אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"רגע לפני הפירוק עידן אמר שלא נדאג" צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

"רגע לפני הפירוק עידן אמר שלא נדאג"

חברת קליבר תקשורת שחתמה חוזה עם בטר פלייס זמן קצר לפני שזו הודיעה על פירוק, מבקשת לתבוע אישית את בעלי התפקיד על "ניהול מו"מ בחוסר תום לב קיצוני"

01.01.2014, 08:29 | זוהר שחר לוי

קבוצת בטר פלייס נקלעה להליכי פירוק במאי האחרון, ההנהלה פוזרה, ובעלי השליטה בה הסתלקו ממנה. מאז נמכרה הקבוצה בחלקים לכמה חברות שונות לאחר הליך ארוך שהתנהל בבית המשפט המחוזי מרכז. אולם כעת נראה שמי ששלט בבטר פלייס מתבקש לשוב לתמונה, בגלל תביעה שהוגשה לתיק הפירוק על ידי חברה שטוענת שבעלי השליטה הקודמים חתמו עמה על הסכם שירות שעה שידעו היטב שהקבוצה על סף חדלות פירעון, ועל כן עליהם לשאת באופן אישי בחוב כלפיה.

קראו עוד בכלכליסט

מכונית של בטר פלייס, צילום: דוד הכהן מכונית של בטר פלייס | צילום: דוד הכהן מכונית של בטר פלייס, צילום: דוד הכהן

"הרגישה מרומה"

החברה, קליבר תקשורת, פנתה השבוע לבית המשפט והגישה תובענה אישית נגד נושאי המשרה בבטר פלייס המקורית ונגד בעלי השליטה בה, ולצדה בקשה לאשר לה להגיש את התביעה הזו. ברשימת הנתבעים מופיעים המנכ"ל לשעבר דן כהן ובעל השליטה הקודם עידן עופר.

לפי עו"ד תומר אשרוב, בא כוחה של קליבר תקשורת, בינה לבין בטר פלייס התקיים משא ומתן למתן שירותי שיווק ופרסום, שהסתיים בהסכם שנחתם ב־16 במאי ואושר על ידי המנכ"ל כהן. בהסכם נקבע שקליבר תבצע קידום מכירות שיכלול הצגה של רכבי בטר פלייס החשמליים בנקודות המכירה. ב־23 במאי התנהלה תכתובת בין הצדדים שבה התייחסה בטר פלייס לראשונה למצבה הכלכלי הבעייתי.

"לאחר היוודע למבקשת דבר המציאות העגומה, ולפיה בטר פלייס עתידה להתפקד, המבקשת, שהרגישה מרומה, יצרה קשר עם דירקטורים בחברה, וביקשה תשובות בכל הנוגע להמשך הפעילות העתידית בהתאם להסכם. אולם היא נענתה שעליה להמשיך בפעילות כרגיל", נכתב בבקשה. שלושה ימים בלבד לאחר מכן "נדהמה" החברה לגלות שחברות בטר פלייס הגישו בקשה למתן צו פירוק. "עת שבטר פלייס היתה ועודנה חדלת פירעון, המשיבים כולם, יחד ולחוד, לקחו חלק בין במעשה ובין במחדל בהתקשרות בדין ודברים עם החברה, כשהוצגו בפניה שלל התחייבויות שכלל לא יכלו לקיים".

עו"ד אשרוב כתב שעל בית המשפט לאשר את הבקשה להגשת התביעה נגד נושאי המשרה משום שאלו פעלו כידה הארוכה של בטר פלייס, ו"הפרו את החובות המוטלות עליהם כנושאי משרה בה". אותן הפרות, נטען, גרמו נזקים כבדים לקליבר תקשורת, "שלדידה די בכך כדי לאפשר לה לתבוע את המשיבים". בתביעה שמבקשת קליבר לאשר נטען שהתנהגות נושאי המשרה היתה נטולת תום לב ו"נגועה במרמה מצדם". לפי החברה, "התובעת מצאה עצמה בהתקשרות שבגינה הוציאה הוצאות מרובות ועמלה לא מעט לשם מימושה, כשבדיעבד התקשרות זו לא מחזיקה מים".

"עצמו עיניים"

לפי התביעה, עידן עופר, שכיהן כיו"ר מועצת המנהלים של בטר פלייס מיום היווסדה, שימש כ"פנים" של החברה בכל הקשור למתן דין וחשבון לתקשורת, לנושים ולמשקיעים. החברה, נכתב, תוארה בכלי התקשורת כ"חברה של עידן עופר", ומכאן שעופר היה אמור להיות מעורב בצורה אקטיבית בכל הקשור למצבה הכלכלי. "לדאבונה של קליבר תקשורת", נכתב בתביעה, "אף היא ניזונה מהצהרותיו חסרות השחר של עופר, שלפיהן בטר פלייס עומדת איתנה ואין בסיס למתפרסם בתקשורת (בשבועות שקדמו לפירוק - זש"ל)". נושאי המשרה ש"עצמו עיניים" מתבקשים על ידי קליבר תקשורת לפצות אותה באופן אישי על הנזקים שנגרמו לה, שלפי הערכתה מגיעים ל־300 אלף שקל.

דן כהן ועידן עופר סירבו להגיב לטענות נגדם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות