אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות ני"ע: קנס והשעיה לשנה לסוחר יום בגין מניפולציה במסחר

רשות ני"ע: קנס והשעיה לשנה לסוחר יום בגין מניפולציה במסחר

ועדת האכיפה המנהלית של הרשות קנסה את יואב ליפשיץ ב-180 אלף שקל בגין מניפולציה שביצע ב-447 עסקאות בהיקף של 7.9 מיליון שקל

29.12.2013, 17:09 | שי סלינס

ועדת האכיפה המנהלית של רשות ניירות ערך, בראשות השופט בדימוס יהושע גרוס, הטילה היום (א') קנס של 180 אלף שקל והשעיה ממסחר בבורסה לשנה על סוחר יום בגין מניפולציה בסחר בניירות ערך.

לפי הוועדה, יואב ליפשיץ, ביצע 447 עסקאות עצמיות בתקופה שבין 1.3.11 - 31.12.12 במסגרתן מכר וקנה ניירות ערך באמצעות 8 חשבונות שונים - חלקם שלו וחלקם של קרובי משפחתו כאשר בכולם הוא מיופה כוח והוא היחיד שפעל והעביר הוראות בחשבונות אלו. 

שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע, צילום: עמית שעל שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע | צילום: עמית שעל שמואל האוזר, יו"ר רשות ני"ע, צילום: עמית שעל

בפעילותו, השפיע ליפשיץ על שערי ניירות הערך במהלך המסחר בבורסה, כאשר רוב עסקאותיו העצמיות העלו את שער ניירות הערך וחלקן הורידו את השער. מדובר בסך הכל ב-390 ימי מסחר בהן ביצע עסקאות בהיקף של 7.9 מיליון שקל.

לפי החלטת הוועדה "מאחר וליפשיץ בצע פעולות גם בחשבונות חבריו ולא רק בחשבונותיו וחשבונות ילדיו, יש לבחון את מעשיו גם לאור החובות המוטלות על מי שמנהל תיקי השקעות של אחרים, אף אם אינו חייב ברישיון ניהול תיקים, על פי חוק הייעוץ, לרבות חובות אמון וזהירות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות