אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההצעה של דסק"ש לא אטרקטיבית צילום: shutterstock

ההצעה של דסק"ש לא אטרקטיבית

החברה נערכת לביצוע מהלך של הצעת רכש חליפין במסגרתה יוצע למחזיקי האג"ח של החברה לרכוש מהם את מלוא האג"ח מסדרה ד'

30.12.2013, 09:31 | יניב רחימי

דיסקונט השקעות מקבוצת אי.די.בי נערכת לביצוע מהלך של הצעת רכש חליפין במסגרתה יוצע למחזיקי האג"ח של החברה לרכוש מהם את מלוא האג"ח (סדרה ד') המוחזקות על ידם תמורת הנפקה של אג"ח חדשות (סדרה ו'). 

במהלך הזה מבקשת דסק"ש להביא לפריסה נוחה יותר של החוב שלה למחזיקי האג"ח. על פי לוח הסילוקין של סדרה ד', כל החוב יוחזר למחזיקי האג"ח עד אפריל 2016. לעומת זאת, לוח הסילוקין של סדרה ו' נמשך עד דצמבר 2025. 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

דסק"ש מצטרפת לעוד חברות שמנצלות את התשואות הנמוכות בשוק ההון ואת הרעב של המשקיעים לאג"ח כדי להאריך את לוח הסילוקין של החוב שלהן. אולם המקרה של דסק"ש הוא חריג בכך משום שזו חברה שעד לא מכבר נחשבה ל"פסולת גיוס", בגלל עצם השתייכותה לקבוצת אי.די.בי ובגלל החשש שתתקשה לעמוד בהתחייבויותיה. ביולי השנה גייסה דסק"ש 552 מיליון שקל במחיר שמשקפים עלות מימון גבוהה של 7.6% +מע"מ. כיום אותן אגרות חוב נסחרות בתשואה נמוכה יותר, של 5% + מדד ומאפשרות לדסק"ש להכות על הברזל בעודו חם.

יחס ההחלפה נקבע על 1.085, כלומר בגין כל 100 אג"ח ד' יקבלו המחזיקים שיענו להצעה 108.5 אג"ח מסדרה ו'. יחס זה נמוך מהיחס המשתקף ממחירי האג"ח בשוק שעומד על 1.106. במילים אחרות, משקיע שירצה להחליף אג"ח ד' באג"ח ו', יכול לעשות זאת היום בשוק בתנאים טובים יותר מאלו שמציעה דסק"ש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות