אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בתנובה שוקלים להוזיל מוצרים נוספים צילום: דורון גולן

בתנובה שוקלים להוזיל מוצרים נוספים

החברה שוקלת להוריד את מחירי הגבינה הלבנה 3% ו-9% וכן גבינות עם תוספות, כך שלא יהיה פער משמעותי בין מחירם למחירה של הגבינה בפיקוח

31.12.2013, 18:13 | נורית קדוש

לצד החלטת המדינה על הוזלת מוצרי החלב שבפיקוח ב- 1.1% החל ממחר והכנסת הגבינה הלבנה והשמנת המתוקה לפיקוח, תוך הפחתת מחירם ב- 20%, נערכת תנובה לבצע הוזלות נוספות ביוזמתה. בתנובה שוקלים להוריד מחירי גבינה לבנה עם 3 ו-9 אחוז שומן וכן גבינות עם תוספות, כך שלא יהיה פער משמעותי בין מחירם למחירה של הגבינה בפיקוח. ההחלטה נוגעת לתפיסת הצרכנים את המוצרים כמקבילים לגבינה לבנה שהוכנסה לפיקוח. תפיסה זו, עלולה לגרום לנטישת אותם מוצרים לטובת הגבינה המפוקחת שמחירה נמוך יותר – מצב שבתנובה ביקשו למנוע. כאמור, בתנובה עדיין שוקלים את הנושא ולא התקבלה החלטה סופית באשר למספר המוצרים, בהם גבינה לבנה עם תוספות או באחוזי שומן שונים מזה של המוצר המפוקח.

קראו עוד בכלכליסט

אריק שור, מנכ"ל תנובה, צילום: עמית שעל אריק שור, מנכ"ל תנובה | צילום: עמית שעל אריק שור, מנכ"ל תנובה, צילום: עמית שעל

הבוקר הזהירה תנובה באמצעות דיווח מיידי לבורסה של "מבטח שמיר" כי לצעד זה השפעה שלילית מהותית על תוצאותיה הכספיות ובכוונתה לפעול לצמצום הפגיעה. רמז למי שעלולות להפגע כתוצאה מכוונתה של תנובה לצמצם את הפגיעה בתוצאותיה, ניתן היה למצוא בתגובתה למהלך. לצד ההתחייבות לעמוד בדרישות, ציינה תנובה כי לרשתות השיווק חלק באחריות למחירים הגבוהים. "בבדיקה שערך המפקח התברר כי חלק משמעותי של ההנחות

שניתנו על ידי תנובה לקמעונאים לא הועברו לצרכנים". חשפה תנובה והוסיפה כי: "לאור הנחיית ועדת המחירים כי היקף ההנחות המוכר ירד משמעותית נאלצת תנובה לצמצם את ההנחות הניתנות לרשתות השיווק לחנויות ולשוק המקצועי במוצרים המפוקחים".

ברשתות השיווק, הסובלות משחיקת רווחיות מתמשכת קיבלו בזעם את המסר שהעבירה תנובה בתגובתה לתקשורת. "טרה כבר ניסתה להודיע לנו שהיא לא תיתן עוד הנחות על המפוקחים וזה לא עבד. לתנובה יש אמנם הרבה יותר כח, אבל זאת לא אופציה מבחינתנו". מסר מנכ"ל אחת מרשתות המזון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות