אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורסת ת"א ננעלה בירידות; מגדל איבדה 1.1% צילום: בלומברג

בורסת ת"א ננעלה בירידות; מגדל איבדה 1.1%

מדד ת"א 25 ירד ב-0.6%, ת"א 100 איבד 0.2%. בפתיחת המסחר פקעו האופציות על מדד ת"א 25 - והמחזור היומי הסתכם ב-1.8 מיליארד שקל. מגדל הודיעה על מינויו של עופר אליהו למנכ"ל. קבוצת דלק ירדה ב-2.6%, איתמר זינקה ב-7.7%

26.12.2013, 17:41 | שי סלינס

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ה') בירידות - מגמה שלא התשתנה גם בשעת הפעילות האחרונה, למרות הפתיחה החיובית בבורסות של ניו יורק, עם חזרתן מחופשת חג המולד. 

מחזור המסחר הסתכם ב-1.8 מיליארד שקל לאחר שעם פתיחת המסחר פקעו האופציות על מדד ת"א 25 ב-1329.44 נקודות ועל מדד הבנקים ברמה של 1325.31 נקודות.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

במחקר שפרסמה המחלקה הכלכלית ברשות ניירות ערך בראשות ד"ר גתית גור גרשגורן, נטען כי המסחר האלגוריתמי המתפתח בישראל הוא בעל יתרונות חשובים למסחר. המחקר מצא כי סוחרי האלגוריתמים בבורסה של תל אביב תורמים במיוחד במצבים של נזילות מועטה ובמידה מסוימת גם בתקופות משבר. המסחר האלגוריתמי בשוק ההון הוא שימוש בתוכנות מחשב לצורך קבלת החלטות, ניהול והגשת פקודות באופן אוטומטי. המסחר האלגוריתמי מחולק לשני תחומים עיקריים: הראשון, "אלגוריתמי ביצוע" (Execution Algorithms) שתפקידו להוציא לפועל עסקאות תוך השפעה מינימלית על המחיר. השני, מסחר בתדירות גבוהה (HFT) המשתמש בטכנולוגיה למגוון תחומים כגון: עשיית שוק, זיהוי נזילות, ניצול פערי ארביטראז', ניצול מגמות וכדומה.

צילום: בלומברג

 

שוק האג"ח

מידרוג אישררה היום את דירוג האשראי של רבוע כחול נדל"ן ברמה של A1 ובאופק יציב לאיגרות החוב מסדרות א', ב', ג', ד' וה'. כמו כן אישרור הדירוג מתייחס גם להצעת החברה למחזיקי האג"ח להחלפה של עד 40% מהאג"ח מסדרה ב', באג"ח סדרה ה'.

דסק"ש הודיעה אחר הצהריים כי היא נערכת לביצוע מהלך של הצעת רכש חליפין במסגרתה יוצע למחזיקי אגרות החוב סדרה ד' לרכוש מהם את האג"ח תמורת אג"ח שיונפק בסדרה ו'. ככל שההצעה תבוצע, כל מחזיק יקבל עבור 100 שקל ערך נקוב של אג"ח מסדרה ד', 108.5 שקל ערך נקוב מסדרת אג"ח ו' (יחס החלפה של 1.085) 

 

מניות במרכז

חברת הביטוח מגדל, הודיעה אחר הצהריים כי עופר אליהו, בנו של בעל השליטה בחברה, שלמה אליהו, מונה למנכ"ל החברה. אליהו מחליף את יונל כהן שהתפטר מתפקידו לפני כחודשיים. על כוונת החברה למנות את עופר אליהו נכתב לראשונה בכלכליסט בתחילת נובמבר.

הנפקת הזכויות בבזן הושלמה היום, ולקראת סוף המסחר דיווחה פרוכימיים כי לאחר ניצול הזכויות שניתנו לה, אחזקותיה בבז"ן דוללו מ-30.7% לרמה של 29.7%. מתוך הזכויות שלא ניצלה, מכרה פרוכימיים באמצעות אקסלנס כ-496 אלף זכויות, תמורת כ-12.7 מיליון שקל.

מניית זנלכל ממדיכה לרכז עניין לאחר שאתמול זינקה ב־11.11% במחזור של 3.89 מיליון שקל. החברה העוסקת בייצור ושיווק של שימורי פירות וירקות ביצעה אתמול רכישה עצמית של מניותיה ב־3.87 מיליון שקל, במחיר של 9 שקלים למניה, מחיר הנעילה.

גם מניית איתמר מדיקל מרכזת את תשומת לב המשקיעים לאחר שזינקה אתמול ב-6.29% במחזור של 1.9 מיליון שקל. חברת הביטוח מגדל הפכה אתמול לבעלת עניין בחברה, לאחר שרכשה 7.31% מהון המניות של החברה ב־15 מיליון שקל ביום שלישי בהנפקה פרטית, במחיר של 1.35 שקלים למניה. מדובר בדיסקאונט של 24% על מחיר הבסיס של המניה בשוק.

רוני נפתלי, בעל השליטה במעיינות עדן (42%) העלה את מחיר הצעת הרכש ב-13% ל-6.1 שקל למניה. המחיר הקודם שהציע נפתלי לכל מניה היה 5.4 שקלים, כאשר מחיר זה היה כבר אז גבוה ממחיר המניה בשוק ב-24%. לפני חמישה חודשים השלימה מי עדן את מכירת פעילות מי עדן הולנד, לקרן רואן (Rhône Capital L.L.C) האירופית תמורת ב-70 מיליון יורו לפי שווי חברה של 240 מיליון יורו (כ-1.2 מיליארד שקל), שווי נמוך ממנו ביקשה החברה למכור את הפעילות תחילה, 300 מיליון יורו.

 

קבוצת דלק מכרה מניות של הפניקס ב-89.6 מיליון שקל. המכירה נעשתה כחלק מהמדינות של קבוצת דלק להתמקד בתחומי הגז והאנרגיה. הקבוצה שבשליטת יצחק תשובה מכרה 7.03 מיליון מניות לפי מחיר של 12.8 שקל למניה - נמוך ממחיר השוק ב-2%. לאחר המכירה ממשיכה קבוצת דלק להחזיק ב-49.5% מהון המניות של הפניקס.

 

בריינסוויי, המפתחת טיפול מבוסס DEEP-TMS לטיפול בדיכאון והתוויות נוספות, דיווחה על הקמת מרכז לוגיסטי בנברסקה שבארה"ב אשר ישמש את החברה לצורך הליכי שיווק, מכירה, התקנה, הדרכות ותיקונים של מערכות ה-Deep TMS. על פי ההסכם יעמיד נותן השירותים לבריינסויי מכלול שירותים לוגיסטיים הכוללים בין היתר מרכז תמיכה טכנית ללקוחות החברה, מרכז הכשרה למתקינים ומפעילים של המוצרים, שירותי אחסון עבור מערכות חדשות וחלפים, סדנאות תיקון, שירותי אספקה, התקנה, הדרכה ואחזקת המערכות אצל הלקוחות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות