אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המנהלים הטובים: מקומות 50-41 צילום: אוראל כהן

המנהלים הטובים: מקומות 50-41

ניר שטרן, סלקום; איציק אברכהן, שופרסל; ראובן שפיגל, דיסקונט; אורי מאירי, קרור; אברהם נובוגרוצקי, אפריקה נכסים; ראובן קרופיק, כלל ביוטכנולוגיה; אלפרד אקירוב, אלרוב ישראל; איזי כהן, כלל ביטוח; ערן סער, ישראמקו ואסי ברטפלד, קבוצת דלק

30.12.2013, 08:48 | כתבי כלכליסט

מקום 41: ניר שטרן, סלקום; ציון סופי 6.89

מה האתגר הניהולי המרכזי שלך?

"בצד השינויים הרבים והטכנולוגיה המרתקת אני מוצא את עצמי עוסק לא מעט בניהול האגו, שהוא שחקן מרכזי בכל מקום שיש בו אנשים. האגו מניע ודוחף להישגים אבל יכול להיות הרסני מאין כמוהו".

מה מקור הסיפוק שלך בתפקיד?

"לפני עשרים שנה קראתי מודעה בעיתון, שחברת תקשורת חדשה ששמה סלקום מחפשת אנליסט ומי שיצטרף יקבל מכשיר סלולרי מתנה. המכשיר הסלולרי ועולם התקשורת קסמו לי מאוד והצטרפתי כאנליסט זוטר. קשה לתאר את ההתרגשות והסיפוק בחלוף השנים כשחזרתי לסלקום כמנכ"ל. ברמה האישית, הדבר שמניע אותי ושממנו אני נהנה ביותר הוא עבודת הצוות. השותפות והחברות לעבודה, בקשיים ובהישגים כאחד, הם הדלק להנעה של כל בוקר מחדש".

מקום 42: איציק אברכהן, שופרסל; ציון סופי 6.87 (ראה ראיון נפרד עמו)

מקום 43: ראובן שפיגל, דיסקונט; ציון סופי 6.85

מי היה השנה המנהל הטוב ביותר במשק לדעתך?

"מנכ"לי Waze, שהציגו פריצת דרך עולמית ביוזמה ובחדשנות ונתנו מענה לצורך בסיסי בדרך כל כך מדויקת, פשוטה וידידותית למשתמש. הם ידעו לחשוב מחוץ לקופסה ולעשות אקזיט בעיתוי הנכון תוך השאת ערך לכל המעורבים".

איך היתה 2013 עבורכם?

"השנה התאפיינה בניהול כמה אתגרים מרכזיים במקביל, ובראשם הרחבת בסיס ההון של הבנק - את הרבעון השלישי סיימנו עם יחס הון ליבה בשיעור של 9.3%. כמו כן המשכנו ליזום ולפעול על פי מתווה ברור להמשך התייעלות לצד הרחבת חלקנו בתחום הקמעונאי ובשוק ההון".

ניר שטרן, מנכ"ל סלקום, צילום: סיון פרג ניר שטרן, מנכ"ל סלקום | צילום: סיון פרג' ניר שטרן, מנכ"ל סלקום, צילום: סיון פרג

כיצד תיראה 2014 להערכתך?

"לפני כמה חודשים הודעתי על החלטתי לפרוש ובמקומי התמנתה לתפקיד לילך אשר־טופילסקי, שתיכנס לתפקידה בראשית השנה. הבנק נמצא בשלבי גיבוש סופיים של התוכנית האסטרטגית הרב־שנתית שתאפשר לו מעבר לצמיחה ורווחיות".

מהו לדעתך ניהול טוב?

"לשקף בצורה מדויקת ואמינה את המציאות, לקבל החלטות גם אם הן קשות, לשתף את העובדים באתגרים הקיימים ובציפיות מהם ולתת להם תקווה. זו דרכי מרגע שנהפכתי למנהל".

מקום 44: אורי מאירי, קרור; ציון סופי 6.85

מקום 45: אברהם נובוגרוצקי, אפריקה נכסים; ציון סופי 6.85

מקום 46: ראובן קרופיק, כלל ביוטכנולוגיה; ציון סופי 6.84

מה היה האתגר הניהולי המרכזי שלך השנה?

"האתגר הניהולי השנה היה ללא ספק מהמורכבים בקריירה שלי. שינוי אסטרטגיה בטבע, העברת שליטה בכת"ש, רישום תרופה של מדיוונד, היערכויות רגולטוריות, מגעים עם חברות ענק, השקת פעילות קרן הון סיכון לציוד רפואי - כל אירוע כזה בתחומו הוביל לשינויים ניהוליים ואופרטיביים גדולים. בסופו של דבר, הצלחנו לייצב את כל התהליכים כדי לפתוח את 2014 עם חברה טובה יותר".

ראובן קרופיק, מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה , צילום: אוראל כהן ראובן קרופיק, מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה | צילום: אוראל כהן ראובן קרופיק, מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה , צילום: אוראל כהן

מה ההישג הכי גדול בקריירה שלך? ומה היה הרגע הכי קשה?

"ההישג הייחודי שלי היה הקמת RDC ובמסגרתה את Given Imaging וקבוצה של 12 חברות. הייחודיות נבעה מהחדשנות של המודל והמורכבות של מימושו. בין הרבה רגעים קשים, נדמה לי שניהולית ונפשית הרגע הקשה היה זה שבו קיבלתי את ההודעה על כישלון הניסוי המתקדם של די פארם (בתרופה לטיפול בשבץ). הן בגלל הכישלון העסקי, ובעיקר בשל סתימת הגולל על חלום ענק שלנו ושל צוות אנשים מיוחד בדי פארם".

מהו הרגע שבו הרגשת שנהיית מנהל טוב?

"לצערי הרגע הזה עוד לא הגיע. כנראה רק כשאהיה בשל לפרישה תהיה בכך השלמה עם עצמי שהגעתי לאופטימיזציה של יכולותיי".

מקום 47: אלפרד אקירוב (יו"ר), אלרוב ישראל; ציון סופי 6.84

מי היה השנה המנהל הטוב ביותר במשק לדעתך?

"ציון קינן מבנק הפועלים".

איך היתה 2013 עבורכם?

"משמעותית. זו שנת הפעלה ראשונה של שני בתי המלון היוקרתיים והייחודיים שלנו, מלון הקונסרבטוריום באמסטרדם ומלון קפה רויאל בלונדון. לצד הפעילות המלונאית המשכנו בפיתוח הפעילות המניבה שלנו בשוויץ וגם שם עמדנו ביעדים שהצבנו לעצמנו ואף יותר מכך".

כיצד תיראה 2014 להערכתך?

"טובה יותר עבורנו מהשנה החולפת. אני חושב שמגמת השיפור ברווחיות מלונות הקבוצה באירופה תימשך ותתעצם. במהלך השנה אנחנו עתידים להתחיל בשיפוץ והסבה של מלון לוטיסיה בפריז - אחד מהארמונות של פריז, נכס בעל שם והיסטוריה. אני מעריך שהשיפוץ יארך כשנתיים וחצי והשלמתו תהיה אבן דרך משמעותית נוספת בחברה".

אלפרד אקירוב, יו"ר אלרוב ישראל, צילום: ישראל מלובני אלפרד אקירוב, יו"ר אלרוב ישראל | צילום: ישראל מלובני אלפרד אקירוב, יו"ר אלרוב ישראל, צילום: ישראל מלובני

מה היה האתגר הניהולי המרכזי שלך השנה?

"לפתח שני מלונות באירופה ולהביא אותם לקו הסיום של פתיחה מלאה לקהל. מדובר בהליך מורכב שכולל ניהול צוותי עבודה רבים, קליטת מאות עובדים, התמודדות עם אתגרי שנת ההפעלה הראשונה במלון - אני שמח שהשלמנו את המהלך על הצד הטוב ביותר".

איזה תחביב שלך מעשיר אותך כמנהל ותורם לעבודתך?

"התחביב שלי זו העבודה שלי, אני נהנה ממנה כל יום. אני חושב שזהו אחד הגורמים להצלחה, לאהוב מאוד את מה שאתה עושה".

מקום 48: איזי כהן, כלל ביטוח; ציון סופי 6.80

מי היה השנה המנהל הטוב ביותר במשק לדעתך?

"אני שמח מאוד לפרגן למייסדי waze, לעובדיה ולמנכ"ל נועם ברדין. מכירתה לגוגל הכניסה למשקיעים לא פחות מ־800 מיליון, ומדובר במוצר חכם ויוצא דופן, שעונה על צורך של מיליוני לקוחות. מאוד מרשים".

איך היתה 2013 עבורך?

"אולי השנה המאתגרת ביותר שחוויתי כמנהל. אחרי 38 שנים בענף הביטוח, מתוכן עשר שנים כמנכ"ל מגדל, ואחרי שיצאתי מהענף לתקופה של ארבע שנים, חזרתי כדי לנהל את כלל ביטוח. זיהיתי את פוטנציאל הה שבחה העצום בחברה אך לא תיארתי לעצמי את היקף השינויים שיש לבצע. תוך זמן קצר שינינו את המבנה הארגוני, החלפנו את ההנהלה, בנינו אסטרטגיה עסקית ותוכניות עבודה מפורטות, מכרנו יחידות שאינן בסינרגיה עם עסקי הליבה ושיפרנו את התשתיות, כל זאת תוך שאנו עומדים ביעדים העסקיים".

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח

מהו הרגע שבו הרגשת שנהיית מנהל טוב?

"כשהתבשרתי כי חברת ג'נרלי העולמית החליטה למנות אותי למנכ"ל מגדל. זה היה ב־1998, כשהייתי בן 47".

איזה תחביב שלך מעשיר אותך כמנהל ותורם לעבודתך?

"את הבוקר אני מתחיל בבריכת השחייה, ושם עלו הרעיונות הטובים ביותר שיישמתי לאורך הקריירה".

מקום 49: ערן סער, ישראמקו; ציון סופי 6.79

מי היה השנה המנהל הטוב ביותר במשק לדעתך?

"דניאל בירנבוים, מנכ"ל סודה סטרים, שהשכיל לקחת חברה עם מודל עסקי מיושן ולהפוך אותה לחברה בינלאומית פורצת דרך".

איך היתה 2013 עבורכם?

"אבן דרך דרמטית בפעילות העסקית שלנו, נקודת ציון משמעותית עבורנו ועבור המשק, עם השלמת פיתוחו של מאגר תמר בעלות כוללת של יותר מ־3 מיליארד דולר ותחילת הזרמת הגז".

ערן סער, מנכ"ל ישראמקו, צילום: עמית שעל ערן סער, מנכ"ל ישראמקו | צילום: עמית שעל ערן סער, מנכ"ל ישראמקו, צילום: עמית שעל

כיצד תיראה 2014 להערכתך?

"נתמקד בהרחבת יכולות ההפקה של המאגר כדי לעמוד בגידול הצפוי בביקושים בשנים הקרובות".

מה היה האתגר הניהולי המרכזי שלך השנה?

"הובלת שינוי תפיסתי של הארגון והתאמת הפעילות העסקית של ישראמקו מפעילות שעיקרה השקעות בשלבי החיפוש השונים של גז ונפט למצב שבו עיקר הפעילות מבוסס על הכנסות, לקוחות ותזרימי מזומנים משמעותיים".

מקום 50: אסי ברטפלד, קבוצת דלק; ציון סופי 6.77

 

אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק, צילום: עמית שעל אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק | צילום: עמית שעל אסי ברטפלד, מנכ"ל קבוצת דלק, צילום: עמית שעל

איך היתה 2013 עבורכם?

"שנה טובה, כי סיימנו לממן את מאגר תמר ולפתח אותו ולהתחיל לשווק גז לשוק המקומי".

איך תיראה 2014 להערכתך?

"גם היא תהיה שנה טובה. נמשיך להתמקד באנרגיה וגז ונמכור חברות שלא בתחום הזה, מה שממילא אנחנו מחויבים לו לפי חוק הריכוזיות. המטרה השנייה היא להקטין את החוב ואת המינוף".

 

מהו תפקיד החלומות שלך?

"מנכ"ל מנצ'סטר יונייטד"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות