אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-NSA מפעילה כלי שפורץ לאייפונים ושולט בהם מרחוק

ה-NSA מפעילה כלי שפורץ לאייפונים ושולט בהם מרחוק

לפי מסמכים חשאיים שנחשפו, מאז 2008 מפעילה הסוכנות כלים לגניבת הודעות טקסט, רשימות אנשי קשר, מיקום וקבצים מהמכשירים. נחשפו גם פיתוחים טכנולוגיים אחרים שלה, כמו מחולל גלים שמתעד מה שהקלדתם

31.12.2013, 16:43 | עומר כביר
הסוכנות לביטחון לאומי של ארה"ב (NSA), פיתחה תוכנה שמסוגלת לאסוף כל המידע שנשלח מסמארטפוני אייפון של אפל ואף לשלוט בהם מרחוק - כך עולה ממסמכים שהציג השבוע מומחה האבטחה ג'ייקוב אפלבאום במסגרת נאום שנשא ב-Chaos Communication Congress בגרמניה. כך לפי דיווח של Der Spiegel הגרמני.

קראו עוד בכלכליסט

לפי המסמכים, הריגול מתבצע באמצעות תוכנה המושתלת באייפון בשם DROPOUT JEEP ושעושה שימוש במשימות מודולריות שונות על מנת לספק לסוכנות יכולת לאסוף מידע מהמכשיר.

“יכולות אלו כוללת את היכולת למשוך או לדחוף קבצים למכשיר מרחוק", נכתב במסמך. “אחזור SMS, אחזור רשימת אנשי קשר, תא קולי, מיקום, מיקרופון, מצלמה, מיקום אנטנה סלולרית ועוד. בקרה שליטה והוצאת מידע יכולות להתבצע באמצעות הודעות SMS או חיבור GPRS. כל התקשורת באמצעות התוכנה הינה חשאית ומוצפנת".

משפחת האייפון המורחבת משפחת האייפון המורחבת משפחת האייפון המורחבת

לפי חתימת התאריך, המסמך המדובר נכתב באוקטובר 2008 - לפני השקת האייפד ולפני שאנדרואיד של גוגל הפכה למערכת ההפעלה הפופולרית בעולם. לא מן הנמנע שאם נמשך פרויקט פיתוח זה, הותאמו יכולות התוכנה גם לריגול אחרי טאבלטי אייפד ומכשירי אנדרואיד. במסמך מצוין עוד כי בגרסה הראשונה של תוכנת הריגול ניתן יהיה להתקינה רק באמצעות "שיטות גישה קרובה", אך מצוין: “יכולות התקנה מרחוק יפותחו בשביל גרסאות עתידיות".

מכשיר שיודע על איזה מקש לחצת

מסמכים אחרים שהציג אפלבאום מתארים פיתוחים עתידיים מדאיגים: מחולל גלים נייד שבאמצעות שיגור גלי אנרגיה לעבר מקלדות מחשב יכול לזהות על אילו מקשים לוחץ המשתמש, גם כשהמחשב לא מחובר לרשת, ומכשיר שמסוגל לשבש תקשורת WiFi ברדיוס של 13 ק"מ.

דר שפיגל ואפלבאום עצמו לקחו בחודשים האחרונים חלק פעיל בפרסום המסמכים שהדליף איש ה-NSA לשעבר, אדוארד סנודן, ואולם במקרה זה לא נמסר האם גם הפעם מדובר במסמכים שהגיעו ממנו.

מה-NSA נמסר בתגובה לרשת CBS שהסוכנות לא מודעת לפרסום ושהיא לא נוהגת להגיב על "פעילות מודיעין זרה לכאורה". “המיקוד של ה-NSA הינו תקשורת של מטרות מודעיניות זרות, לא איסוף וניצול תחום שלם של תקשורת או שירותים שיקיפו תקשורות שאינן בעלות עניין מודעיני מובהק לממשלת ארצות הברית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות