אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שפע ימים קופצת ב-50%: "המרבץ המגנטי פחות עמוק מההערכה המוקדמת" צילום: בלומברג

שפע ימים קופצת ב-50%: "המרבץ המגנטי פחות עמוק מההערכה המוקדמת"

החברה העוסקת בחיפושי אבנים יקרות סיימה סקר גיאופיסי מתקדם באתר הרישיון בכרמל, שחשף גוף מגנטי בעומק של 160-200 מטר - מול הערכה מוקדמת של 500-1,000 מטר. המשמעות - הוזלה משמעותית של עלויות הקידוח

29.12.2013, 10:52 | מיקי גרינפלד

חברת חיפושי האבנים היקרות שפע ימים מפרסמת היום (א') כי לאחר סיומו של סקר גיאופיסי מתקדם באתר הרישיון 222 של החברה, עולה כי בתא השטח קיים גוף מגנטי שמקורו בפעילות געשית, בעומק של 160-200 מטר.   

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, לא ניתן להעריך בשלב זה את הרכבו המדויק של הגוף המגנטי ואם הוא נושא בתוכו אבנים יקרות. רישיון 222 ממוקם באזור הכרמל.

הסקר התבצע בשטח ממוקד של 6 קמ"ר עם ציוד משוכלל בעל רזולוציה גבוהה מאוד ובאמצעות מכשור חדשני שובא על ידי החברה במיוחד לצורך הסקר.

שפע ימים עוסקת בחיפוש יהלומים ואבני חן באתרים בישראל. לצד איתורים מקומיים, עד כה לא איתרה החברה מרבץ בעל כמות מסחרית. בעל השליטה הוא אברהם  טאוב, המשמש גם כמנכ"ל החברה.

חשיפת עומק הגוף המגנטי הוא הפתעה לטובה, שכן מדובר ברמת עומק גבוהה בהרבה (קרובה יותר לפני השטח) מכפי שהוערך עד כה, מאז הסקר הגיאופיסי הקודם שבוצע עבור החברה בשנת 2009. בסקר קודם זה, שהיה ממוקד פחות וברזולוציה נמוכה יותר, הוערך כי הגוף נמצא בטווח עומקים של בין 500 ל-1,000 מטר.

המשמעות היא כי עלויות הקידוחים הנדרשים לשם זיהוי טיב הגוף ותכולתו יהיו נמוכות משמעותית מכפי שצפו תחילה, לאחר הסקר של 2009.

אברהם טאוב אברהם טאוב אברהם טאוב

בהתאם לתוצאות פענוח הסקר מוקמו 3 נקודות לצורך ביצוע קידוחים. בשלב זה בוחנת שפע ימים, יחד עם היועצים המקצועיים המלווים את החברה, את אפשרויות הביצוע של הקידוחים הנדרשים, הכנת התקציב, רכישת ו/או הזמנת ציוד נדרש ובהתאם בחינת ההיתרים הנדרשים לשם ביצוע הקידוחים והמשך פעילות אקספלורציה באזור.

ככל שיתבצע קידוח, הוא לא צפוי להימשך זמן רב, בשל העומק הנמוך. לאחר הקידוח תועבר האדמה למפעל יעודי בעכו, שם מתבצע הליך איטי יותר של איתור אבנים בעלי ערך ומיונם מתוך החול.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות