אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג ו-LG הופכות את הבית לחכם

סמסונג ו-LG הופכות את הבית לחכם

שתי החברות הציגו יישומים לסנכרון הטלפון עם מכשירי חשמל כמכונות כביסה, מקררים ואחרים. הפיתוח של LG יאפשר גם הפעלה בשפה טבעית, כך שאם תגידו לבית שאתם נוסעים לחופשה, יעברו המכשירים למצב חיסכון בחשמל

26.12.2013, 15:54 | הראל עילם
סמסונג ו-LG הציגו הבוקר (ה'), בשני אירועים נפרדים שנערכו בדרום קוריאה, פיתוחים חדשים בתחום הבית החכם, המאפשר למשתמשים לשלוט בכלי בית אלקטרוניים באמצעות אפליקציות יעודיות לסמארטפונים.

קראו עוד בכלכליסט

LG הציגה שיתוף פעולה עם אפליקציית ההודעות המיידיות הפופולרית Line, הנפוצה במיוחד בדרום קוריאה, יפן וסין. משתמשים יוכלו לשלוח הודעות מיידיות דרך האפליקציה למכשירים בבית, תוך כדי שימוש בשפה טבעית. ההודעות מתפקדות כפקודות שיכולות למוצרי הבית לכבות את עצמם לתקופה מסוימת, לחמם מראש את המים, ועוד. כך למשל, ניתן להדליק מרחוק את מצב חסכון החשמל של המקרר על ידי שליחת ההודעה "אני יוצא לחופשה".

באופן ראשוני, LG תוסיף את השירות למספר מכונות כביסה, מקררים, תנורים ושואבי אבק חכמים מתוצרתה. עדכון התוכנה צפוי לצאת במהלך ינואר, בזמן תערוכת האלקטרוניקה CES שתערך בלאס וגאס.

השילוב של ליין ו-LG השילוב של ליין ו-LG השילוב של ליין ו-LG

זמן קצר לאחר ההודעה של LG, גם סמסונג ביצעה הכרזה דומה. החברה הודיעה כי מפתחי אפליקציות לסדרת טלוויזיות החכמות הפופולרית שלה יוכלו גם להתחבר למכשירי בית מתוצרת סמסונג. הרעיון הוא שהטלוויזיה תשמש כמרכז הבית החכם, דרך כלי הפיתוח של סמסונג.

בין השאר, הטלוויזיה תוכל לשלוח פקודות למתגי חשמל, מנורות, מזגנים, מקררים ועוד. החברה מתכוונת ליצור לבסוף פלטפורמה משותפת למכשירים מתוצרתה שתאפשר להם לתקשר אחד עם השני. גם עדכון התוכנה הנ"ל צפוי לצאת לטלוויזיות נבחרות במהלך תערוכת האלקטרוניקה CES.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות