אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגה משיקה פורמט נוסף - חנויות דיסקאונט שכונתיות צילום: לם וליץ סטודיו

מגה משיקה פורמט נוסף - חנויות דיסקאונט שכונתיות

חנויות "הצרכנייה של YOU" יפעלו במרכזי הערים, והיום הושק הסניף הראשון בשכונת ד' באשדוד. הפורמט החדש מבוסס על מגוון מוצרים מצומצם מאד ושירות עצמי

24.12.2013, 15:01 | נורית קדוש

חודש אחרי השקת רשת הדיסקאונט YOU, מקימה רבוע כחול רשת דיסקאונט נוספת, שתפעל במרכזי הערים תחת המותג "הצרכנייה של YOU".  

קראו עוד בכלכליסט

הפורמט החדש מבוסס על מגוון מוצרים מצומצם מאד ושירות עצמי. היום הושק הסניף הראשון בשכונת ד' באשדוד בשטח של כ- 450 מ"ר. מיקומי הפורמט שיושק בהדרגה בפריסה ארצית, נבחרו באזורים בהם מצאה החברה כי "קיים צורך מהותי של הצרכנים ברכישת סל מוצרים ממוקד, לשליטה מקסימלית בהוצאות הקנייה".

מדיניות התמחור של הסניף תהיה דומה לזאת של רשת הדיסקאונט YOU כשבכל קטגוריה ימכרו מספר מצומצם של מותגים, לצד מותג פרטי שימותג תחת YOU בשל עלויות התפעול הגבוהות במרכזי הערים הנובעות בעיקר מהוצאות שכר דירה וארנונה גבוהות יותר וכדי לתמוך במדיניות המחירים הזולה בחנויות בתוך השכונות, צמצמה הרשת את שטח הסניף הקיים.

"הצרכנייה של YOU" באשדוד, צילום: לם וליץ סטודיו "הצרכנייה של YOU" באשדוד | צילום: לם וליץ סטודיו "הצרכנייה של YOU" באשדוד, צילום: לם וליץ סטודיו

בנוסף, שינוי מבנה עלויות התפעול של הרשת בדרך של התמקדות במוצרי מזון ומעדניות שירות עצמי יתרום לניצול אופטימלי של שטח המדף ויעילות בהוצאות סידור המדפים , שרשרת האספקה ,ניהול מלאי וחסכון בכ"א. כל אלו נועדו לאפשר לרשת לחסוך בעלויות התפעול ויקנו לה את היכולת למכור במחירים זולים באופן קבוע ולאורך זמן.

לדברי מוטי קרן מנכ"ל מגה קמעונאות: "בחודשים האחרונים מיפינו ולמדנו את דרישות וצרכי השוק והצרכנים, כך שגם פורמט זה עונה על צורך צרכני של רכישת סל ממוקד וזול, לשליטה מקסימלית בתקציב המשפחתי. אנו מבינים היטב את המציאות הצרכנית החדשה ובטוחים כי השקת פורמט ייחודיי זה יהווה נדבך מרכזי באסטרטגיה הכוללת של מגה ובהערכותה לשינויים העתידיים בענף הקמעונאות. פורמט זה יפעל לצד הפורמט השכונתי מגה בעיר, פורמט הדיסקאונט YOU ופורמט מרקט מגה ומצטרף לסדרה של מהלכים שהובילה לאחרונה הרשת".

רשת מגה קמעונאות מקבוצת "אלון רבוע כחול" היא רשת המזון השנייה בגודלה בישראל. מחזור המכירות של החברה עמד ב- 2012 על כ- 6.5 מיליארד שקל. הרשת מפעילה 213 סניפי סופרמרקט לפי החלוקה: "מגה בעיר" ו"מגה" - 134 סניפים, "מגה בול" - 52 סניפים, "זול בשפע" - 15 סניפים, ו-"עדן טבע מרקט" - 21 סניפים מתוכם 9 סניפי עדן בתוך מגה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות