אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדוקטור גוסס

הדוקטור גוסס

פרק חג המולד של "דוקטור הו" ישודר הלילה בישראל ובעולם. המבקרים כבר טוענים שהכותב התחיל לפשל

25.12.2013, 08:46 | תמר וילרפורט

סדרת המדע בדיוני הבריטית "דוקטור הו" חוגגת 50 שנה, וברחבי העולם מתכוננים לפרק חג המולד שישודר הערב, "The day of the doctor", תחילה ב־BBC באנגליה וכעבור כמה שעות במקביל בארה"ב ובישראל (00:20, yes Action).

מאז 1963 עברו על המסך 11 דוקטורים - אותה דמות חייזרית המטיילת בעזרת מכונת זמן, שהיא מעין חללית ושמה טראדיס הנראית כמו תא משטרה כחול. אף שממדיה נראים קטנים, בטראדיס חדרים אחדים והיא יכולה להכיל כמה אנשים. הדוקטור מטייל בכדור הארץ וגם בחלל, נלחם ברשעים ופותר תעלומות, כשהוא מלווה בעלמה כלשהי שהכיר במהלך איזו הרפתקה ובדמויות נוספות. בסיום עונה או כמה עונות הדוקטור מת, ולאחר מכן הוא קם לתחייה. את הסדרה אפשר לחלק לשני פרקי זמן: עד 1989, ומאז 2005 (בין השנים הללו היא לא שודרה). בעונות החדשות פרקי חג המולד הם כמעט תמיד הפרקים הפותחים של העונה, ובהם גם מכירים את הדוקטור החדש.

הדוקטור ה-11 מאט סמית. פרקו האחרון הדוקטור ה-11 מאט סמית. פרקו האחרון הדוקטור ה-11 מאט סמית. פרקו האחרון

הערב, למשל, יהיה זה הפרק האחרון בהשתתפות הדוקטור ה־11, מאט סמית, ומי שיחליף אותו הוא השחקן והבמאי הסקוטי פיטר קפלדי (55). הדוקטורים, והסדרה בכלל, חסרי זמן וגיל, נוגעים באירועים היסטוריים, וכלל לא צריכים להיות דומים זה לזה שאחריו - לא בתווי הפנים ולא בלבוש, אבל כן ברוגע שהם משדרים ובמסתוריות שלהם.

חובבי הז'אנר הצליחו להתמכר לאורך השנים לחייזרים מסוגים שונים, אבל האם יכול להיות שסטיבן מופאט, מי שהשתלב ב־2010 בסדרה בתור מפיק וכותב ראשי, הלך רחוק מדי? כבר ב־2011 נכתב ב"גרדיאן" הבריטי שהמזימות מסובכות מדי ולא תורמות לעלילה. בשנתיים שלאחר מכן מצאו בלוגרים ומבקרים שהאירועים המצטלבים שכה מזוהים עם הסדרה מתחילים לנוע על צירי זמן שונים (הדוקטור חוזר לאיימי אחרי 12 שנה במקום 5 דקות), או נסיעה בכיוונים מנוגדים (העבר של ריבר הוא עתידו של הדוקטור). בטריילר לפרק שישודר הלילה הופיעו גם פרטים קטנים שזכו לביקורת, כמו דלת של מלון שכבר הופיעה אבל בהקשר אחר ולא ממוקמת בתסריט כפלשבק - מה שבדרך כלל יוצר חיבור מבוקר בין פרקים. העלילה מפותלת מדי, מה שמעלה את חמתם של הצופים - הדוקטור פותר כל בעיה, אך הדרך חורגת מגבולות האמינות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות