אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מרק מחפשת שותפות איראניות לייצור תרופות צילום: אם סי טי

מרק מחפשת שותפות איראניות לייצור תרופות

לפי דיווח בפייננשל טיימס, עשרות חברות אירופיות ביקרו באיראן בחודשים האחרונים במטרה לבחון השקעה במדינה

27.12.2013, 19:53 | סוכנויות הידיעות
חברת התרופות הגרמנית מרק מחפשת ליצור שותפות עם יצרנית איראנית לייצר תרופות במדינה, לנוכח הקלת הסנקציות הבינלאומיות ובחירתו של הנשיא הרפורמיסט חסן רוחאני.

קראו עוד בכלכליסט

בפייננשל טיימס מדווחים, כי עשרות חברות אירופיות ביקרו באיראן בחודשים האחרונים בציפייה להפשרה ביחס הבינלאומי לאיראן, מהלך שעשוי למקם מחדש את המדינה העשירה בנפט כיעד להשקעות עסקיות.

מרבית החברות הן מצרפת ומגרמניה, אך ביקרו במדינה גם חברות מאיטליה ואוסטריה, כולל יצרניות רכב, חברות כרייה, אנרגיה, תחבורה וייצור. הן בוחנות אפשרויות להתרחבות באיראן, אך מדגישות כי הן ממשיכות לציית לסנקציות.

נשיא איראן חסן רוחאני, צילום: אם סי טי נשיא איראן חסן רוחאני | צילום: אם סי טי נשיא איראן חסן רוחאני, צילום: אם סי טי

עם זאת, חברות איראניות ומערביות הודו, כי הוכנו כמה הסכמים טנטטיביים המוכנים לחתימה ברגע שייושם ההסכם שחתמו בחודש שעבר המעצמות עם איראן בנוגע לתוכנית הגרעין שלה. על פי ההסכם, תהיה הקלה בסנקציות על סקטורי הרכב והפטרוכימיים. "החברות רעבות לשוק חדש, זאת בשל המצב הפיננסי הקשה בשאר העולם", אמר לפייננשל טיימס יועץ איטלקי המבקר בטהרן.

עבור חברות התרופות שמתקשות לייצר צמיחה במכירות בשווקים מבוססים רבים, איראן מהווה שוק חדש הרעב לתרופות חדשניות. בהתאם, מרק הודיעה כי היא מנהלת דיונים עם מספר יצרניות מומחיות איראניות סביב האפשרות לייצר שתי תרופות, שיצטרפו למכירות הקיימות של החברה במדינה.

סנופי מתרחבת באיראן

כמו כן, חברת התרופות הצרפתית סנופי מתכוונת להרחיב את הייצור שלה באיראן. החברה כבר העניקה רשיונות ייצור לכמה מהתרופות שלה נגד סרטן ליצרנית מקומית, והיא מעסיקה 170 עובדים מקומיים. "אנחנו מתכוונים השקות מוצרים נוספות בשנה הבאה באיראן. זהו עסק טוב ויציב", נמסר מסנופי.

בנוסף לכך, גם חברת הטכנולוגיה והשירותים הגרמנית בוש הודיעה כי היא עוקבת מקרוב אחר ההתפתחויות באיראן. "באופן כללי, אנחנו רואים פוטנציאל להזדמנויות טובות עבור העסק שלנו, זאת בהינתן שהמסגרות הפוליטיות והמשפטיות העתידיות יאפשרו זאת ללא הגבלות", נמסר מהחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות