אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צה"ל יבחר את מכוניות הקצינים לפי צריכת הדלק

צה"ל יבחר את מכוניות הקצינים לפי צריכת הדלק

מכרז הליסינג החדש של הצבא יכלול לראשונה חישוב של צריכת הדלק, לצד הצעת המחיר עבור כל דגם

01.01.2014, 08:26 | תומר הדר

מכרז הליסינג הצה"לי, שצפוי להתפרסם בשבועות הקרובים, יתבסס לראשונה על שיטת חישוב שתכלול גם שקלול של עלות הדלק החודשית של כל רכב, כך נודע ל"כלכליסט".

המכרז החדש צפוי להיות אחד הגדולים שפורסמו בשנים האחרונות ולכלול 4,000 מכוניות, עם אפשרות לאספקת 2,000 מכוניות נוספות בעתיד. עיקר הרכבים שישתתפו במכרז צפויים להיות מדגמים משפחתיים קטנים כמו מיצובישי אטראז', יונדאי i25 ושברולט סוניק (אחד הדגמים שמשמשים את צה"ל כיום) עבור קצינים בדרגות רב־סרן וסגן אלוף.

יונדאי i25. צפויה להשתתף במכרז יונדאי i25. צפויה להשתתף במכרז יונדאי i25. צפויה להשתתף במכרז

עד היום בחר הצבא את המכוניות שישרתו את אנשי הקבע לפי הצעת המחיר הזולה ביותר. בשיטת החישוב החדשה ישוקללו המחיר הממוצע של הצעת הליסינג עם מרכיב עלות הדלק המשוערת שהרכב יצרוך. שיקול צריכת הדלק מתבצע על סמך בדיקה שערך לאחרונה מינהל הרכש במשרד הביטחון, שאחראי למכרז, לבדיקת מספר הקילומטרים שעושים קצינים בצה"ל ברכביהם הצמודים. על פי ממצאי המחקר, קצין צה"ל נוסע בממוצע כ־38 אלף קילומטר בשנה.

נוסף למרכיב הדלק, במכרז צפוי מינהל הרכש להחמיר גם את סטנדרט הבטיחות למכוניות. משך המכרז צפוי להיות חמש שנים, פרק זמן ארוך יותר לעומת המכרזים הקודמים. ספקיות הליסינג העיקריות של צה"ל כיום הן אלבר ושלמה SIXT.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
המכוניות שמתעתדות להיות הן המכוניות הזללניות ביותר
פלואנס דיזל-22 ק"מ לליטר הונדה אינסייט-19 לליטר כל המיני למיניהן - 18 לליטר פריוס - 19 לליטר. תנו להם פלואנס וזהו, גם גדולה וגם חסכונית, והגיע הזמן שישלמו שווי רכב. חצי מהקצינים לא שווים את הכותפת של הדרגה ואותו הדבר הרס"רים למיניהם. בחוץ הרי אף אחד לא יחפש אותם , זה לא שהם יעזבו אם יורידו להם שווי רכב.
איציק , אשדוד  |  02.01.14
6.
בסוף הרי זה נגמר במעטפה שעוברת מתחת לשולחן, עלק יבדקו חסכוניות
לא מבין למה כל יומיים יש מכרז אחר. נראה לי שזה רק כדי שיוכלו להתחנף ו"לשמן" כל הזמן את מנהלי הרכש של הצבא. "בואו ניקח אותכם למפעל של המכונית ביפאן תראו את פס היצור המוקפד" רק שבמהלך השהות שם שותים סאקי, מתפנקים על גיישות וצריכת הדלק הופכת פתאום לחסרת חשיבות. בכל מקרה אני הייתי הולך על האוקטביה, אצלנו בתחנה רוב המכוניות זה האוקטביה שעושות 300 ו-400 אלף קילומטר חופשי. בחיים לא ראיתי מכונה כזאת עמידה
גלי , נהג מונית  |  01.01.14
5.
למה לא לעשות מדרוג?
יש הרבה רס"נים רוקים בצבא, או כאלו שלא אכפת להם לסוע ברכב חסכוני וקן כמו פיג'ו 107, ושאר רכבי המיני והסופר מיני. למה לא לתת להם לבחור גם מהדגמים הללו, וכיון שאם אינני טועה בצה"ל לא משלמים שווי שימוש לרכב כי מדובר ברכב יחידה, מי שבוחר בדגמים כאלו יצ'ופר בסכום מסוים במשכורת. כך צה"ל יכול לחסוך לכולנו מליונים בדלק (וגם באיכות הסביבה), ולמרות התוספת עידוד במשכורת למי שיבחר עדיין לחסוך סכומים עצומים. עושים את זה בבזק, וזה עובד יופי.
יוסי  |  01.01.14
לכל התגובות