אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סופטבנק בדרך לרכוש את טי–מובייל ב-20 מיליארד דולר צילום: בלומברג

דיווח: סופטבנק בדרך לרכוש את טי–מובייל ב-20 מיליארד דולר

לפי העיתון היפני הכלכלי ניקיי בעוד שהבעלים הנוכחי של ספקית האינטרנט האלחוטית האמריקאית, דויטשה טלקום, מעדיפה עסקת מזומן, בסופטבנק שוקלים את האפשרות של המרת מניות

25.12.2013, 13:02 | סוכנויות הידיעות

סופטבנק היפנית מנהלת מגעים לרכישת ספקית האינטרנט האלחוטית האמריקאית טי–מובייל (T-Mobile), ולשם כך דנה עם מוסדות פיננסיים על עסקת מימון, כך לפי דיווח של רויטרס.

לדבריהם, בסופטבנק מעוניינים שחברת ספרינט האמריקאית, אותה רכשה לאחרונה תמורת 21.6 מיליון דולר, תרכוש אחזקת רוב טי–מובייל מהבעלים הנוכחי דויטשה טלקום, כבר באפריל הקרוב. 

T-Mobile, צילום: בלומברג T-Mobile | צילום: בלומברג T-Mobile, צילום: בלומברג

העסקה, שלפי דיווחים בתקשורת השווי שלה יעמוד על 20 מיליארד דולר, תסייע לחברה מטוקיו לעקוף את היריבות האמריקאיות שלה וריזון ו- AT&T ולהפוך לספקית הטלפונים הניידים השנייה בגודלה בעולם במונחים של הכנסות.

העסקה אף תקרב את מנכ"ל סופטבנק מאסיושי סון להגשמת השאיפה שלו לעמוד בראש חברת האינטרנט למכשירים ניידים הגדולה בעולם, אם כי יהיה עליו להתגבר לשם כך על חששות הרגולטורים בכל הקשור לנושאי תחרותיות.

"מעבר לאספקטים הקשורים לפיננסים ולמימון, ישנם קרוב לוודאי בארה"ב חששות בנוגע ליכולתו של סון לפתח תשתית למכשירים ניידים בארצות הברית, וכן מתעוררת השאלה האם העסקה לא תפגע בתחרותיות", אמר לסוכנות רויטרס בנקאי בטוקיו.

ספרינט מעוניינת להתמזג עם טי–מובייל כבר שנים, ומנהלים בכירים משתי החברות טענו כי האיחוד חיוני בשוק האמריקאי כדי ליצור יריבה שתתמודד נגד שתי השחקניות הראשיות.

בינתיים הן ועדת התקשורת הפדראלית (FCC) והן משרד המשפטים האמריקאי כבר רמזו כי יבחנו בקפדנות את ההצעה. סוכנות בלומברג דיווחה בסוף השבוע כי סון נפגש עם חמישה בנקים לדון במימון, כולל קרדיט סוויס, מיזוהו בנק, גולדמן זאקס ודויטשה בנק. העיתון היפני הכלכלי ניקיי פרסם כי בעוד שדויטשה טלקום מעדיפה עסקת מזומן, בסופטבנק שוקלים את האפשרות של המרת מניות.

מניות סופטבנק נהנו מראלי בשבועות האחרונים וטיפסו לרמתן הגבוהה ביותר מאז התפוצצות בועת הטכנולוגיה לפני למעלה מעשור, על רקע אסטרטגיית הרכישות האגרסיבית של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות