אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קופות הגמל של כלל והראל הצביעו בעד הבונוס של חנס צילום: עמית שעל

קופות הגמל של כלל והראל הצביעו בעד הבונוס של חנס

ליאור חנס, יו"ר כור, יקבל בונוס של 1.8 מיליון שקל. ההצבעה על אישור הבונוס גרמה לפיצול בכלל ביטוח, שבה מכהן חנס כדירקטור, כשביטוחי המנהלים של כלל הצביעו נגד

31.12.2013, 08:29 | רחלי בינדמן

הגופים המוסדיים סידרו לליאור חנס, יו"ר כורשמקבוצת אי.די.בי, בונוס של 1.8 מיליון שקל. גופי הפנסיה קיבלו בהפתעה כוח לאחר שבעלת השליטה בכור דסק"ש והחברה־האם של דסק"ש אי.די.בי (המחזיקה אף היא במניות כור) החליטו להימנע מהצבעה. אך למרות זאת, גופי הפנסיה החליטו להצביע בעד הבונוס המיוחל של חנס.

קראו עוד בכלכליסט

ההצבעה על הבונוס היתה אמורה להתקיים כבר לפני שבוע. לפי כללי תיקון 20 לחוק החברות, ברגע שבונוס מחולק בהתאם למדיניות תגמול שכבר אושרה על ידי בעלי מניות המיעוט, מספיק אישור בעלי השליטה.

לכן, לכאורה הבונוס של חנס היה מובטח. אלא שעל רקע החלטת השופט איתן אורנשטיין להעביר את השליטה בקונצרן אי.די.בי מידיו של נוחי דנקנר, החליטו הדירקטוריונים של בעלי השליטה שעדיין נשלטים על ידי אנשיו של דנקנר (דסק"ש ואי.די.בי) שלא לקחת חלק בהצבעה. ברגע זה ניתנה הזדמנות פז לגופי הפנסיה להכריע את גורל הבונוס לחנס, שהיה חלק משורת המנהלים הבכירה של הקונצרן. אך למרות התנגדות המחזיקים הגדולים במניה לבונוס, ובהם הפניקס, מיטב דש וגם אי.בי.אי, חברת הביטוח איילון וחברת הקרנות מור, הוא אושר וזאת בתמיכת גופים כמו הראל, אקסלנס (המחזיקה במעט ממניות החברה).

כלל ביטוח, המחזיקה המוסדית הגדולה במניות כור, אך גם חברה הנמצאת בשליטת אי.די.בי, השתתפה בהצבעה. באופן מפתיע ביטוחי המנהלים של כלל התנגדו לבונוס של חנס, היושב בדירקטוריון כלל ביטוח, ואילו קופות הגמל והפנסיה של כלל תמכו בו. יודגש כי האחזקה המשמעותית יותר בכור היא של ביטוחי המנהלים של כלל. חברי ועדת הפוליסות המשתתפות של כלל שהצביעו נגד הם עידו דיסנצ'יק, אברהם מירון, יצחק גנור ואריה אייזנבך. בוועדת ההשקעות של הגמל והפנסיה של כור שהצביעו בעד יושבים דרור ברילי, איריס לווינשטיין, אורי אוסטרו ושלום הוכמן.

הגופים שהתנגדו לבונוס טענו כי לא ייתכן שיו"ר חברה שהאחזקה המשמעותית היחידה שלה היא מניות בנק שוויצרי, אחזקה שבעיקרה פיננסית, יקבל בונוס שכזה. מנגד, אנשיו של חנס טענו שהוא זה שהוביל את המיזוג המורכב של כור ודסק"ש שצפוי לצאת לפועל בקרוב והתנגד לעסקת בעלי העניין שלבסוף נפלה לרכישת מניות כלל ביטוח על ידי כור מידי אי.די.בי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות