקט תיעודי בשם "היידה!" על מועדון הכדורגל המיתולוגי מכבי יפו. "אנחנו רוצים לעשות תיאטרון דוקומנטרי שלא היה קיים בישראל ולהביא אנשים אמיתיים הקשורים לקבוצה אל הבמה" אומר קרמנקו.

כבר כמה שנים מדברים בגשר על הצגת ילדים "חייבים לדאוג לקהל העתיד שלנו" אומרת קריינדלין ומבטיחה שהשנה זה יקרה. רועי חן יצר עיבוד משעשע ל"מסעות אודיסאוס" של הומרוס שתביים שיר גולדברג למוזיקה של דניאל סלומון. "זה לא חטא לנסות לדבר עם ילדים על דברים גדולים ומפחידים. תמיד מרככים הכל בהצגות ילדים ואני לא מבין למה. בסרטים למשל יש דברים מטורפים". אומר חן.

גם חיים טופול יחזור לתיאטרון בעיבוד של "המשימה האחרונה", דרמה על אנשי מוסד, בו ישחק ויהיה שותף לכתיבה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות