אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרקליט קצב בעבר חשוד בקשר לזיוף אמנות צילום: מיכאל קרמר

פרקליט קצב בעבר חשוד בקשר לזיוף אמנות

עו"ד אבי לביא, פרקליטו לשעבר של הנשיא שאנס, חשוד בהלבנת הון וקשור לרשת זיופי יצירות אמנות. הוא שהה בחו"ל עם חשיפת הפרשה וטרם חזר

29.12.2013, 14:39 | אלי סניור, ynet

עורך הדין אבי לביא חשוד בעבירות הלבנת הון ובקשר לרשת שזייפה יצירות אמנות. כך התיר היום (א') לפרסום בית משפט השלום בראשון לציון. לביא שוהה ככל הנראה בארצות הברית ועשוי לחזור לארץ בקרוב, "עם יצירת התנאים שיאפשרו זאת", כהגדרת מקורביו.

משה קצב, צילום: אלכס קולמויסקי משה קצב | צילום: אלכס קולמויסקי משה קצב, צילום: אלכס קולמויסקי

במסגרת הפרשה, עצרה היחידה הארצית לחקירות הונאה 18 חשודים שקושרו על ידה לרשת זיוף בינלאומית של יצירות אמנות, שפעלה בעיקר בגרמניה ובישראל. על פי החשד, היצירות זויפו באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ואישורי מקוריות צורפו להן, כמו גם ביטוח בסכומי כסף גדולים. עשרות מיליוני השקלים שהרוויחו החשודים הולבנו, לטענת המשטרה, בחנויות להמרת כספים בעיקר בבני ברק.

 

מלביני ההון ומומחי האמנות חברו יחד, על פי החשד, והפיצו את היצירות בגלריות בישראל ובאירופה במקביל להלבנת הכספים מהמכירה. היצירות מתחזות בין היתר ליצירות של אמנים אירופאים מהמאות ה-17 עד ה-19.

 

עו"ד אבי לביא, צילום: מיכאל קרמר עו"ד אבי לביא | צילום: מיכאל קרמר עו"ד אבי לביא, צילום: מיכאל קרמר

 

עם חשיפתה לפני כחצי שנה, הוזכר לביא כמעורב בפרשה, בעיקר בפעילות הלבנת ההון. הוא שהה אז בחו"ל, וכשהבין שהוא נדרש לחקירה, נמנע מלחזור. בעקבות זאת, הוצא נגדו צו מעצר שיופעל עם נחיתתו בנתב"ג. לאחרונה נודע כי בני משפחתו עברו להתגורר עמו. התרת שמו לפרסום אושרה בבית המשפט המחוזי מרכז לבקשת המשטרה.

 

לביא נחשב לאחד מעורכי הדין הפליליים המובילים בארץ, והיה, בין היתר, חלק מצוות ההגנה של הנשיא לשעבר משה קצב. מקורביו מסרו כי "נסיבות הימצאותו בחו"ל יתבררו בקרוב ויעוררו עניין רב. לביא משתף פעולה עם הגורמים הרלבנטיים באמצעות באי כוחו עורכי הדין רועי בלכר ומשה מזור. בקרוב ייתכן שייווצרו התנאים שיאפשרו את חזרתו של ארצה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות