אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמל חיפה מסרב לפצות את העובדים על עזיבת צים ליוון צילום: דורון גולן

נמל חיפה מסרב לפצות את העובדים על עזיבת צים ליוון

לאחר שצים העבירה חלק מפעילותה מנמל חיפה לפיראוס, נפגעה משכורתם של עובדי הנמל, שנגזרת מנפח העבודה. דרישת העובדים לפיצוי או בונוס נדחתה בדירקטוריון הנמל

26.12.2013, 08:17 | ליאור גוטמן

ועד עובדי נמל חיפה מפעיל בשבועיים האחרונים לחץ גדול על דירקטוריון הנמל במטרה להחזיר את פעילות חברת צים לנמל. צים העבירה לפני כשלושה חודשים את פעילות העברת הסחורות מנמל חיפה לנמל פיראוס שביוון.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך הפחית ב־20% את פעילות הנמל וגם הוביל לפגיעה במשכורות של העובדים, שחלקם נגזר מנפח העבודה בפועל. כדי למשוך את צים בחזרה לנמל מפעיל ועד העובדים בראשות מאיר תורג'מן לחץ כבד על דירקטוריון החברה.

מאיר תורג מאיר תורג'מן, יו"ר ועד העובדים בנמל חיפה | צילום: דורון גולן מאיר תורג

הדרישה הראשונית, שעלתה לפני כמה שבועות, היתה שהנמל חיפה יוריד את מחיר עמלות התפעול לרמה זהה או נמוכה יותר מזו שצים משלמת בפיראוס. במקביל, ל"כלכליסט" נודע שתורג'מן דרש וקיבל אפשרות להופיע אישית בפני חברי הדירקטוריון ולהציג בפניהם מתווי פשרה שיאפשרו את חזרת חברת הספנות הישראלית לפעילות מלאה בנמל.

בשבוע שעבר נפגש תורג'מן עם הדירקטוריון. המתווה הראשון שהוא הציע כולל מנגנון פיצוי־בונוס לעובדים, כך שככל שנפח העבודה של צים בשטחי הנמל יעלה יעלו גם הפרמיות של העובדים מעבר להסכם העבודה הנוכחי, ולהפך. המתווה השני שהציע הוא הפרדה מוחלטת בין התשלום לעובדים לבין נפח הפעילות בפועל. הדירקטוריון דחה את שתי ההצעות.

ל"כלכליסט" נודע כי בתגובה, חלק מהעובדים מפעילים לחץ על דירקטורים שונים כדי שיהפכו את החלטתם ויספגו את עלויות החזרת צים.

בשיחה עם "כלכליסט" אישר מאיר תורג'מן כי הוא הופיע בפני הדירקטוריון והציע להם שתי יוזמות לפשרה. עם זאת, טען יו"ר הוועדה כי לא הוא או איש ממקורביו נפגשו עם חבר דירקטוריון כלשהו, שלח להם מסר מאיים או הפעיל לחץ כלשהו בניסיון להפוך את ההחלטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות